Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa 1.2es city b...

BierBear kérdése:

Opel Corsa 1.2es city b milyen autó?

Figyelt kérdés
170-180ért megéri venni vagy valami jobb a kategoriaban ? Mik a tapasztalatok ezzel a kocsival? Szeretnék vele utánfutózni is. Mennyire rohad, mennyit kell rakolteni? Olcsó a javíttatása? Motor megbizhato?

2014. jan. 14. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Opel német márka, szóval a megbízhatóságára abszolút nem lehet panasz, ráadásul 200 ezer alatt szinte ingyen van! A korróziót és az alkatrészárakat sajnos nem tudom, de egy középmárkás kisautóhoz biztos nem drágák!
2014. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Béna a kormánya és a váltója, gyenge fék és szellőzés, rohad rendesen, viszont olcsó a javítása és a motorja nagyon megbízható.

Bár ennyiért érdemesebb corsa a-t venni.

2014. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 egySanyi ***** válasza:
100%
5 évig nekem is ilyen volt és meg voltam vele elégedve, épp tegnap kelt el kb. ennyiért. Teljesen megbízható, kopó alkatrészen kívül semmihez se kellett nyúlni. Természetesen alul elkezdett rohadni, mint minden öreg autó ez is igényelné a gondoskodást. Városba és országútra tökéletesen elég, pályára kicsit kevés a 45 lóereje. Fogyasztása lehetett volna kevesebb, én sokalltam a 6-7 litert. Állítólag az 1.4-es se fogyaszt többet szerintem neked az utánfutózáshoz az jobb lenne.
2014. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első hossznyúlványa van szétrohadva mindegyiknek, amelyiknek még nem, annak nemsokára fog.

A műanyag elemek alatt rohad rendesen.

Volt nekem is ilyen, azt hittem, olcsón eljárok vele, hát jóval többet evett, mint egy 1.7-es dízel motorral szerelt verzió.

Inkább Astrát vegyél, azok jobbak, masszívabb a kasznijuk, bár rohad az is, de a Corsa első nyúlványa azt életveszély...amiatt adtam el.

2014. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért én is inkább az A Corsa-k között keresgélnék. Azokból sokkal jobb állapotút kapsz ugyanakkora keretből, és akkora különbség meg nincs köztük, hogy ezen érdemes legyen vacillálni.


Emellett én még ajánlom a Vw Polo II-t is. Azonos kategória, árban is ugyanott vannak. Erről tudok részletesebben is írni, ha valami érdekel, mert nekem is egy ilyenem van.

2014. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szívesen meghallgatom.
2014. jan. 14. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Lassan 5 éve vettem a Polo-t, kemény 180 ezer ft-ért. 180 ezer km volt benne óra szerint (elvileg valós, de ki tudja, csodákban nem hiszek :), állapot alapján hihetően hangzik. Azóta 35 ezer km-ert hajtottam bele, kisebb távokon használom, főként munkába járni.


Az 5 év alatt kopó alkatrészeken kívül (tavaly 2 első lengéscsillapító, féktárcsa és fékbetét) csak egy jobb oldali kilincset kellett cserélnem, eltört a belsejében egy pöcök. Bontóból 1000ft-ért sikerült beszereznem. :)


Alkatrész könnyen beszerezhető hozzá, ha kell. Na persze messze nincs annyi belőle, mint a Swift-ekből, de azért akadnak bontókban. Ha ki tudsz ruccanni alkalomadtán Ausztriába, ott dögivel vannak bontókban.

De van Polo club is, a beregisztrált emberek nagyon segítőkészek, szinte mindenben tudnak segíteni, ha gond adódna a kocsival.


Az enyém egy ezres, 45Le-s Coupe változat, nem egy erőgép, de mindenhová elvisz, ahova kell. Fogyasztása olyan 5,5-6l körül alakul vegyes használat mellett. Az 1,3-as motor se rossz választás bele, igaz, az többet eszik.

Abszolút fapados kocsi, ne várj tőle semmi extrát (az enyémben még kesztyűtartó ajtó se volt alapból, külön be kellett szereznem :). Cserébe viszont megfelelő odafigyeléssel megbízható kisautó.

2014. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nejem hajtott ilyet, én mindig Astrás voltam. (Most meg Fordos) 8 évig nyűtte, 20 évesen adtuk el. Semmi baj nem volt vele.
2014. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. jan. 16. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!