Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakorló utcai fizetős parkoló...

Gyakorló utcai fizetős parkolóról vélemények olvasd el?

Figyelt kérdés

Van egy Suzuki swift-em.

Fiam is vett magának egyet, mind kettőt az én nevemre írta, mivel így a kötelező olcsóbb( negyedévente ezer, ha az ő nevén akkor kiderült 22 ezer.



Szóval bementünk a parkolócéghez, és kiakartuk fizetni a 30 ezer éved díjat, amit a második autóra kell, hogy parkolhasson a környéken.


Ekkor jött a zökkenő, egy embernek maximum 1 autója lehet amivel parkolhat.


(lakásonként 1, 2800 éves díjért, a második 30000 HUF éves díjal, de nem lehet a két autó egy személy nevén.)



Most kellett egy üzembetartói papírt íratni (+22ezer ft) a fiam nevére, hogy évente +30 ezerért parkolhasson, ráadásul a kötelező biztosítás is nőtt +12 ezerrel negyedévente ami éves színten +48ezer



Ha ezt összeadjuk, csak azért, hogy fizetős parkolóövezet lett a gyakorló utca vége, ezért én, vagy is a fiam összesen:


30+48+22 = 100


100 az az százezer forintot kell kifizetni évente, azért, hogy csak álljon az autó a házelőtt. ( ez csak a különbség !! aközött, hogy a fiam az üzembentartó vagy én)



Mivel vannak elég nagy lakások is(sok helyen 3 generáció él együtt) ezért nem értem miért van így megfingatva a gyakorló utcai lakosok élete?


Az az 100 ezer forintot csak úgy kidobunk az ablakon ( amivel a parkoló rendszer miatt többe kerül az autó, hogy megállhasson az utcában)



Ehhez kérnék segítséget, hogy lehetne ezt az összeget lejjebbvenni.



2014. febr. 12. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet olcsóbb lett volna élből a nevére íratni nem ? Ha mondjuk még a vásárlás előtt tájékozódtatok volna a parkolási rendszer okosságairól...

Ez sajnos ilyen

2014. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tájékoztódás lett, ( 22 vel lett volna olcsóbb, ami egyszeri díj)


de !


A tájékoztatóon azt mondták, első autó 2800ft, a második meg 30 ezer.



Szó nem volt, hogy egy ember nevén csak egy autó lehet.


úgy voltunk vele, hogy mind két autó az én nevemen legyen, és akkor fizetünk +30 at az egyikre

2014. febr. 12. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsmondat szerintem ez:


"100 az az százezer forintot kell kifizetni évente, azért, hogy csak álljon az autó a házelőtt."


Ha csak áll a ház előtt, akkor teljesen felesleges az az autó! Én ha Budapesten élnék eszembe se jutna 2 autót tartani! Évi 100000-ből még a nyaralásokra is futná bérelt autóval.


Az autónak esetleg lehetett volna az üzembentartója a feleséged, hátha neki olcsóbb lenne a biztosítás. Persze hosszú távon az se lenne jó.


A fizetős parkolót pedig bizonyára az ott lakók sírták ki, hogy ne az utcát használja mindenki P+R parkolónak (Közel az Örs).


Persze ha a gyerek mégis használja az autót és napközben nincs otthon, akkor elég hétköznap 18 óra után hazamenni - hétvégén ingyenes - és megint csak nem kell a parkolóbérlet.


Vagy megállhat két saroknyira a volt OBI parkolójában.

2014. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerem azt a környéket. Egy rakás fos. Laktam én is ott. Full kicseszés ez az egész. Tényleg sokan tették le ott az autójukat.


De ez azért marhajó, mert annyira jönnek a környezetvédelemmel, meg minden szarral, meg hogy dugó, nem tud haladni a mentő, meg szar utak a sok autótól, meg stb.. Aztán ha az ember leakarná tenni az autót és használni azt a retek bkv-t, akkor meg ezt csinálják..


Amúgy kifizettétek már ezt a 100 ezret? Mert az tényleg nem megoldás, hogy esetleg máshol álljatok? Azt max gyalogolni kell kicsit a kocsihoz. Én 100 ezer forintért simán gyalogolnék az biztos.


Ilyenkor mondom azt amúgy, hogy minél előbb el kell húzni ebből a rohadt mocskos undorító országból. Szánalmas ami itt megy. De nem baj, jobban teljesít.

2014. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a gyakorlo utca kozepen lakunk, az aldi\(regi obi) parkoloja kb 1 km re vam tolunk, igen a gyerek a munkaja miatt hasznalja de hajnalban megy delutan 4kor legkesobb itthon van.


Az sem megoldas hogy az aldi parkolojaban hagyni, es setalni kozel 1km ert amikor kocsiba szalunk es meg 1km ert ha hazaindulunk

2014. febr. 13. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:
És ahol van az a közgazdász iskola? Annak a parkolója se jó? Esetleg mellette az erdő bejáratánál az a homokos placc.
2014. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a közgáznál is fizetős a parkoló..., homokos placc meg nem tudom hol van ami volt az is már eltűnt, egyedül a keresztúrí általános iskolánál lehet megállni vagy az aldi parkolójában ( de az aldi is fizetőssé teszi jövőre.


szóval nem nagyon lehet kiokoskodni meg akkor is, nehogy már sétálni keljen 1 km ert az autóhoz.. csak azért mert kitalálta valaki, hogy nem lehet egy embernek két autója..

2014. febr. 13. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!