Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez már túlzás...

Szerintetek ez már túlzás lenne? Motorozás.

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 3 éve motorozok, természetesen van teljes védőfelszerelésem. A barátaim kiröhögnek folyton, hogy még ahhoz is beöltözöm védőfelszerelésbe, ha csak tankolni megyek a motorba, ami kb 2 km-re van tőlünk a benzinkút. A kérdés adott, túl óvatos vagyok-e? Folyton ezzel piszkálnak, hogy ez már a paranoia kategória.
2014. márc. 5. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém csak a haverjához ugrott át két saroknyira, félúton egy Astrás elfelejtett megállni a stop táblánál. Sok bőr nem maradt rajta. Azóta mindenhova felöltözik. :)
2014. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
30%
Én nem parázbék rá ennyire. Persze mibdog van ellenpélda, sosem tudpd, hogy mi történhet, és jól teszed ha elövigyázatos vagy, de én nem öltözködnék annyit egy tankolásra.
2014. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha téged megnyugtat, akkor ne hagyd, hogy lebeszéljenek róla. Az óvatosságot nem lehet mérni ilyen szempontból. Azt, hogy egy hülye mikor vág eléd 50-el sosem lehet tudni. Én nyáron általában pólóban, rövid gatyában robogózok, és igen tudom, hogy felelőtlenség, de így szeretem.
2014. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha Téged megnyugtat, akkor nyugodtan öltözz fel! Én ha "nagy motorral" vagy Qzaddal megyek, akkor általában fel öltözöm (zárt bukó,protektor,térd-könyök védő ,csizma..)! :)De ha csak robogóval , akkor néha csak felpattanok rá, kis gatyában, pólóban, zártcipőbe(!). :)
2014. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is jól teszed! Engem is zrikálnak néha ugyan ezért. De gondolj bele,amikor 8 éves voltál és jó anyád csak annyit engedett, hogy a ház tömb körül biciklizz Max 15el eltaknyoltál és cárrá zúztad magadat. Na 50es motorral is bőven lehet akkorát esni, hogy megmurdálj ha nem vagy felöltözve. Ja és a toló kocsi cikibb, minta legrövidebb útra is beöltözni.
2014. márc. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Öltözz csak fel.


Én mondjuk tavalyig eljátszottam, hogy protektoros nadrág, sisak és kesztyű volt a rendes felszerelés, azon kívül póló és sima nyári cipő.

Aztán kikanyarodott elém egy Mondeo-s, a motor beleállt az autóba, én meg talpra érkeztem a túloldalon - nem törött el semmim (nagyon nagy szerencsémre), de akkorát dobbantottam az aszfalton, hogy most is sajog a talpam ha jobban megerőltetem. Szóval a nyugodtan vegyél fel mindent, mert bármikor leboríthat valaki vagy elcsúszhatsz.

2014. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Öltözz csak fel, én 10 év utcai és enduros tapasztalat után is protektorban motorozom, még Simsonnal is.
2014. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig kompletten felöltözöm, az egyetlen kivétel, amikor a párom bevisz a faluba, 5 km és 50-nel megy, forgalom pedig semmi. NA akkor nincs rajtam a protektoros nadrág, a többi igen...

Viszont miért mész el külön tankolni? Azt az ember útközben teszi, mi speciel 20 km alatt be nem indítjuk motoros járműveinket, hacsak nem feltétlenül muszáj, ezt érezzük ésszerűnek s nekünk fájna is a felesleges pazarlás, bár megértem, hogy ezt nem mindenki látja így.

2014. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a TE felfogásod lenne a helytálló a világban.. de mivel a világ tele van lusta és hülye emberekkel ezért leszólnak.. pedig nagyon helyesen teszed hogy mindig felöltözöl.. ezzel nem ismerőseidet akarom minősíteni mert én sem öltözök be csupán mert a fent említett tulajdonságok igazak rám. de ha te ezt így látod jónak és nem nehézség számodra kkor igenis öltözz fel (mihelyst lesz egy fokkal erősebb motorom én is felöltözök majd , persze tudom hogy a simsonon is meghalhatok.. de valamiért még sem annyira van bent ez a fejemben mint egy nagyobb motornál)
2014. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Méghogy kiröhögnek. Menjenek a f. ba az ilyen emberek. 1 mi közük van hozzá? 2 még volna pofájuk lebeszélni az egyetlen védelemről, merthogy rövidnadrágban "menőbb" motorozni. Szerintem mond meg nekik, hogy nagyon szívesen hasba rúgod őket miközben védőfelszerelés van rajtuk, aztán majd anélkül is. Ha nem éreznek különbséget a kettő közt, az sem érdekel senkit.
2014. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!