Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fagynak be ilyen könnyen...

Mitől fagynak be ilyen könnyen az ajtóim?

Figyelt kérdés

Most, hogy egy ideje megjött a tél és vele a mínuszok elég gyakran befagynak az ajtóim.

De ahogy nézem az Én ajtóim"hajlamosabbak" erre, mint a körülöttem lévő autók ajtajai.

Amikor először észrevettem, akkor még havas, jeges volt az autó, betudtam annak.

De ha le van takarítva és nincs rajta se hó, se semmi, akkor is úgy befagynak, hogy kész rituálé kirobbantani őket.

Leginkább a vezetőoldali ajtó szokott, legalábbis azt a legnehezebb kinyitni ilyenkor.

Olyan, mintha az ajtón lévő gumicsík fagyna oda.

Ez lehet az oka, vagy valami más ?

Illetve mit lehetne tenni ellene ?


2014. febr. 1. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg glicerinnel végigtörölni a gumitömítést körben.
2014. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A télre fel kell készülni, és nem akkor, mikor már befagyott az ajtó, hanem még előtte.


Ajtókárpit levesz, zárakat befújkálni pl: WD40-el.

Kédergumikat ("ajtón lévő gumicsík") szilikonnal áttörölni, és garantáltan nem fognak befagyni az ajtóid.

2014. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ott rontottad el, hogy október végén vagy november elején nem kented be a kédergumikat szilikonnal!

Ha bekented volna, most nem fagynának be. Majd legközelebb bekened!


Leghamarabb akkor, amikor huzamosabb ideig nincsen csapadék, és hideg. Akkor pótold be!

2014. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a fagyott ajtót pedig óvatosan nyisd, mert ha leszakad a gumi, még be is ázhat.

Töröld át, majd szilikon. Ne sajnáld!

2014. febr. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!