Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt egy balesetem, rendorsegi...

Volt egy balesetem, rendorsegi ugy lett belole. Mit mondjak, hogy jarok jobban?

Figyelt kérdés

Beideztek meghallgatasra az illetekes budapesti kerulet rendorfokapitanysagara. A tortenet roviden a kovetkezo: havas uton kicsusztam es egy fanak csapodtam. Mas auto nem volt erintett a balesetben. Az a vad ellenem, hogy nem az utviszonyoknak megfeleloen kozlekedtem. Ezt en vitatom.


Az igazsag az, hogy az utviszonyoknak megfeleloen kozlekedtem, de egyreszt nagyon rutintalan voltam (par hetet vezettem a baleset elott, havas-jeges uton a baleset napjan eloszor), masreszt pedig hatul nyari gumi volt (az auto hatulja csuszott ki a kanyarban).


Mit mondjak a rendorsegen, hogy jarok jobban? Ha csak annyit mondok hogy igen, picit gyorsan mentem es ennyiben hagyom, vagy ha a rutin hianyara es a nyari gumira hivatkozok? Ugy tudom peldaul hogy itthon a hatalyos torvenyek szerint nem kotelezo a teli gumi.


Elore is kosznom a valaszokat.


2014. márc. 4. 18:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha valakinek nincs kellö rutinja, akkor az ö esetében "az útviszonyoknak megfelelö sebesség" jóval kevesebb, mint egy gyakorlott vezetönél,


és kinél mennyi ez pontosan? Ki az aki ezt eldönti?

2014. márc. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Ha valakinek nincs kellö rutinja, akkor az ö esetében "az útviszonyoknak megfelelö sebesség" jóval kevesebb, mint egy gyakorlott vezetönél,


és kinél mennyi ez pontosan? Ki az aki ezt eldönti?"


Az adott helyzet donti el!!!


Ha NEM TUDOTT megállni a veszélyhelyzetben, akkor NEM az útviszonyoknak megfelelö volt a sebesség!

2014. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!