Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lehet sakkozni tanulni?...

Hol lehet sakkozni tanulni? Nem tudok sakkozni, így az alapoktól szeretném megtanulni. Sakk-klub? Jár valaki?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak a szabályok, persze jó lenne mellé egy "ellenfél" is, aki ráadásul tanítana is.

2012. dec. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én néhány éve a DMTK-ban sakkoztam, nézz utána, a helyi kultúrházban kell lennie ilyennek, legalábbis én oda jártam hetente egyszer.
2012. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bumbi02 ***** válasza:

Hát attól függ hol laksz. Én Kaposváron a SEFAG csapatában voltam benn 3-4 évig, teljesen kezdő szintről tanítottak. (többek közt Lékó Péter mestere is)


Amúgy szabályokat kell először elolvasni, utána pedig az "alaptaktikákat". Pl centrum fontossága, megnyitások,végjátékok. Védelmek. Milyen megnyitást hogy kell fogadni stb.

2012. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sakkozni? Kezd először napi 2 g fehérjével és 5 g ch-val és amikor úgy látod,hogy nő a teljesítményed( már kb 100X nyertél)Akkor mehet a creatin kúra is hiszen növeli agyi kapacitásod!!

Amúgy nem:D Sakkhoz tehetség kell meg ész. Ha valamelyik hiányzik,akkor hagyd a fenébe. Akinek van tehetsége már 9-10 éves korában sakkozik

2012. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bumbi02 ***** válasza:

Utolsó! Ez jó volt(:



Amúgy igen, kell hozzá egy nagy adag tehetség. Egyik osztálytársam beiratkozott ugyanoda sakkozni, ahol sakkoztam már 2 éve (12 évesek voltunk), nagyjából 1 hónap kellett h a csapat legjobbját elverje, és nagyjából 3-4 hónap hogy a sakkedzőt is kóstolgassa. Pár évvel később országos helyezéseket (5., 6. ) ért el.


De azt, hogy van-e tehetséged hozzá, csak akkor tudod meg, ha kipróbálod.

2012. dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!