Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretném elkezdni a nagymotor...

Szeretném elkezdni a nagymotor tanfolyamot, motorral kapcsolatos kérdéseim?

Figyelt kérdés

Első kérdésem a versenymotort vagy a nagyrobogót nehezebb megtanulni? Kb. 500 köbcentis motort szeretnék.

Érdemes ugyanahhoz az oktatóhoz járnom, akinél az autót is tanultam?

A motorválasztásnál mire ügyeljek? A versenymotornál is elérem a kormányt? Csak mert olyan nagynak tűnik a tank... Robogóval gyakran közlekedek meg szeretem is... Ha elkezdek tanulni akkor milyen plusz eszközök kellenek a bukósisakon kívül?

Tudom kicsit butának tűnhetnek a kérdéseim, de nem vagyok nagyon jártas a témában és nincsenek is olyan ismerőseim akiket megkérdezhetnék róla...


2014. febr. 1. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

"Első kérdésem a versenymotort vagy a nagyrobogót nehezebb megtanulni?"


Fogalmam sincs, hogy mit érthetsz "versenymotoron", de a robogók általában automata sebességváltosak. A sportmotorokon általában nincs automataváltó, tehát ennyivel több feladat hárul a pilótára. Nem ördöngösség, bárki megtudja tanulni.


"Érdemes ugyanahhoz az oktatóhoz járnom, akinél az autót is tanultam?"

Ha motoros oktatást is vállal, miért ne? (Ha meg voltál vele elégedve )


"A motorválasztásnál mire ügyeljek?"


Legyen jogsid, aztán majd lehet erről értekezni. Egyébként a pénztárcádra kell ügyelni - és tudd, hogy mit akarsz venni. Ha itt a gyakorikérdéseken rakod fel azt a kérdést majd, hogy "Milyen motort vegyek?" - és kategóriát se tudsz megnevezni - akkor a motorozásra még nem vagy kész.


"A versenymotornál is elérem a kormányt?"


Halványlila gőzöm sincs. Én elérem.


"Csak mert olyan nagynak tűnik a tank..."


Nem olyan nagy az, átlagosan 16-18 literes egy sportmotor tankja.


"Ha elkezdek tanulni akkor milyen plusz eszközök kellenek a bukósisakon kívül? "


Úgy tudom zárt ruházat az előírás most, de ebben nem vagyok biztos. ( Pólóban, strandpapucsban nem vezethetsz )

2014. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SzilKa ***** válasza:

Bukósisak, zárt ruházat, ami protektoros kabátot jelent, nadrágnak sűrű szövésű kell (minimum farmer) térdprotektorral, és magasszárú zárt cipő van még előírva és persze kesztyű. Ezeket a cuccokat amúgy is érdemes beszerezni a későbbi motorozáshoz.

Amúgy szerintem nem árt cipőből is protektorosat viselni, én pl a rutinpályán a lábfejemre borítottam a motort, jó lett volna ha nem csak sima bőrcsizma lett volna rajtam... :) ez féléve volt és még mindig zúzódva van a nagylábujjam.

2014. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!