Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ecotec motorok mennyire...

Az ecotec motorok mennyire rosszak?

Figyelt kérdés
szeretnék venni egy opelt, de abban az időben, már szinte mindegyik ecotec motorral volt szerelve, de nagyon sok rosszat hallok az ecotecről. Mennyire érdemes ilyet venni? Tényleg kerülni kell mint a tüzet? Vagy, ha vigyázok rá meghálálja?
2014. jan. 19. 19:09
1 2
 11/17 Dörmögő ***** válasza:

B vekiből ha dieselt akarsz akkor az 1.7-est mondják legmegbízhatóbbnak. Ez összes 1.7-es B vectra isuzu motoros, ebben a típusba nem szereltek opel fejlesztésű 1.7-es blokkot.

Benzinesből én is az 1.8-ast tudom ajánlani. Erősebb mint az 1.6-os, de nem eszik annyit mint a 2.0-es.

Ha nem isuzu motorost akarsz venni akkor lehet érdemes lenne a 99 utániakat nézegetni. Akkor kapott a típus ráncfelvarrást.

2014. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. jan. 20. 09:45
 13/17 gomzoli ***** válasza:
Én azt hittem, hogy 2001-ig mindkét féle (Opel saját><Isuzu) 1,7-es dieselt beépítették. Legalábbis még a G-Astrákban is így volt. 2001 után már kizárólag az Isuzu jött.
2014. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Dörmögő ***** válasza:

21:23

Az tuti hogy az összes 1.7-es isuzu motoros. Az a 2001-ig időpont viszont szerintem annyiban módosul hogy én nem találtam 99 utáni 1.7-es dieselt. Szerintem ráncfelvarrás után nem szerelték a B vekibe az 1.7-es motorokat, bár ebben lehet hogy tévedek.

2014. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 gomzoli ***** válasza:
na ezt én sem tudom...
2014. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
benzinesnél kíváncsi lennék meddig használható így, mert sokan mondják, hogy eszik az olajat de amúgy nincs bajuk, na most az mennyire természetes, hogy pl 200 ezer km nél eszi az olajat mint az állat, de használják még és 300 ezer km el valaki megvenné az mire számíthat? Hisz legtöbbe ennyi körül van már. Sose kell foglalkozni vele,tehát literszámra önteni bele az olajat" mert ez alapból eszi újkora óta" Nekem ez kicsit furcsa mentalitás :D
2020. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nekünk egy opel meriva 1.4 szívó benzinünk van. Oljat eszi,és a vizet is. Nem tudom hogy megeszi-e vagy csak elfolyik valahol,de egy tank benzin(40-42L;kb 400km függően ki vezeti) elfogy kb 1 liter víz,és 3 havonta 1L olaj 😐
febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!