Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hová menjek, ha mindent...

Hová menjek, ha mindent szeretnék megtanulni az autókról, az alapoktól?

Figyelt kérdés
A szó legszorosabb értelmében nem tudok semmit az autókról, kezdve onnantól, hogy sokszor elfelejtem melyik a kuplung, összekeverem a váltót, a kézifékkel, egészen odáig, hogy fogalmam sincs mit jelent az, ha egy autóban turbó van, hogy jön ez ki tulajdonképpen és melyik az a kocsi, amibe nem rakták bele. Most kezdtem volna el a jogosítványt, de szerintem ciki, hogy nem tudok semmit arról, amit majd vezetni akarok, úgyhogy először szeretnék mindent megtanulni az autókról. Hová menjek, milyen könyvet vegyek meg, mit csináljak?
2014. jan. 15. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindent megtanítanak amire szükséged van a vezetéshez.

Ha meg baja van a kocsidnak vidd majd szerelőhöz, nem kell értened sem a turbóhoz sem a motorhoz. Bőven elég ha kereket tudsz cserélni, keréknyomást ellenőrizni, hűtővizet és olajat ellenőrizni. A többi a szerelők dolga: ha zörög-csattog, rángat, füstöl, nem megy. Keresel egy szervizt és mindig oda mész, ők mindig mondják majd pl hogy x kilóméternél vezérlés csere szükséges.

2014. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezdetnek:

[link]

2014. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


A neten is át lehet nézni, sok oldal van. Azt mondanám nem, baj hogy nem érted teljesen, hogy működik az autó, sokan vannak így vele. Sőt jó magam is lévén, hogy nem vagyok autószerelő, nem mindent értek. De azért az alap dolgokat jó tudni. Ebben segít a fenti 2 link és még, ha érdekel továbbiakat tudsz találni.

2014. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első, nem azért akarok érteni az autókhoz, hogy meg tudjam szerelni, hanem azért, mert hülyének érzem magam, mikor mások beszélnek róla, hogy mennyivel megy egy autó, miért jobb az egyik autó a másiknál és nekem fogalmam nincs. Nyilván el fogom vinni a szerelőhöz akkor is, ha tisztában leszek azzal, hogy miből áll az autó, de legalább nem fogok bután nézni, mikor elkezdi mondani, hogy mi romlott el benne.


Köszönöm a linkeket! :)

2014. jan. 15. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:

"mások beszélnek róla,"

az, hogy beszélnek róla, nem jelenti azt, hogy értenek is hozzá ;)

2014. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jól van, de nyilván tudják, hogy mitől megy az autó és melyik a kuplung, milyen autóban van turbó. Vagy biztosan teljesen ostobák, fogalmuk sincs, hogy miről beszélnek, és ezt biztos le lehet szűrni annyiból, hogy azt mondtam, hogy beszélnek róla.
2014. jan. 16. 01:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Könyvtárba/börzére/antikváriumba, és kutasd Ternai Zoltán: A gépkocsi című művét. Az alapok benne vannak, utána lehet továbblépni.
2014. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!