Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Titeket is az asztal körül...

Titeket is az asztal körül kergetnek, ha nem vesztek gyorsan egy lepukkant BMW-t?

Figyelt kérdés
Lassan minden friss jogsis fiatalúr 95-ös bömöt akar venni. Vajon a saját kútfőjükből pattan ki az ötlet, vagy a szüleik nem hagyják békén őket, míg az utolsó fillérüket is bele nem ölik egy bontószökevénybe?
2014. márc. 4. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is szívesen vennék régi Bmw-t, mert piszkosul tetszik a cápa és az e30 formája is. A gond viszont az, hogy ami nincs lehajtva és nem fér át a küszöbén egy ló, azok nekem túl drágák... A fogyasztása is a sírba vinne.

Nekem a formája, a hátsókerék hajtása miatt jönnek be piszkosul, nem pedig a bmw körül kialakult “prémiumság“ és fallosz hosszabbító hatása miatt.

2014. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Engem konkrétan nem zavar, a saját dolguk, hogy ő kereste rá a pénz vagy anyuci-apuci finanszírozta, szintén az ö saját dolguk.
2014. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én újat vettem
2014. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy kis történet a kérdéshez kapcsolódóan (lehet hogy off-nak tűnik, de a vége felé meglátod)...

Nézegettem a használt autókat 1.5 - 2 millió környékén. Nem úgy, mint a "otthonról a fotelből megmondom, hogy az összes magyar használtautó szar" típsú emberek, hanem személyesen, szerte az országban és még a határokon túl is.

Avensist kerestem, az előző generációt. De érdekelt volna Mondeo is, szintén az előző. A végén már nyitott voltam több középkategóriás autóra is. Mint pl. Az Alfa 159.

A tapasztalataim szerint egyrészt nem jobbak külföldön az autók. Ausztriában majdnem mindegyik meg volt húzva, főleg ugye a bécsiek, látszott, hogy az autót csak egy közlekedési eszköznek tekintik, nem babusgatják, mint itt a magyarok némelyike. Németországban pedig nem találtam keveset futottat ennyiért, amiben valóban kevés volt, és tényleg szép volt, azt tán még a magyar áraknál is magasabban adták. Maradt a magyarországi autópiac, amit tüzetesebben kezdtem vizsgálgatni. Közel is van, könnyebb beutazni az országot és olcsóbb is.

Sok középkategóriás Alfát, Fordot, Toyotát néztem meg. A Toyoták és az Alfák ugyanolyan drágák, mint az Audik, vagy a BMW-k, hasonló évjáratban és kilométerrel. A Fordból tudtam volna pár évvel fiatalabbat venni, de azok fiatalon is rosszabb állapotban voltak, mint a fent említettek.

BMW-ből találtam a legjobb állapotúakat és a legkevesebbet futottakat (egy egész bennfentes ismerősi apparátusom van az autók előéletének a lenyomozására), ugyanolyan árszintek és évjáratok mellett. Az Audi kb. ugyanez, csak az átlag km szám magasabb volt. Persze mindezt úgy, hogy kizártam a bevallottan külföldről használtan behozott, az órájukban sokat mutató autókat.

Nyilván ezek nem azok az Audik, BMW-k, amelyek majd szét esnek, de a legnagyobb bajuk néhány esztétikai hiba (ajtórányitások, karcolások) és legfeljebb a futóműben egy olcsó stabilizátor pálca, vagy gömbfej.

Ezek után azt mondanám, hogy aki ilyen autót vesz, az inkább racionálisabb, mint felvágós. Főleg, ha azt vesszük, hogy egy ugyanolyan korú Alfa, Toyota, Ford nemcsak ugyanannyiba kerül, hanem a szervizelésük költségei is kb. hasonlóak.

2014. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt még megjegyezném, hogy az E36-os széria azért is ilyen elterjedt, mert külföldről rengeteget hoznak be az országba a kereskedők, az emberek pedig megveszik, pusztán csak azért, mert "nézdmár, bmw, ennyiért?". Ezekkel az a gond, hogy a nepper megveszi kint a sz.rt, pár 10 ezerből kipofozza, mint az autókereskedők c. műsorban Ed China, majd több százezres haszonnal adja el.

[link]

Én is a korábbi, klasszikus szériákat tartom a legszebbnek (pl. E30), én a rajongók helyében ilyet vennék és megcsinálnám tökéletesre. Ha szépen meg van csinálva, akkor azt tisztelik.

2014. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is imádom a régi BMW-ket, csak hát azok szinte mind leharcoltak, vagy aránytalanul drágák.


Van egy haverom, aki 20 évesen vett fél millióért egy E36 316i-t és azzal vagánykodott, hogy hú bmw, meg minden, de nagyon sz.a.r állapotban van. Keveset is keres a srác és alig tudja fentartani, de neki akkor is kell.


Én imádom a régi BMW-ket, de az 1200-as Lada volt minden álmom, ezért én vettem egyet 200 ezerért húsz évesen.


A srác végig csesztetett, hogy nekem csak Ladám van, neki meg BMW-je.


Egyébként az enyémen egy darab rohadás sincs, az ő kocsija meg még a leg lehetettlenebb helyen is korrodál, plusz lóg a futóműve és szinte nem megy egy hengere. Az enyém szépen fel van újjítva, sport futómű, retro bbs felni és a motorja is pörgősebb lett.


Ő egy "csóró" családban él, akik mindig ki akartak tünni valamivel, de mindig leégették magukat.

Nem szólom le őt, mert egyébként jó fej.

Egyszer amikor berugott odajött hozzám és elkezdett oltogatni, hogy én milyen hülye vagyok, hogy jobban keresek mint ő+ tehetősebbek is vagyunk és egy régi "sz.a.rral" járok.


Nem tudja felfogni, hogy én több pénzt költöttem a kocsira, hogy szép legyen és jobb legyen.


Ő tartja magát a sukár BMW-jéhez.



Na ezért nem fogok venni Bimmert, pedig imádom, de az ilyenek lehordjákteljesen a márkát.

2014. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Most ez olyan dolog, hogy minden más autómárkából is több a szakadt szar, mint a szép állapotú. Minden márkában szégyen, ha valaki szakadt autóval jár. Magyarországon az autók átlagéletkora 13 év és ezen még a külföldről behozott használt autók sem igazán segítenek, mert azoknak meg 12 év az átlagéletkoruk.

Aki igényes, mindegy, milyen autót vesz, megcsináltatja rendesen és akkor szinte minden autó szép és jól működik. Aki ezt nem teszi meg, az nem igazi rajongó.

2014. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit flame-gyanús a kérdés.:P


Ma már tudjuk, hogy tavaly ( vagy tavaly előtt?? ) a legnagyobb darabszámban behozott használt autó az E36-volt. Most akkor vagy évi 3000 ember hülye Magyarországon vagy ??

Próbáljuk meg objektívan nézni egy kicsit a dolgokat, eltekintve mindenfajta márkafanatizmustól és előítélettől. 5-600 000 forintért teljesen kultúrált, nem totál lelakott E36-ot lehet venni ( és ha nem lenne a regadó.. hajajj). Mit tud? Van benne 4 normális ülőhely,klíma, légzsák,szervó,ABS, egy korrekt méretű csomagtartó és viszonylag nagy motorválaszték (1.6-tól 3.2-ig benzines és 2 dízel ). Ja meg egy BMW jel az elején.. :D

A jó állapotú 1.6,1.8(is) sőt még akár a 2.0 is tökéletesen megfelel egy átlagos felhasználó igényeinek, már fenntartani sem horror őket.

A friss jogsisok egy része, aki valahová tartozni szeretne mit fog venni? BMW,VW TDI, Civic. Akkor most írjunk ki kérdést a másik kettőről is? :D


Szerintem az a nagy baj, hogy sokan nem látnak a berögzült utópiákon és a facebookon terjengő mocskon túl. Egy jó állapotú E36,EK5 Civic, C4-es A6 akármennyire is idősnek számít még ma is teljesen megfelel a napi használatból származó igényeknek.


Az meg itthon sajnos teljesen általános jelenség, hogy a lakosság nagyobb része az igényeit jócskán az anyagi lehetőségei főlé pozicionálja ( és nem csak az autóvásárlást illetően) és e miatt látni az utakon fiatal hülyegyerekeket rozsdaboglya hulladékokkal 135,8bD-es kipufogóval gagyifejegységből üvültő diumdisun zenével májerkodni. Ezeket mindenki észreveszi és ebből lesznek a hibás sztereotípiák. Persze az adott tipusból normálisan közlekedő x ezer darabbal már senki nem foglalkozik, mert nem feltűnő. Ugyanez a jelenség megfigyelhető más témában is, pl a szabálytalanul közlekedő BMWst, taxist, kamionost mindenki kiszúrja és csak úgy sorolja mennyi ilyet látott. A többi több százezer normálisan közlekedő meg le van f0sva, mert annak nincs "hír"értéke, abból nem lehet beszédtémát csinálni.


P.S.: és én még nem is vagyok BMW fan xD

2014. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ameddig mindenki a régi BMW-seken csámcsog, addig bizony ez dicsőség.

Egyébként mondjátok már el, autószerető emberek, ti tinédzser korotokban nem mindig álmodoztatok valami jó kemény autóról? Na ezt tudják teljesiteni a régi Audik és BMW-k, olcsók, kopottak, de tudják még hozni azt a filinget, amit minden autószerető ember kiván: sebesség, masszivitás, stabilitás. Igen, stabilabb a BMW, mint egy Corsa mondjuk...

2014. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én álmodoztam régen kemény autóról,de ezt teljesítettem is.


Utcai autónak Lada 1200-t hajtok elég komoly tuninggal, mindez nem optikai hanem műszaki tuning.


Játszós autónak pedig van egy E30-as 325ix-em, amit pályára szoktam használni.

2014. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!