Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tankoljak? Premium dizelt...

Mit tankoljak? Premium dizelt vagy normal dizelt?

Figyelt kérdés
Konkretan pl. Total Excellium a premium dizel, de nem tudom, hogy megeri-e az az arkulombozetet?
2014. márc. 5. 22:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A megéri kérdésre akkor lehet választ kapnod, ha tudományosan mérni tudod (és hajlandó is vagy) a hatást az elvárt területen / a gyártó v. kereskedő elérhetővé teszi a mérési (teszt) eredményeket.


Én elkérném az adott üzemanyagok specifikációját tartalmazó adatlapokat. (ez úgy néz ki, mint a google-n rákeresve a "mol dízelgázolaj"-ra kapott pdf, amiben 3 dízelük 2011-es adatai szerepelnek)


Egyébként viszont hihetek amit mondanak: ha azt hiszem pl. jobban megy és meggyőzöm magam, pedig nem igaz, akkor ugyan én nem jártam jobban, de ők igen.

2014. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Placebo hatásnak elmegy, leginkább ebben rajlik amúgy a sikere.
2014. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha már a pontozógépek lepontoztak nullára, akkor lássuk a tapasztalatokat.


Az gondolom mindenki számára már egyértelmű, hogy a hazai kutak nagyobb részét a MOL látja el üzemanyaggal ( még azokat az OMW-ket is, amiknek nem Schwechatból szállítanak), viszont az üzemanyagok adalékolása már eltérő és a régi rendszerrel ellentétben - amikor a tartálykocsiról vagy hozzácsapták vagy nem - már a MOLnál keverik bele ezt is. Ez elméletben azt jelentené, hogy azonos kúthálózatokon azonos minőségű üzemanyag van ( bár ez sem mindig igaz ).


Na akkor a tapasztalat:

Egyik autóm egy öreg 1.7 Isuzu szívódízel Opel. Nálam az átlagos használat mondjuk 50%-a autópálya és országút, a másik 50% helyben rohangálás és városi használat ( leginkább Budapest). Mivel én csak teletankolni szoktam, tankolások után kiszámolom az átlagot ( igaz ezt az autómat lusta voltam regisztrálni a spritmonitoron:P ). Az esetek többségében - azaz amikor lehetőségem van - OMW MaxxMotion Dieselt tankolok. Ezzel a vegyes átlagom 5.2-5.7 között szokott alakulni. MOL-os gázolajjal ennél valamivel több, egy időben tankoltam MobilPetrolon, azzal rendszeresen 6.5 liter körüli fogyasztások jöttek ki. Ha ezt kiszámoljátok 450-es és 410-es gázolajjal akkor kb 100km-en 200-250 forintot spórolok :D

Van egy határ, amikor a fogyasztáskülönbség és az ár kiegyenlíti egymást ez valahol 6,5-7 liter környékén lehet ( lusta vagyok számolgatni ). Eddig a határig ( ha 1 liter fogyasztáskülönbséggel számolunk) megéri a jobbat tankolni. Árban nem kerül többe, talán jobb a minősége és talán tovább bírják az üzemanyag ellátó rendszer alkatrészei.

Jobban megy tőle az autó? Lehet ez csak placebo hatás, érzetre - én leginkább emelkedőn vettem észre - valamivel jobban megy ( pl közepes terheléssel az M0-son a maglódi dombon felmegy visszaváltás nélkül.. :D ). Nyilván nem ettől fogok 3 másodpercet verni a 0-100-as gyári adatra.


Nagy haszonjárművekkel van még tapasztalatom. mivel ott magasabb az átlagfogyasztás szembeötlőbbek a minimális különbségek is. Egy nyerges szerelvénynél akár 3-4 litert is jelenthet 100-on a normális üzemanyag ( ami nem feltétlen drágább, csak nem valami pancsolt sz@.r ).

2014. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!