Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérléscsere házilag? (Peugeo...

Vezérléscsere házilag? (Peugeot 206)

Figyelt kérdés
Vezérléscserére érett a kisoroszlánom, de viszont anyagilag nem állok a topon. Szeretném megcsinálni magam. Mennyire bonyolult? Ha nem stiftelem, csak megjrlölöm ès jelre rakom az is jó lehet? Tudom figyelni kell rendesen, ès jól berakni nehogy a vège az legyen h összeèr a dugó meg a szelep, de hogy tudnám leellenőrizni magam? Forgassam meg a főtengelyt ès ha körbeforog akkor jól dolgoztam? Szíjat mennyire feszítsem meg? Köszönöm válaszotokat
2014. febr. 13. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2014. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Én is sokat szerelem a kocsimat(fék futómű stb)de nem mernék belefogni a vezérlés cserébe!Ha elrontod nagyot bukhatsz vele!Amugy meg nem a csere hanem az alkatrész a drága.Egy jó szaki háromnegyed óra alatt megcsinlja.
2014. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A csere is drága megkérdeztem több szerelőt 15 20között cserélik úgy hogy én viszem az anyagot. :D egyébként én veled ellentétben előbb szerelnék vezérlést mithogy a fékkel babráljak mert ott nem csak magamat illetve a saját tulajdonomat hanem mèg mást is. De azèrt köszönöm válaszodat :)
2014. febr. 13. 23:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetem* (lemaradt)
2014. febr. 13. 23:01
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
15ezer nem rossz ár szerintem.Amugy már több mint 10 éve cserélem a fékeimet,fékfolyadékot a kocsiainkon(4 autón)és még nem volt probléma.De vannak rá szerszámaim is meg tapasztalat.Ha nem lennék biztos a dolgomba nem kezdeném el!De ha mégis belefogsz előtte olvass utánna pár fórumon.Ha segítene valamilyen autószerelő haver megtudnád mire kell figyelni,legközelebb már magadba is megoldanád.
2014. febr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha konkretizálod az autót, akkor mutatok egy vezérlési rajzot mit, hogy kell.


Évjárat, Köbcenti, Le, Motorkód

2014. febr. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Leellenorizni ugy tudod,hogy korbeforgatod a fotengelyt tobbszor is,es ujra megnezed hogy jelen van-e minden.
2014. febr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat, peugeot 206 1.4 1998 55Kw 75le
2014. febr. 14. 12:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Mivel benzines, talán nem okozol vele kárt, ha esetleg nem jól rakod össze.

De rém egyszerű, ha meg van feszítve a gyári előírás szerint a szíj, és 1x körbeforgatod menetirány szerint, és jelen marad, akkor nem lesz gond.

Az viszont fontos, hogy a gyár által előírt mértékben feszítsd meg a szíjat.

Szerintem egy rugós feszítő van rajta, amit fellazítasz, és akkor feszíti meg a szíjat.

2014. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt van először is a rajz hozzá.

[link]


Nem túl bonyolult a művelet, kis rutinnal elvégezhető.


Kezdésként mindent tekerj jelre, és a stiftelések mellett fesd is meg magadnak, így nem tudsz hibázni.


Vezérműtengely:

Gyárilag egy 10-es stift megy bele.

Ezt pótolhatod egy 10-es csavarral, vagy 10-es fúrószárral is.


Főtengely:

Lendkeréknél tudod, egy hosszú 7-es stiftel fixálni, de ez elég macerás, ezért azt javaslom, hogy a főtengelyt jelöld össze a blokkal, az is elegendő lesz.


Feszítő:

Vagy 10-es imbusz, vagy 10-es sima négyszög nyílású.

Az óra járásának ellentétesen (azaz balra) forgatva tudod fellazítani a szíjat.

Ha mindent stifteltél, és összejelöltél, akkor leveheted a szíjat.


Összerakásnál simán csak felrakod a szíjat, majd megfeszíted, kiveszed a stiftet(eket), majd KÉTSZER! körbeforgatod a motort, hogy biztosan átforog-e.


A szíjt annyira feszítsd meg, hogy kb. 90°-al el tudd fordítani, de ezt érezni fogod, hogy nagyjából mikor jó.


Mielőtt bendítanád, a burkolatokat ne tedd vissza, mert ha nem sikerült, akkor 2x-er dolgoztál,és szedheted le megint őket;)


Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét hozzá.

2014. febr. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!