Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 literes fogyasztás nagyon...

20 literes fogyasztás nagyon sok? Gyakran autózik, bár nem huzamosabban (25km egy út max, de többször megteszi egy nap mondjuk 2x) + mellé kocsikázik azért még városban ahol kb 25-30litert eszik, ez hogy vállalható?

Figyelt kérdés
sportautók esetében
2014. jan. 26. 10:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy sportautónál ez normális, mivel ott 3-4-500 lóerőkről és 8-10 hengerről beszélünk, és persze a sportautó benzines.
2014. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
persze h normális, de hogy vállalható ez mindennapos használatra kb napi 80km-re ?
2014. jan. 26. 10:35
 3/22 anonim ***** válasza:
Akinek van pénze egy Mustangra, Camarora, M6ra, és nincs gondja a szervizköltségekkel, annak valszeg a benzinpénz sem nagyon számít.
2014. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha tele vagy pénzzel, akkor könnyen vállalható. Máskülönben csak egy felesleges luxus.
2014. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
De, nagyon sok, mert a saját maga szórakoztatására, passzióból 5x nagyobb mértékben szennyezi és büdösíti az én és a gyermekeim levegőjét is, mint egy normális autóval tenné. Oké, hogy van rá pénze (ha van), de ez szerintem nem jogosítja fel őt arra, hogy növelje a mások tüdőrákjának kialakulásának esélyét.
2014. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

5-ös

Jogos mások mérgezésére, mert 30 liter benzinnek az árából kb a fele az állam kasszájába megy.

2014. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

sportautót olyan vesz vagy vegyen akinek van pénze tankolni...nem érdemes garaskodni a benzinen mert minden fillért megér az érzés


nekem ladám volt, elcseszett gyujtással és karburátorral télen hóban megforgatva, városban kijött a 22L fogyasztás kb ahogy számoltam.

2014. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

"Jogos mások mérgezésére, mert 30 liter benzinnek az árából kb a fele az állam kasszájába megy."


Tehát akkor a logikád szerint téged is mérgezhetlek mondjuk sósavval vagy effélével, ha befizetem az államnak az utána járó "díjat"?


"sportautót olyan vesz vagy vegyen akinek van pénze tankolni...nem érdemes garaskodni a benzinen mert minden fillért megér az érzés "


Végül is igaz. A tüdőrák közbeni fájdalom, gyengeség, szörcsögés és légszomj érzése is megér akkor minden fillért, nem igaz?

2014. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%

Alapvetően nem azzal van a bajom, ha valaki mérgezi a levegőt. Én is teszem, hiszen autóval, motorral járok, ha szükséges. De egyrészt szándékosan olyan típust választottam mindkettőből, amelynek a fogyasztása, károsanyag-kibocsátása igen alacsony, másrészt tényleg csak a legszükségesebb esetekben veszem igénybe a gépjárműveimet, nem használom szórakozásból történő furikázásra. És nem azért, mert nem tehetném meg.


A bajom azzal van, amikor valaki olyan autót használ, amely igen sokat eszik, ráadásul nincs is rá szüksége valójában (arra a 80 km-es napi távra pontosan ugyanúgy megfelel egy lényegesen alacsonyabb fogyasztású autó is), mindennek a tetejébe még az önmaga szórakoztatására is furikázik vele a városban, pusztán passzióból. Vagyis nem azért mérgezi a családomat, mert szükséges neki a munkájához, életéhez az autó, hanem azért, mert ő megteheti, és neki ez a szórakozása. Végeredményben az ő szórakozása hozzájárul a sokezer emberben nagyobb eséllyel kialakuló betegségek, szövődmények megjelenéséhez, és így ezen emberek életének megrövidüléséhez. Nem tehetek róla, de ez az én értékítéletem szerint számomra elfogadhatatlan.

2014. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Te és a családod néztek TV-t? Használltok számítógépet? Mobiltelefont, mikrót, vízmelegítőt...?

Egy erőmű, ahol az áramot előállítják, sok 1000 sportautót felülmúl. Na akkor ugye hogy te is szennyezed a környezeted a saját szórakozásodra?

2014. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!