Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha esőben "robogózok" akkor...

Ha esőben "robogózok" akkor lehet valami baja a gépnek?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engem, ha kb. másfél órán keresztül, 70km-en át, néha elkapna kicsit az eső, miközben robogóval mászkerálok, akkor lehet valami baja a motornak? Értek itt elektronikát, vagy akármit..

2014. márc. 3. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemossa róla a koszt. Más probléma nem lesz, hacsak nem olyan robogód van hogy lógnak a vezetékek mindenfelé ki belőle :D
2014. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Honda dj-vel tavaly nyáron rommá áztam, aztán elvert a jégeső. Az utcánk lefelé lejt, és középen púpos, így egy 15-20 centi (tényleg) vastag vízfolyam folyt kétoldalt. Fel akartam menni a járdára, de a víztől nem láttam hogy milyen magas, úgyhogy első kerékkel jól megküldtem a 20 centis járdát, persze lepattantam róla. Amikor sikerült ráemelnem és már a hátsó kerékkel küzdöttem, befolyt némi víz a váltóházba, így elkezdett csúszni a szíj, konkrétan nem ment a motor. Persze saját hibámból, mert a karter cső nem volt bedugva rendesen. Másnapra megszáradt és jó is lett. Annyi a tanulság, hogy gyárilag teljesen vízálló a motor, amit ha nem piszkálsz akkor el kell mennie az esőerdőben is. Gyakran mosom sterimobbal, kapja a porlasztó is a vizet, aztán pöccre indul. Japán gépek ilyenek, többit kevésbé ismerem.
2014. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy, esőálló minden motor. Csak tóba ne menj be vele...
2014. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ennyire nem extrém a dolog, erre a hétre elvileg mifelénk csak záporokat olvastam..:)

Aztán öröm lesz így menni 115kg-os robogóval.

2014. márc. 3. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért gond, hogy 115 kg? Főleg, hogy az elég kis súly még tologatáskor is, máskor pedig végképp alig számít...

S nekem ugyan normál, bár kicsi motorom van (250 köbcentis, 28 lovas :)), de elég evidens, hogy az embert olykor elkapja az eső. A tavalyi 48 óráson az egyik nap kb. végig szakadó esőben kellett nyomni, na és, se a motor, se az ember nem olvad el, bár az élményt azért rontotta, meg kell hagyni (bár némely párás hegycsúcs azért fotogén volt) :) Az eső robogóval ugyanúgy előfordulhat s elég gáz, ha baja lesz tőle...

2014. márc. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!