Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csörög a lánc, de 120 km-re...

Csörög a lánc, de 120 km-re vagyok a szerelőmtől. Kibírja a vagy keressek más megoldást?

Figyelt kérdés

Az autóm BMW E36 318i. Tegnap irdatlanul elezdett csörögni valami a motortérben, én a láncra tippelek (olajszint, olajminőség jó, cserélve 1000km-el ezelőtt) . Melegen is csörög, de csak alacsony fordulaton, feljebb vagy elhalkul, vagy teljesen megszünik. A csörgés nem folyamatos, hanem időszakos, pl amikor a lámpánál megállok akkor akkor szabányos időközönként szabályos hosszúságú csörgés hallatszik (kb. 3mp-es csörgés 5mp-es szünetekkel).


Munkám miatt 120 km-re vagyok a szerelőmtől, és nem tudom hogy kibírná-e ezt az utat. HOZZÁÉRTŐ emberek tanácsát kérem. Ha kibírná akkor autópályán milyen fordulatot bírhat tartósan? Köszönöm a válaszokat!!


2014. febr. 21. 07:46
 1/6 szelepke ***** válasza:

Valószínű,hogy a láncfeszítő rémült meg.

Anno jártam én is így..120 km-t lehet hogy kibírna még lábujjhegyen,de én nemhúznék lapot 19-re..

2014. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nézesd meg ott egy szerelővel, hogy mi lehet a gond.

Ha tényleg a láncfeszítő, akkor rizikós lehet az út, bár van aki azt mondja, hogy nyugodtan.

pl a vw tsi motorjainak volt ilyen nyűgje első körben a rossz olaj miatt, de sokak még több ezret mentek csörgő motorral, és nem lett gond belőle.

2014. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

láncfeszítővel lesz a gond

Ki kell nírnija még 120km simán.

2014. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 VarMa ***** válasza:

En nem kockaztatnek, ott kellene megnezetned valakivel, mert eleg komoly gondot tud okozni ha atugrik vagy elszakad a lanc...

Hja es nagyon ovatosan a gazzal illetve a gazelvetelel mert ekkor kapja a vezeles a legnagyobb terhelest

2014. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elsosorban-ha biztos a vezerlanc hallatszodik-nezz utana hogy ez a motor ossze-e kepes verni a szelepeket.Ha nem akkor vagod hogy legfeljebb megal utkozben es vontani kell majd tovabb,ha igen akkor ne indulj meg mert hirtelen megtobbszorozodhet a javitas koltsege!
2014. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szép lassan haza tudtam jönni vele gond nélkül. Már a szerelőnél van úgyhogy megnyugodtam.
2014. febr. 21. 22:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!