Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen prémium gázolajat...

Gogreg kérdése:

Milyen prémium gázolajat tankoljak, vagy melyiket próbáljam meg elkerülni?

Figyelt kérdés
Abban szeretnék tanácsot kéri, hogy a tapasztalatok szerint ki, melyik benzinkút prémium (drágábbik) gázolajára esküszik?
2011. júl. 5. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Parasztvakítás mindegyik prémium gázolaj.

Gyakorlati haszna egyiknek sincs az autó szempontjából.

Csak a forgalmazóknak hoz hasznot.

2011. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Így van. Csak parasztvakításra jó.
2011. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen kocsiba tankolnád?
2011. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem a benzines autómba nagyon beváltak az adalékos üzemanyagok. Érezhető volt a különbség, és a fogyasztása is jobb lett az autónak tőle... azt meg nem tudom mennyi köze van hozzá, de 230 000 km után is teljesen rendben van az autó motorikusan.


Amibe a gázolajat tankolnám, az pedig egy DCI motoros Renault. Azt olvastam több helyen, meg már itt is tanácsolták, hogy ezek a motorok pedig egyenesen érzékenyek az üzemanyag minőségére.

...ezért foglalkoztat a kérdés! :)

2011. júl. 5. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:
benzinesnél melyik benyát tankoltad? csak úgy érdekel... koszi :)
2011. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Eleinte a Shell-re esküdtem, majd néha nem éreztem a csíziót, olyankor gondolom hekkelték a kutasok az üzemanyagot, így áttértem az OMV-re.


Én úgy éreztem, hogy valóban jobban megy az autó tőle, meg általában többet is tudtam elmenni egy tankkal. Nekem akkoriban teli tankonként az a plusz 500 - 800 Ft ért ennyit... ha belegondolok, normál benzinből 2-3 literrel tudtam volna összesen többet tankolni!

...most utólag, meg csak gondolom, hogy szerepe lehet abban hogy rendben van a verda motorja. A kötelező körökön kívül nem kellett hozzá nyúlni egyszer sem!

2011. júl. 5. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 1,5 dCi-be tankolok nem túl rég óta OMV prémium gázolajat.


Amit észrevettem:

Hamarabb lesz üzem meleg a motor annak ellenére, hogy nem hajtom jobban.

És csökkent a fogyasztás is. Pontosan még nem tudom hogy mennyivel, de a computer szerint kevesebb kell neki.

2012. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!