Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóválasztás milyet, miért?

Autóválasztás milyet, miért?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok fiú, autóásárlás előtt állok, keretem 1,5-1,8 millio.+ most vagy egy 99 es skoda feliciám abbol is lesz pénzem, de ugy gondoltam az félreteszem az uj autóra ha véletlen kell...

Napi szinten 20-30 km megyek városban éves szinten max 10 E km - ezért is benzinesen gondolkozok.

Jelenleg két autó tetszik.. Opel astra H és a volkswagen Golf V.

Melyik lenne a jobb választás? és miért?

Elég az 1,4 es benzines motor?

Ti mit vásárolnátok magatoknak?


2014. jan. 26. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha lehet, inkább 1.6-os motorral válaszd, az nyomatékosabb, kevésbé kell pörgetni ahhoz, hogy haladni is lehessen vele. Főleg akkor, ha nem egyedül, hanem haverokkal, barátnővel, netán családdal utaztok valahová. Fogyasztásban pedig alig valamivel több, ha több egyáltalán. Sőt, olykor még alacsonyabb fogyasztást is ki lehet hozni egy 1.6-osból, mint egy 1.4-esből.

Az 1.4-es érezhetően jobban megérzi a több személyt, nagyobb tömeget mint az 1.6-os motorú autó.


Egyébként ma már nem igazán van különbség az egyes autótípusok között, legalábbis műszaki tekintetből, annyira be vannak ma már korlátozva az autógyártók. Legfeljebb a belső kényelmi felszerelések, berendezések és a kinézet az, amelyben komolyabb eltéréseket lehet találni. (Igaz ez a 2000 utáni, de még inkább a kb. 2005-2006 utáni gyártmányokra. De mind az Astra H, mind a Golf V ebbe a kategóriába esik már.)

2014. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

A kettő közül amit írtál én az Astrát választanám.

Személy szerint én inkább egy Mazda6 vennék pl egy ilyet

[link]

2014. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
golfot ha kell a több hely, ha kisebb is elég, akkor vw polo vagy opel corsa
2014. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Autókereskedöként. Opel astra h-ból az 1.4 szivóbenzin is jó választás kiforrot technologia.

Volkswagen golf 5-böl csak az 1.4 75 le-s szivó benzinest ajánlom. A közvetlen benzinbefecskendezésű motor gyermekbetegségeivel a mai napig küzdünk (kokszosodás, egyéb diesel betegségek). A 30 ezres olajcsere intervallumnak ne higgy az vicc, marketing fogás. 10-15 ezrenként kell.

2014. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ugyis évi 10E km körül járkál, olajat meg érdemes évente cserélni, szoval 30ig ugyse huzza el
2014. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es

Az 1.6-os FSI-nek én garantálom, hogy nincsenek ilyen problémái.

2014. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
VW Jetta első sorban 1.6 és 1.6 FSi motorral! a sima 1.6 volt tapasztalatom, nem egy erőgép, de viszont megbízható egy darab. 2M ft ért már jó állapotú, relatív keveset futott példányt tudsz venni. Szerintem tágas, és kényelmes egy autó. Nekünk is volt csak ellopták, szóval bár lopás eszközt célszerű bele rakni.
2014. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt szerintem nem csak az a szempont,hogy mennyid van a kocsira,hanem az is,hogy egyébként mennyi a jövedelmed a fenntartására. Mondok egy példát golf5 kerékcsapágy csere 50ezer golf3 ugyanez 5ezer,és a golf5é sem bír ki többet.

Szóval nem tudom hogy állsz,de nekem ezek is szempontok lennének,mert nem mindegy hogy 50 vagy 5,és ez csak egy példa a sok közül.

2014. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!