Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma benyomtam a kuplungot és...

Ma benyomtam a kuplungot és valami letört. Mi lehet az? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
szóval. ma benyomom a kuplungot és valami műanyag letört és nem is tudom már benyomni..vagyis igy fézzel megfogom és tudom tök könnyen előre hátra húzni tolni....sos..szerelőhöz nemtudom hétvégén elvinni...:S
2009. dec. 12. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan típus (pl régebbi ford) ahol a bowden feszítő automatán utána tud állítani a feszességnek. Ezt egy műanyag negyed fogaskerék szerű racsnis szerkezettel csinálja (remélem érthetően írom...) ami a pedál felső részében van hátul.


Ha már öreg a kuplungszerkezet (kemény a kuplung) akkor ez a műanyag fogaskerék el szokta veszteni a fogait. ---> letörnek.


Ez egy filléres tétel, magadnak is ki tudod cserélni, de a megoldás a kuplungszerkezet+tárcsa+kinyomócsapágy (ha már szét van szedve) cseréje.

2009. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen nagyon kemény..és ma benyomtam és nemtom mi letört de megvan...
2009. dec. 12. 11:48
 3/3 anonim válasza:
Valszeg letört a műag ami a bowden végét tartja. Bontó!!! Ne hagyd magad becsapni, 500ft-os dolog.
2009. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!