Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék dinamikusabban,...

Hogyan tudnék dinamikusabban, magabiztosabban vezetni?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg a jogosítványomat, sikerült elsőre minden vizsgám, de nem vagyok biztos magamban és olykor izgulok, mikor mások nézik mit csinálok. Az elindulás sem megy olyan gördülékenyen. Tudom, hogy a gyakorlat teszi a mestert, de tudnátok pár tippet adni?

2014. febr. 28. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Friss jogsis vagyok.Eleinte hiányoltam az oktatómat magam mellől.Megnyugvást és biztonságot éreztem ha ott ült mellettem.De minél többet mentem annál magabiztosabb lettem.Nem szabad félni mert ha félve szállsz be akkor ne is vezess mert előbb utóbb baj lesz.A többi hulye pi.csa.val meg nem kell foglalkozni akik megnéznének ha valamit elbénázól,ők is voltak kezdők.Nekem egyszer olyan volt,hogy megyek a fényjelzőkészülék felé és köztem meg a lámpa között kb 5-6 méter volt.Persze,meg se fordult a fejemben,hogy én majd átmegyek a piroson.Az a szerencsétlen zománcos pi.csa meg ment volna,alig bírt mögöttem megállni.Elkezdett ordítozni,hogy "mennyiért vettem a jogsit" meg ilyenek...Ki akartam szállni de mondom nem rendezek jelenetet...

Ha ideges vagy,akkor gondold át amit tanultál eddig.Mit hogyan csinálnál.És ha nem érzed még az autót eléggé akkor ne gyilkold szét.Normálisan tartsd be a sebességkorlátozást stb.

az elinduláson meg majd belejössz.:)

Nem tudom milyen autód van,de ebben is jobb a dízel:D Meg szerintem minden másban is!De ez nem ide tartozik.Nyugi,aztán menni fog az.

:)

2014. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a másik probléma, hogy benzines kocsival vizsgáztam le. Itthon pedig dízeles kocsit vezetek, jóval könnyebb mint ne mondjak, csak furcsa volt hozzászokni. :)
2014. febr. 28. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is otthon dízel es volt és benzinesen tanultam, de meg lehet szokni, két hónappal utána már a benzinessel fulladtam le háromszor a piros lámpánál, mögöttem nagy sor, ideges emberek, de úgy voltam, hogy egyszer csak sikerül és tényleg összejött. Még abban az évben levezettem több száz kilométert egy jobb kormányos Audival, így nem kell félned, menni fog csak gyakorolj és vezess minél többet!
2014. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idővel majd egyre magabiztosabb leszel,és menni fog.:)
2014. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

Csak az idö és a gyakorlat segít.


Én is izgultam, de szépen lassan magától elmúlik. Nagy segítség ha családi utazások alkalmával te vezetsz, de van melletted valaki tapasztalt. Tapasztalat nélkül viszont ne vezess dinamikusabban, mert az elég veszélyes.

2014. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!