Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 316it vagy 318ti a jobb?

BMW 316it vagy 318ti a jobb?

Figyelt kérdés
Első autónak szerintetek melyik a jobb olyan 650e Ft-t szánnék a vételárra + áríratás + első szerviz.

2014. márc. 7. 16:44
 1/10 Sinead ***** válasza:
A 316it az egy 1.6 os kombit jelent, a 318ti meg egy kompaktot 1.8-al. Biztos hogy ezt a kettőt akarod összehasonlítani?
2014. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mindkettő ti, bocsánat elírtam :)
2014. márc. 7. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
320!!!
2014. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a 320 annyira nem jön be látványra se illetve 4 ajtós és nagy csapott és a cupéval nehezebb a vezetés elsőre (csapott hátúval tanultam vezetni).
2014. márc. 7. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:
320-ból is van kombi, és nem fogyaszt többet max. 1 literrel mint a 318, de ha a 18-at leterheled az nagyon sokat fog enni mert erőlködik, a 320 már nem...
2014. márc. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Először is: Stop dreaming!

Első autónak bőven jó a suzuki is. Vagy egy régebbi Mazda 323. Ugyanis gyakorolni jó lesz. Ha megtöröd, fillérekért javítható. A motorja annyira igénytelen, hogy ha kihagysz egy olajcserét, akkor se lesz belőle baj. De ha a bmw-ben akár csak egy érintkezőkapcsoló tönkremegy, akkor a cseredarab 10e ft. Tapasztalat. Guberálhatsz majd a bontóban, de elég égő lesz, hogy bmwvel érkezel guberálni... Eleve a bmw megvásárlásánál fognak kezdődni a gondok. Ha itthon veszed a kereskedőtől, ha egy külföldről származót veszel meg kereskedőtől, vagy ha kimész külföldre és ott veszed meg szintén egy kereskedőtől, biztos, hogy át fog verni egy 1000000 kilométert futott, 3 másik autóból összerakott legobmwvel, ami neki alig 100 ezerben van, de csak neked, akciósan pont 650 ezerért odaadja. De egy régebbi mazdát, vagy szutyukit találhatsz még idős első tulajjal, kevés kilométerrel is.

A szutyuki se olyan lélekvesztő, mint gondolod, gyakorolni jó lesz.

2014. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne tedd fel kétszer a kérdést, mert törölni fogják! Toltja a szabályzat!
2014. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hm, lehet, higy igazad van, de a suzuki ugrik, mert kicsi autó nagyon, nem rám van tervezve.

De mindenképpen szétnézek a piacon.

Van használtautón viszonylag sok ilyen árú bmw (sok 6-8 db) bár tény, hogy többségben jóval 10 év felettiek.

2014. márc. 7. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
A kompakt bmw-k is kicsik, de a teljes értékű 3-asok is csak kívülről tűnnek közepesnek, belülről azok is szűkek. Ültem már mindegyik autóban, nem kisebb a suzuki. De nem akarom a suzukit erőltetni, vannak még más ilyen gondozásmentes autók is. 650-ért meg bőven 20 év körül mozognak azok a bmwk, 10 évesből amit érdemes is megvenni (egyben van, nem átverős autó), az 1.5 milliótól felfelé van. E30-at mernék venni 500 ezerért, E39-et 0.8 - 1 millióért, E46-ot meg 1.5 milliótól kezdődően. Ezen összeghatárok alatt én még csak millió kilométeres, sokszor tört, összelegózott autókat láttam (ami a szomorú, hogy sokan megveszik az ilyeneket is, mert nem értenek hozzá). Én azt mondom, hogy elsőnek egy gondozásmentes keveset használt japánt valami tatától, évek múlva meg jöhet a bmw is.
2014. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs gondom a japán kocsikkal, csak a susukival. Körbenézel a piacon :)
2014. márc. 7. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!