Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy kis robogó, mely...

Adott egy kis robogó, mely több hónapig állt. Pár rúgás után viszont beindult, tudtam is vele menni, míg egyszer csak furcsa hangot nem adott a motor és meg nem állt a tudomány. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Utólag bevillant, hogy az olajmérő világított és éreztem valami érdekes szagot egy pillanatig. Lehet, hogy már annyi olaj sem volt benne, hogy legyen kenés?

2014. jan. 18. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt talán a beindítás előtt kellett volna leellenőrizni, hogy minden feltétel adott-e az elinduláshoz...

Ha besült a dugattyú, a felújítás biztos többe került majd, mint egy flakon olaj...

2014. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te egy igazi zseni lehetsz. Nekem van olyan ismerősöm, aki leragasztotta az autójában az olajnyomás visszajelzőt, mert egy nap felgyulladt mikor éjszaka jött haza, és zavarta az erős fénye, na te pont ez a kategória vagy.
2014. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma megtörtént a szétkapás. Szedem lefele az idomokat, gondolkodom hogyan tovább (annyira nem értek hozzá), látom hogy valami lifeg szabadon. Megnézem jobban, hát a gyertya volt. Fellélegzés után visszaoperáltam a gyertyát, remélem nem fog most már ilyet csinálni. Mindent visszatettem, második rúgás után szép, egyenletes járása volt a motornak. Ezt most olcsón megúsztam...remélem, hogy csak ennyi volt a baja, holnap kiviszem egy körre és minden kiderül. Viszont az előző hozzászóláshoz annyit, hogy ez most ráébresztett, hogy ne essek az általa említett kategóriába. :) Ez az első motorom, vigyázni szeretnék rá.
2014. jan. 19. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
A "visszaoperáltam" mit jelent? Vegyél egy gyertyakulcsot, kb 800 Ft, azzal csavard vissza rendesen. Viszont ha elkopott a gyertya menete, akkor keresned kell valakit, aki felújítja, vagy új hengerfejet kell szerezned.
2014. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, az operálás alatt annyit értettem, hogy visszacsavartam a helyére kulccsal. Stabilan a helyén van, remélem ott is marad.
2014. jan. 20. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!