Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen megbízható régi dízel...

Rukki kérdése:

Milyen megbízható régi dízel kombit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


800-900k ft-ig szeretnék venni egy dízel kombit 2. autónak.

Évente olyan 30k körül fogok vele menni,külföldre többnyire.

Egy dolog fontos,mégpedig,hogy megbízható legyen,ne rohadjon le külföldön.

Ne legyen túl szervízigényes ha lehet.

Így a lent felsoroltak közül a sok közös nyomócsöves,kettős tömegű lendkerekes csodát ki is húznám,mert 10ből 9 ilyen idősen pénznyelő lesz gondolom.

Menetdinamika annyira nem számít,mert 5éve egy benzin/gázos 1.6-os H Astrát használok,szóval már megszoktam.

Így igazából 3 motorra szűkül a dolog 1.7dti 1.9sdi vagy 1.9tdi.

Legjobb talán az sdi lenne,mert egyszerű,mint a faék,nem nagyon van ami elromoljon benne.

Tdi ugyan jobban menne,közel azonos fogyasztás mellett,de így 12-16évesen nem nagyon lehet olyat találni,ami nincs szétgyalázva és nem volt vele 3x megkerülve a föld.

Igazából nevetséges,hogy megnéztem van 100db hirdetést,és mindegyik 170-210e km között volt írva,rossz vicc,nem is tudom ez kinek jó vagy ki hiszi el.6év felett megáll az idő,mert a 6éves meg a 20éves autókba is mindig 160e km van,nevetséges.Dízel kombival a sok szentéletű évi 15e km-t megy...

Szívesebben vennék egy 350e km-est,amit be is vallanak és tényleg rendesen voltak cserélve a kötelező dolgok.

Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás,esetleg egy benzines kombi és átalakítani azt is gázosra.

Szerintetek mi lenne a legjobb választás,esetleg másik alternatíva a lenti listából?

Előre is köszönöm.


Használtautón ezeket találtam ilyen árkategóriában:

Alfa 156sw 1.9jtd

Audi A4 avant 1.9tdi

Citroen C5 2.0hdi

CITROEN XSARA 2.0hdi

FIAT STILO MultiWagon 1.9 JTD

FORD MONDEO Turnier 2.0 TDCi

MAZDA 626 2.0 DiTD

Opel astra G 1.7DTI isuzu

PEUGEOT 307 vagy 406 2.0hdi

RENAULT MEGANE vagy LAGUNA 1.9 dCi

Seat Cordoba 1.9TDI vagy 1.9SDI

Skoda Fabia vagy Octavia 1.9TDI vagy 1.9SDI

Toyota Avensis 2.0 d4d

Volkswagen III-IV golf 1.9sdi vagy 1.9tdi

Volkswagen Passat 1.9tdi vagy pdtdiAlfa 156sw 1.9jtd



2014. jan. 8. 19:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"1.6os octavia kombikat néztem most,hatalmas csomagtartóval,7l-es fogyasztással.

13-14évesek már beleférnek a 800k-ba bőven."


Ezek jók lesznek neked, de próbáld elkerülni a céges múlttal rendelkező példányokat. Még akkor is, ha ránézésre jobb állapotban vannak. Inkább fizess rá még egy százast akár.

2014. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

" ha ránézésre jobb állapotban vannak."

*ránézésre jó állapotban vannak

2014. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

33 százalékos

Mellesleg szereltetheted te akármilyen minőségi módon az LPG rendszert a benzines autóba akkor is többet fog fogyasztani és ezellen te sem tehetsz semmit! És mivel több üzemanyagot égetsz el így ugyan olyan környezet szennyező lesz a gáz üzemű autód mint a dízel!


Amúgy eléggé vicces vagy azzal hogy te beszélsz arról hogy objektívek legyünk meg ne fikázzam a benzin gázos autókat!

Mikor te végig csak szidtad a dízeleket idézlek is

"Sz˝ardízelt ne vegyél meg"

Na barátom te nagyon objektív vagy!

Mellesleg semmivel nem tudtad alátámasztani miért nem jó, a dízel és végén a káros anyag kibocsájtást hoztad elő ,ami egy nagy baromság ugyanis minden belsőégésű motor kuvára szennyezi a környezetet és nagy különbség nincs köztük


Attól, hogy benzin-gázos autót hajtasz, ne szapuld a többit, és ne állíts megveszekedett hazugságokat, légy szíves! Talán próbáljunk már OBJEKTÍVEK maradni, mikor segítünk valakinek...

2014. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kár, hogy azt nem én írtam. Azt valami hülye minden dízeles kérdésre beírja. De valóban ugyanannyi a százalékom vele per pillanat :(
2014. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy benzin-gázos autót hajtasz, ne szapuld a többit, és ne állíts megveszekedett hazugságokat, légy szíves! Talán próbáljunk már OBJEKTÍVEK maradni, mikor segítünk valakinek..."

Ha ez a nagy visszavágás, akkor eléggé sajnállak.


Amiket írtam, azokat tapasztalatból írtam le. A mostani két autóm közül mindkettő benzines, és 2011 utáni. Ha hirtelen elúszna a cégem, és el kéne adnom őket, nem dízelt vennék, hanem benzin-gáz üzeműt, és valószínű, hogy egy 2007 utáni japánt alakíttatnék át magamnak. 3 misiből meg is lenne az egész. És teljes lelki nyugalommal kész lennék veled leülni, és kiszámolni, hogy mennyit tankolsz el te, és mennyit én. Egész biztosan nyernék.

A kérdésre visszatérve meg a kérdező dönt egyébként, nem mi. És neki már van tapasztalata LPG-s kocsival (remélem, neki is igényesen átalakítotthoz volt szerencséje, bár az Astrákat általában szépen megcsinálják, mivel elég egyszerűek motor szempontjából.

2014. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Legyen igazad,légy boldog a kis álom világodban,nem vitatkozok tovább veled!

Okos enged szamár szenved!

2014. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Úristen, ember..... felnőttként ennyire ne legyünk már gyerekesek.
2014. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Nagyon jó cég csinálta nekem az átaakítást,soha semmi gond nem volt vele ez tény.Landi van benne.

100e km-t elmentem vele hibamentesen.

Csak amikor még be lett szerelve,akkor csúnyán 180ft volt a gáz.És tényleg nagyon megérte.

De most már 285,ami szánalom...Főleg az indok amivel megemelték,rossz vicc a teljes kormány...

De ha ezen túllépek,akkor most már tényleg nem olyan jó buli,mint régen volt.

6,5et eszik a kocsim benzinből,7l-t gázból.

7x285=1995ft/100km,régen ugye ez csak 1250ft/100km volt.

benzinből: 6,5x400=2600

Szal most is még megéri,de már messze nem annyira.

Viszont ha azt nézem,ha veszek egy 1.9tdi oktáviát,az eszik 5l-t,ami 5x430=2150ft/100km

Ergó ugyanannyira jönne ki,+ a gáznak még be kéne hoznia 200k ft-os beszerelési díjat.

2014. jan. 11. 12:27
 29/29 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van.

[link]

2014. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!