Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 literes fogyasztás nagyon...

20 literes fogyasztás nagyon sok? Gyakran autózik, bár nem huzamosabban (25km egy út max, de többször megteszi egy nap mondjuk 2x) + mellé kocsikázik azért még városban ahol kb 25-30litert eszik, ez hogy vállalható?

Figyelt kérdés
sportautók esetében
2014. jan. 26. 10:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%
Igazad van. Égessünk teherautógumit pusztán szórakozásból, meg locsoljuk a fáradtolajat a közeli patakba, azt is pusztán szórakozásból. Végül is tényleg szép, ahogy a víz tetején az olajfolt szivárványszínben pompázik, annyit megér a látvány, nem igaz? És mekkora állat dolog már az a kilométeres füst- és koromoszlop, amit négy egymásra rakott kamiongumi tud produkálni! Holnaptól én is petpalackokkal meg gumicsizmával fűtök, végül is ki nem szarja le, hogy másnak meg kirohad a tüdeje tőle? :)
2014. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem menj aludni, mert akkora faxsz vagy, hogy nem lehet semmiről meggyőzni, de a h*lyeségeidet kérés nélkül is írod. Akár mennyire is fáj, az áramot meg a hőt sem tudják környezetszennyezés nélkül létrehozni. A járművek a környezetszennyezés kis %-át teszik ki. Először tájékozódj, utána akarj okos lenni.

Ja és t#karodj a gép elől, ne pocsékold szórakozásra az áramot. Inkább menj havat lapátolni. De TV-zni se merj, mert az is árammal működik. Tudod mit, inkább csak ülj egy helyben, úgy csak a beszívott oxigén megy kárba. De lwvegőt sem muszály venned.

2014. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

Most mi a probléma? Hiszen én csak szórakozni akarok kicsit, pont mint a 20 litert fogyasztó autó sofőrje. Mi is a különbség köztem és a szóban forgó sofőr között? (Természetesen azt leszámítva, hogy szerinted én fax vagyok, ő meg nem, mert ez nem elég konkrét különbség.)


Én szórakozásból autógumit tüzelek, ő meg szórakozásból benzint etet az autójával nyakra-főre. Ő is elhanyagolható mértékben szennyezi a környezetet, én is elhanyagolható mértékben szennyezem a környezetet a kormoló autógumijaimmal. Én is szórakozásból csinálom, ő is szórakozásból pöfékeli a füstfelhőket.


Szóval akkor miért is vagyok faxabb, mint a 20 literes fogyasztású autót szórakozásból vezető sofőr? Kérlek válaszolj már nekem, ha már így leminősítesz.

2014. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azért, mert gumit égetsz, de azért rinyálsz, mert más kocsija 20 litert eszik.
2014. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem teljesen tiszta a logikai párhuzam. Tévét, számítógépet, mikrosütőt, stb. nem csak szórakozásból használ az ember, de egy 30 litert fogyasztó kocsit igen.
2014. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem égetek gumit, félreértettél valamit. Olvasd el újra a hozzászólásaimat.

Az tök elfogadott dolog, hogy valaki egy 20 literes fogyasztású autóval szórakozásból furikázgat a városban, az miatt azonban mindenki fel lenne háborodva, ha én meggyújtanék egy autógumit. Ez itt a probléma, erre akartam rávilágítani, még ha nem is esett le eddig.

2014. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Na mert te mire használsz mondjuk egy TV-t, ha nem szórakozásra? De a GYIK-en való válaszolgatás sem létszükséglet. A mikró is csak kényelmesebbé teszi a mindennapokat, de meg lehet nélküle lenni. És 20 literes fogyasztásról vólolt szó, nem 30ról.

De tudjátok mit, most csak ugyan 9-10 litert fogyaszt átlagban a kocsim, de tavasszal megyek megvenni egy V6-os VW-t, ami 14-16 liter körül fogyaszt és lesz*rom, hogy szennyezem a levegőt, úgyis a városiaknak szmogos a levegője, itt falun nem az, még ha a TDI kormol is rendesen.

2014. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Na mert te mire használsz mondjuk egy TV-t, ha nem szórakozásra?"


Mondjuk mert a tévéből tájékozódom a nagyvilág híreiről? Vagy mert azt használom monitornak, és azon tanulok, oldom meg a házi feladatomat?


"A mikró is csak kényelmesebbé teszi a mindennapokat, de meg lehet nélküle lenni."


Persze hogy meg. De egészséges dolog, ha az ember főtt ételt eszik néha, erről még nem hallottál? Vagy arról nem, hogy a mikro nem csak ételek melegítésére, hanem ételek készítésére is alkalmas?


" De a GYIK-en való válaszolgatás sem létszükséglet. "


Igazad van, megyek is helyette a városba 20 liter benzint elpöfögni.


"De tudjátok mit, most csak ugyan 9-10 litert fogyaszt átlagban a kocsim, de tavasszal megyek megvenni egy V6-os VW-t, ami 14-16 liter körül fogyaszt és lesz*rom, hogy szennyezem a levegőt, úgyis a városiaknak szmogos a levegője, itt falun nem az, még ha a TDI kormol is rendesen."


Igazad van. Innentől rád férne, ha melléd költözne valami fémgyűjtő cigányfamília, és nyáron a lopott kábelekről égeti majd le a műanyagot, télen pedig autógumival fog tüzelni, és az általa termelt korom mind a Te lakásodban fog kikötni. Szagold csak, ha neked ez tetszik, remélhetőleg pár éven belül kirohad a tüdőd tőle a helyéről.


Innentől már erősen kezdek kételkedni benne, hogy rám jobban illik az általad korábban használt fax jelző, mint rád...

2014. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ajjaj milyen nagy szent és zöld lett itt hirtelen mindenki. Tuti itt mindenki átgondolja, mikor beül az autóba, hogy most hány embert mérgez meg... Minthogy ezzel foglalkozzatok, inkább élvezzétek az életet, mert mindenki csak kuksol a házban, és lassan mindenki depressziós lesz, mert senki sem akar egy jót kocsikázni, vagy bármi mást csinálni, mert szennyező, meg mittomén...
2014. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Beviz Elek ***** válasza:

Majd pont a sportautókon fog múlni a föld jövöje:)


Mehetsz tüntetni az autóssportok ellen. De a filmek ellen is. Gondolom lövésed sincs, hogy egy film elkészítése milyen környezetszennyezéssel jár.


Vagy amit a minap láttam a Discoveryn. Valami katonai óriásgép óránként 15ezer liter kerozint kajál be.

2014. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!