Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szereti, meghálálja a Renault...

Gogreg kérdése:

Szereti, meghálálja a Renault Megane, ha drágább, adalékos gázolajat adunk Neki?

Figyelt kérdés

A minap került tulajdonomba, egy 2007 évjáratú Renault Megane 1.5 DCI 106 lóerős autó.

Kérdésem az lenne, hogy ebbe az autóba érdemes-e adalékos, drágább gázolajat tankolnom, meghálálja-e a használat során? (73.000km van az autóban)


Illetve kell-e bármire fokozottan odafigyelnem az autó használata - szervizelése során?


2011. júl. 1. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A dci motorok nagyon kényesek az üzemanyag minőségére. Ha nem is prémium diesel-t teszel bele, mindenképp érdemes jó minőségű üzemanyagot venni bele. A magyar üzemanyagra vonatkozó szabványok eleve "gyengébb" minőséget engedélyeznek mint mondjuk a németeké vagy franciáké. A dci nagynyomású rendszerét jobb minőségű üa-hoz gyártották (itthon ezért van sok baj a common rail motorok nagynyomású rendszerével). Nekem is dci-s autóm van (Kangoo), körbejártam már a témát. Amire figyelj: Az üzemanyag szűrőt sokkal sűrűbben cseréld mint az előírt intervallum, és SOHA ne tegyél bele kétes eredetű gázolajat!
2011. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsod! :)

Mi a tapasztalatod a prémiumokkal kapcsolatban? Van olyan amelyiket kimondottan preferálsz?

2011. júl. 5. 08:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben a Sh*ll V-Power-t vettem bele, és láthatóan kevesebbet eszik belőle (meg talán jobban is húzott, de ez lehet szubjektív). Hasonló a tapasztalat az OMV-féle prémiummal.
2011. júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!