Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F.300e-ből átírássa...

Opel Astra F.300e-ből átírással? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen autó az Opel Astra F? Milyen autók vannak ebben az árban, amit érdemes vagy érdemesebb venni?


Egy mellékes kérdés: Erre az autóra (Opel Astra F 75 LE, ferdehátú, 1995) mennyit kell fizetni évente?



2014. márc. 6. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki lehet annyiért fogni vállalható darabot, de ha nem a belső tér mérete a lényeges, 300ért sokkal patentebb autót is lehet találni.


Nem mellesleg amikor a FAstrát tervezték, ergonómiáról még hírből sem hallott az Opel, buta a futóműve, rendszerint fapados az összes, elkopó vezérműtengelyről meg csak Opelnál hallottam eddig...

2014. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg.

Ebben az árkategóriában még pl a régi Swift jöhet szóba.

2014. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ma 18:45


és az nem fapados, és legalább ergonómikus..

2014. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ültem már mind a kettőben. Szerintem fapadosságát tekintve egy kategória mind a kettő.

Ergonomikusságát tekintve sincs olyan óriási különbség a kettő között. Talán egy picivel a Swift valóban jobb ebből a szempontból. De cserébe az Astra tágasabb és jobban pakolható. Tehát összességében nagyjából megint egál.

2014. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az Astrát tudom javasolni. De 95-ös évjáratért 150e-nél többet nem szabad adni.
2014. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Csaba1207 ***** válasza:
100%

Helló!

Ha egy jó állapotú, az utolsó évjáratok közül találtál ilyet akkor megérheti az árát. Mit kell kötelezően nézni: Tankbetöltő körül a kasztni, jobb első és hátsó belső doblemezek, küszöb, és főleg a hátsó torony jobb oldalon (csomagtartó felnyit, toronyvédő gumikupak levesz, kárpit kicsit félre, és megnéz!!!), váltókar mennyire lóg ...

Ha már kezd korrodálni, akkor inkább hagyni kell a francba.

Suzuki vs. Astra

Én is az astrát ajánlom inkább, a következők figyelembe vételével (apámnak 2002-es GLX swiftje van, nekem egy 1.4 82 LE astra van, 95-ös)

A Swift a tapasztalatok alapján sokkal megbízhatóbb, apám aktívan használja, ami 15-20 eKm-t jelent /év. Szinte semmit nem kell költenie, de nagyon gyenge a kasztni, és szerintem fapadosabb. A karosszéria ebben az évjáratban már galvanizált.


Az astra összességében valamivel masszívabbnak tűnik, és persze nagyobb autó minden tekintetben. (30 eKm/év használat)

Viszont ápolgatni, gondoskodni kell róla. Nem galvanizált, ezért rohad rendesen. Az én évjáratomnál már jönnek az apró hibák is, negyed év alatt önindító, gyújtáskapcsoló, hűtés gumicsövek, függőcsapszeg...

Az alkatrész árak viszont(szerencsére) röhejesen olcsók, és egy kicsi gépész vénával ez a kocsi még otthon is javítható.

2014. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csaba1207 ***** válasza:
100%

még annyi:

...bármelyiket veszed, azt már továbbá el nem adod, majd csak a bontósnak. Ilyeneket lehetetlen ma már eladni.

2014. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm :)

Nagyon sokat segítettél.

Mindenkinek ment a zöld és mégegyszer köszi :)

2014. márc. 10. 15:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom megvetted e már az autót,de Én nemrég vettem egy F astrát és mondjuk átírással 350.000 ft volt,de sokkal kényelmesebb mint a Suzuki!Fapados az igaz de nem annyira mint egy swift és kényelmesen lehet belepakolni a vezetése is más eddig Suzukim volt 1.0 swift de ég és föld hiába azt mondják egyforma nem igaz!1.4 8 szelepes,de nagyon tetszik.
2014. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!