Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy gyári simson s51-em...

Tomi005 kérdése:

Van egy gyári simson s51-em semmi tuning most szeretnék valamit "dobni" rajta és kiput cserélnék 1. körbe. Erröl mi a véleményetek, valakinek esetleg valami tapasztalata?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 19. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gyári állapotú, HOZZÁ NE NYÚLJ!

A Simson úgy szép és jó ahogy van, ha babrálod csak rosszabb lesz! Hidd el sokkal többen megcsodálják, ha gyári állapotában tündököl, mintha görbített ülése, égnek álló kipufogója, vágott sárvédője vagy sportkormánya lenne.

A "tuningnak" meg az égvilágon semmi értelme nincs az 50-es kategóriában. A féket, vázat, váltót egymáshoz és erre a "normál" igénybevételre tervezték. Az alkatrészek "túlméretezése" a tartósságot hivatott szolgálni és nem a tuningolhatóságot, így még marad tartalék a gépben. Tartósság szempontjából sokat fog romlani ha hozzá nyúlsz.

Szép napot, jó motorozást!

2014. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Még viszonylag gyári.ÉN csak eddig a tömitéseket,csapágyakat,szimeringeket cseréltem a blokban,meg a gyujtást ujitgatam kicseréltme megszikitó kalapácsot,kondenzátort. Ezen felül semmit nem csináltam vele.
2014. jan. 19. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, és ez az én gépem:


http://www.youtube.com/watch?v=EWZmMX2fexA


Becsüld meg a gépedet és vigyázz rá!


Már nagyon várom a jó/jobb időt :)

2014. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hy!

Tényleg érdemes gyárinak meghagyni!

Viszont ha rozsdás már nagyon a kipufogód,akkor egy ilyen is megteszi,viszont ez hamarabb tönkremegy mert ez nem az a króm minősége mint régen.Esetleg simson.hu oldalt nézelődsz,hátha van olyan amit gyári minta alapján gyártottak.Amúgy egy új kipufogórendszer az nagyon jó,picit jobban megy és kevesebb a fogyasztása is.Viszont jótanács:Csak szintetikus olajat használj keveréknek!

2014. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen: [link]


Vagy ehhez hasonló kipufogót nehogy feltegyél, mert az egy dolog, hogy ronda(szerintem), és még csak nem is megy vele jobban, többet fogyaszt, és xar a hangja.


Ha optikára gyúrsz, legyen gyári, az szép. Ha teljesítményre, akkor keress meg egy hozzáértő embert, és faragtass vele egy minituningot, azzal érezhetően jobb lesz, és alig fog többet enni. Hozzáértő emberről inkább kérdezz, mielőtt valami kóklerre rábízod, mert azok sok pénzért nagy kárt tudnak okozni.


A képen látható darab, amit linkeltél, nem hoz jelentős javulást, cserébe nem olcsó. Az más kérdés, hogy nekem spec bejön a formája, de az én gépemen gyári kipufogó van, mégis megy 45-öt kettesben(és négy sebességes :D )

2014. jan. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!