Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azért büntet a rendőr, ha más...

Azért büntet a rendőr, ha más méretű kerék van tengelyenként?

Figyelt kérdés
Elöl féket fogok cserélni az autómon, de méretéből adódóan nem tudom majd felrakni előre a gyári 13-as felniket. Apám kocsijára 14-es kell. Azért megszekszualizál minket a policáj, ha elöl 14-es, hátul meg 13-as felni van?
2014. febr. 11. 06:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem valószínű hogy kiszúrja, de nem szabályos. Ebből adódóan műszakin is bukna. Szal mivel bukna, forgalomba alkalmatlan. Tehát igen, büntethet. Továbbá az autónak sem tesz jót!
2014. febr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendőr szerintem nem , mivel a szabványmérettel nemigen lehet tisztában mert a forgalmi nem tartalmazza a méretet.
2014. febr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy nem büntet, de műszaki vizsgára kötelezhet. Ráadásul az 1" átmérő különbség simán észrevehető a kerekeken.
2014. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak tengelyenként kell megegyező méret, ezért lehet elöl-hátul eltérő méretű kerék. Bár az is igaz, hogy leginkább hátul szokott a nagyobb felni lenni!

Bár ez se igaz, hiszen a Toyota Dyna-n hátul van a kisebb kerék:

[link]


A műszakin lesz aggályos, de nem a méretek miatt, hanem az átalakított fék miatt!

2014. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

"Bár ez se igaz, hiszen a Toyota Dyna-n hátul van a kisebb kerék: "

Oka is van ennek, az, hogy hátul duplakerekes megoldással szerelik. Tehát hiába van elöl nagyobb kereke, a hátsó duplakerék mégis nagyobb igénybevételt képes elviselni.

2014. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mért nem teszel fel gyári fékeket? Akkor elfér a gyári felni és mindenki boldog. :)


Amúgy nekem a nyári kerékszett 17"-os, a téli meg 15-ös. De pótkerékből nem tartok két félét, hanem egy köztes 16"-os van. Egyébként az autó is így jött ki a gyárból. 17"-os alufelnikkel és 16"-os lemezfelnis pótkerékkel.


Egyszer szükség is volt rá. Kb 1000km-en keresztül így jöttem haza hogy az egyik kerék 16-os volt, a többi meg 17-es. Persze a defektfigyelő rendszer azonnal kiszúrta és jelezte a hibát. De rendőrrel nem találkoztam. Őszintén nem is gondoltam volna, hogy emiatt megállíthat. Mert akkor mi a helyzet a mankókerékkel? Azt sem tilos használni.

Egyébként az autó mozgásán semmi különbséget nem éreztem. De azért biztos ami biztos alapon, inkább csak 110-zel nyomtam (pályán).

2014. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
sehogy nem jó, de akkor inkább már hátulra is ugyanakkorát tegyél
2014. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Épp ezt akartam javasolni: hátra is 14-est és viszlát. Gondolom ha nagyobb féket van keret felszerelni, akkor belefér még két kerék a költségvetésbe.


Persze már a fékátépítés sem szabályos, de ezzel legalább nehezebben kiszúrhatóvá teszed az eltérést a gyári állapottól.


És úgy témától félig függetlenül: minek másik (nagyobb átmérőjű tárcsával szerelt) fék?

2014. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a menete, de pl a smart-on hátul nagyobb kerék van, és gyárilag.
2014. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az autó 1.3-as, de növelni szeretnék majd a teljesítményen, és az 1.8-as GTi fékeit raknám előre. Sokkal jobb a fékhatás, és mivel 80:20 a fékerő elosztás, így elég elöl kicserélni a tárcsákat. Hátul azért nem kifizetődő, mert ott kell lengőkart is cserélni, a tárcsa berohad, stb. A műszaki nem gond, mert a nyáriból meglesz a 14-es, csak a téliből van 13-as, azokra meg most vettem teljesen új tappancsokat, így nem lenne kedvem megszabadulni tőlük :) Ezért gondoltam erre a megoldásra télen. A műszaki meg meg lesz oldva úgy, ahogy kell. Még talán le is fogom tudni papíroztatni, de még beszélek az illetékessel.
2014. febr. 11. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!