Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt egy balesetem, rendorsegi...

Volt egy balesetem, rendorsegi ugy lett belole. Mit mondjak, hogy jarok jobban?

Figyelt kérdés

Beideztek meghallgatasra az illetekes budapesti kerulet rendorfokapitanysagara. A tortenet roviden a kovetkezo: havas uton kicsusztam es egy fanak csapodtam. Mas auto nem volt erintett a balesetben. Az a vad ellenem, hogy nem az utviszonyoknak megfeleloen kozlekedtem. Ezt en vitatom.


Az igazsag az, hogy az utviszonyoknak megfeleloen kozlekedtem, de egyreszt nagyon rutintalan voltam (par hetet vezettem a baleset elott, havas-jeges uton a baleset napjan eloszor), masreszt pedig hatul nyari gumi volt (az auto hatulja csuszott ki a kanyarban).


Mit mondjak a rendorsegen, hogy jarok jobban? Ha csak annyit mondok hogy igen, picit gyorsan mentem es ennyiben hagyom, vagy ha a rutin hianyara es a nyari gumira hivatkozok? Ugy tudom peldaul hogy itthon a hatalyos torvenyek szerint nem kotelezo a teli gumi.


Elore is kosznom a valaszokat.


2014. márc. 4. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem kötelező, de baleseted volt a nyári gumi miatt, így már gond


nem kell cifrázni, megmondod, hogy igyekeztél megfelelően közlekedni, de sajnos még nem volt elég rutinod a havas úton

2014. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
azt kellett volna mondani, hogy be akartad tolni a kocsit úgy ment a fának te nem ültél benne mikor nekiment a fának, és lezárják az ügyet, mert nem vezette senki a gépkocsit.
2014. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig akkor nem megfelelö sebességgel mentél, ha megcsúszott az autód.


Ha valakinek nincs kellö rutinja, akkor az ö esetében "az útviszonyoknak megfelelö sebesség" jóval kevesebb, mint egy gyakorlott vezetönél, ezen kivül ugyanez érvényes a nyári gumira is, ilyenkor is kisebb sebesség a megfelelö csúszós útviszonyok között.


(Az útviszonyoknak megfelelö közlekedés NEM azt jelenti, hogy a megengedett maximumot nem lépheted túl!!!)


A legokosabb, ha nem kezdesz magyarázkodni, hanem beismered a dolgot ÚGY, ahogy volt.

2014. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy lehetett ebből rendőrségi ügyed...


Én 1x még friss jogsival egy faluban kanyarodtam be egy szűk kereszteződésben ugyanúgy ahogyan száraz úton (2-be 20 km/h-val) csak hogy épp havas latyakos út volt és az 1. 2 kerék megcsúszott, kormányozhatatlan lett. Szerencse be tudtam fékezni és így nem lett baj, de egy néni látta de még sem lett semmi baj, kilükferceltem és azóta havas úton 1-be vissza teszem a váltót és kész.


Am. kérdésedre a válasz, hogy ahogyan előttem írták nem az útviszonyoknak illetve az autód műszaki állapotának megfelelően közlekedtél így bizony szabálysértést követtél el, melyért valószínűleg pénzbírságot kapsz. Hazudni ne akarj, mert a hatóság félre vezetése súlyosbító tényező.

2014. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért lett rendörségi ügy, mert az autó nem a kérdezöé volt.
2014. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De igen, ez enyém volt. Én sem nagyon értem, senkiben nem tettem kárt, csak saját magamban és a saját autómban. A fának a kérgét csak nem akarják velem kifizettetni.


Egyébként pedig lassan mentem, csak szerintem az volt a baj hogy nem folyamatosan kanyarodtam rá az ívre hanem egyszer csak hirtelen túl nagyon rántottam a kormányon, és kicsúszott a hátulja. Na mindegy, elmondom majd szerintem hogy volt aztán eldöntik mi lesz.

2014. márc. 4. 20:34
 7/12 anonim ***** válasza:

De a rendőröket minek hívtátok ki,ha végül is csak te csúsztál le az útról.Ilyen esetbe minek kellet kihívni a rendőrséget?

Egyszerűen csak egy rokonnak ismerősnek kelet volna szólnod hogy húzzák ki az autót és kész,semmilyen ciriburi nem lett volna,ha nem vonjátok be a rendőrséget.

2014. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem én hívtam ki őket, meglepő módon maguktól bukkantak fel. A baleset után 1 perccel kb. már ott voltak, megálltak egy csomóan segíteni, lehet hogy közülük hívta ki valaki őket, de lehet hogy csak látták hogy sokan állnak az úton és odajöttek a szagra.


De jó hogy jöttek egyébként mert ők győztek meg hogy hívjunk mentőt, magamtól nem hívtam volna és mint később a kórházban kiderült nagyon kellett.

2014. márc. 4. 21:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg olyan peches helyzetet fogtál ki, hogy épp közelbe vtak és látták. Bár, ha eü. problémád is adódott és magadtól nem mentél vna el kórházba akkor rosszabbul is járhattál vna.
2014. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha megcsúsztál akkor viszont nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél. A jog szerint akkor vezetsz úgy, ha meg tudsz állni - hirtelen akadály esetén is - de te megcsúsztál és fának mentél


Ezen sajnos nincs mit vitatni. Annyira rossz a jog, hogy azt mondja, ha annyira csúszik az út akkor el se indulj.


Olyat még véletlenül se mondj, hogy toltad, nem volt más a kocsiban, mert akkor más miatt kapsz. Akkor azt fogják mondani, hogy - hiába nem volt ott senki - veszélyeztethettél volna bárkit, hiszen elindult egy kocsi miattad. Másnem valami rögzítésbe stb. belekötnének.


Csak azt nem értem, hogy ebből miért lett ügy.


A legegyszerűbb ha azt mondod, hogy csak nagyon lassan mentél, a tőled telhető maximális körültekintéssel vezettél. Tudtad, hogy csúszik az út, ezért nagyon figyeltél, dehát csak megcsúszott a kocsi. Nem hiszem, hogy ezért bármi büntetést is kapnál. Ha kapsz is fel kell lebbezni enyhítésért, úgyis megkapod.

2014. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!