Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motorból mitől csöpöghet...

Anonymer kérdése:

Egy motorból mitől csöpöghet az olaj?

Figyelt kérdés
Legyetek szivesek világosítsatok fel, mert én csak a kasztnihoz értek!

2014. jan. 21. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Turbóból,valamelyik pakolás alól,egy rossz szimering alól...
2014. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
lyukas a tartály
2014. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha megnézed a motorblokkot elég sok illesztés van rajta. Közülük elég sok az olajtérrel is kapcsolatban van, és ha a tömítés elfárad akkor bizony ereszteni fogja.

Meg persze ott vannak a kivezetések is. Ott is lehet elöregedett szimering, vagy más tömítés.

De le kell mosni a blokkot, aztán megnézni hogy honnan szivárog az olaj.

2014. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az lesz!Most tudtam csak alánézni!Valahonnan a szelepfedél környékéről jöhet fekete a minden is...most vettem az autót, nekem azt mondjátok meg mi lehet a legrosszabb amire számíthatok?Az autó egyáltalán nem füstöl teszi a dolgát egyedül a légmennyiségmérő a sz'r ezért néha nem reagál az autó a gázadásra, persze ez is kilesz cserélve!Csak azt szeretném tudni mi lehet a legrosszabb eset!
2014. jan. 21. 17:12
 5/7 Ro-Lee8 ***** válasza:
40%
Az hogy kell venned egy szelepfedél tömítést! Ha valóban onnan folyik! :)
2014. jan. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szelepfedél tömítés olyan 1000-4000 Ft környéki tétel, egy nem túl modern autón kb 20 perc kicserélni a törölgetéssel együtt. töröld le körülötte is a motort, hogy ha még szivárog valahol, azt felfedezd.


Ahogy öregszik, a tömítések is fáradnak, előfordul az ilyen. A 2 milliót futott, patika tiszta, sosem takarított motorterű, bontatlan motorral üzemelő autók csak a mesében léteznek. :)


Ne ijedj meg, belenézel, meg fogod látni, honnan jön legfeljebb nem azonnal, hanem 10 másodperccel később :)

2014. jan. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És milyen következménye lesz?
2022. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!