Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teherautó B-s jogsihoz, de...

Teherautó B-s jogsihoz, de milyet?

Figyelt kérdés
Volkswagen Crafter, Ford Transit, Iveco Daily, ezekben gondolkoztam, a peugeot meg a többi szar nem igazán vonz egy nagy teherbírású furgon vagy platós kivitelű autó kéne amit vezethetek B-s jogsival. 1. szempont a megbízhatóság, 2. a fogyasztás, 3. az ár. (Ivecohoz érzem magam a legközelebb mert azt olvastam hogy nagy mértékben túlterhelhető)

2014. febr. 21. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért ott van még a Sprinter meg a Ducato, ezeket sem kellene kifelejteni.

De nem mondtad hogy mire kellene? új vagy használt, keret mennyi? mert hiába tervezek neked 5 millióba, ha a kereted csak 2

2014. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egész gond ott indul, hogy veszel egy 3.5 tonnás gépet, ami nagy mértékben túlterhelhető. Aztán a motor/váltó nem bírja majd a bruttó 5T össztömeget, a futómű széthullik... :D

Ha megmér a KPM, akkor meg kifizetsz egy vagyont.


Szóval, ha már ez is szempont, akkor mindenképp valami nagy motoros dögöt válassz pl a 180 lovas Sprintert. Ismerek olyat is, aki 4xx-es Sprintert minősíttetett vissza 3.5 tonnára, így már nem tachográfköteles az autó, de azért mégis csak masszívabb, mint egy sima 3.5-es. Én a Crafter/Sprinter vonalon nézelődnék.

2014. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a Sprintert kihagytam de a Fiat nem játszik; konkrétan azt olvastam hogy az 5 tonnás és a 3,5ös Iveco között csak egy tollvonás a különbség (a totalcaron). Az új kicsit drága lenne ezért egy nem túl sokat futott használtra gondoltam (árakkal nem vagyok tisztában de olyan 10M-ra saccolok). Amire kell: gipszkarton, raklapos áruk, szerszámok szállítása.
2014. febr. 21. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:

fiat nagyon rohad

Tranzit szintén tud.

Nem hagynám ki a peugeot, citroen autókat, nem szarok.

Crafter a legjobb, de talán legdrágább választás.

Tranzit van a végnél, mindent kibír!

Peugeot a családban, szintén mindent kibír.

2014. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
renault mastert vennék 2.3 dci motorral
2014. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban az iveco a legjobb, ha túlsúlyt nézzük. Az viszont nem teljesen igaz, hogy ugyan az a 35-ös futóműve, váltója, mint a nagyobbaké. Csak vannak olyan 35-ös Iveco-k, amikhez újkorukban az 50c futóművét és váltóját vették( de ez nem túl sok). Én egy 2004-es 65C15 (6500 kg össztömegű, 3500 kg terhelhetőségű) járok. Szerintem nagyon jó. igaz elég lassú, de spórolósan kb. 60 km/h val el lehet vele járni 10-12 literes fogyasztással úgy, hogy rajta van kb. 5 tonna súly.
2014. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!