Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen megbízható régi dízel...

Rukki kérdése:

Milyen megbízható régi dízel kombit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


800-900k ft-ig szeretnék venni egy dízel kombit 2. autónak.

Évente olyan 30k körül fogok vele menni,külföldre többnyire.

Egy dolog fontos,mégpedig,hogy megbízható legyen,ne rohadjon le külföldön.

Ne legyen túl szervízigényes ha lehet.

Így a lent felsoroltak közül a sok közös nyomócsöves,kettős tömegű lendkerekes csodát ki is húznám,mert 10ből 9 ilyen idősen pénznyelő lesz gondolom.

Menetdinamika annyira nem számít,mert 5éve egy benzin/gázos 1.6-os H Astrát használok,szóval már megszoktam.

Így igazából 3 motorra szűkül a dolog 1.7dti 1.9sdi vagy 1.9tdi.

Legjobb talán az sdi lenne,mert egyszerű,mint a faék,nem nagyon van ami elromoljon benne.

Tdi ugyan jobban menne,közel azonos fogyasztás mellett,de így 12-16évesen nem nagyon lehet olyat találni,ami nincs szétgyalázva és nem volt vele 3x megkerülve a föld.

Igazából nevetséges,hogy megnéztem van 100db hirdetést,és mindegyik 170-210e km között volt írva,rossz vicc,nem is tudom ez kinek jó vagy ki hiszi el.6év felett megáll az idő,mert a 6éves meg a 20éves autókba is mindig 160e km van,nevetséges.Dízel kombival a sok szentéletű évi 15e km-t megy...

Szívesebben vennék egy 350e km-est,amit be is vallanak és tényleg rendesen voltak cserélve a kötelező dolgok.

Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás,esetleg egy benzines kombi és átalakítani azt is gázosra.

Szerintetek mi lenne a legjobb választás,esetleg másik alternatíva a lenti listából?

Előre is köszönöm.


Használtautón ezeket találtam ilyen árkategóriában:

Alfa 156sw 1.9jtd

Audi A4 avant 1.9tdi

Citroen C5 2.0hdi

CITROEN XSARA 2.0hdi

FIAT STILO MultiWagon 1.9 JTD

FORD MONDEO Turnier 2.0 TDCi

MAZDA 626 2.0 DiTD

Opel astra G 1.7DTI isuzu

PEUGEOT 307 vagy 406 2.0hdi

RENAULT MEGANE vagy LAGUNA 1.9 dCi

Seat Cordoba 1.9TDI vagy 1.9SDI

Skoda Fabia vagy Octavia 1.9TDI vagy 1.9SDI

Toyota Avensis 2.0 d4d

Volkswagen III-IV golf 1.9sdi vagy 1.9tdi

Volkswagen Passat 1.9tdi vagy pdtdiAlfa 156sw 1.9jtd



2014. jan. 8. 19:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Ha fontosak a költségek akkor én vagy az Opelt vagy a Peugeot-ot venném, alkatrészekben azok a legolcsóbbak.
2014. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Én a helyedben a Toyotát választanám. Nem véletlenül. Megbízható autók, nincsenek nagy igényei a kötelező szervízeken és a kopó alkatrészeken kívül. A Toyotával mindenki meg van elégedve akinek van. Ezek az autók közül még inkább az Octaviát választanám és TDI-ben, vagy az 1.7 DTi G astrát. Esetleg javasolnám az F astrákat. ilyen árkategóriában szerintem jó állapotban lévőt találhatsz talán kevés km-rel. és komfortos is. (Szerintem. Amit biztos nem vennék: Alfa, Citroen, Renault, Peugeot, Ford, Fiat. A Fordnak egy idő után nagyon kopog, zörög a motorja és nem lehet benne utazni. A Renault, Peugeot, Citroen meg ügye francia. Nem az autósok álma :D. Audinak az alkatrészárai az egekben vannak. A Volkswagenek még jók, de inkább a Passat szerintem és sima TDI-ben. Ez az én véleményem. :)
2014. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Francia meg az olasz kocsiktól kicsit fázok,rossz beidegződés:)

Néztem az avensiseket,de azok már common rail meg kettős tömegű lendkerék kombóval van ellátva,ha az beszarik,akkor többet kéne rákölteni,mint amennyit maga az autó ér.

Ezért gondoltam egy sima sdi-re,mert az kb világvége+1 nap.

2014. jan. 8. 20:02
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
a golf hatchback és nem kombi..
2014. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor ezek csak délibábok?:)

2014. jan. 8. 22:01
 6/29 anonim ***** válasza:

Ha nincs bajod a toyotákkal és nagyon egyszerű kell belőle akkor az Avensis elődjét tudom ajánlani neked! Egy Toyota carni E 2.0 D 73 LE vagy TD 83 LE motoral lóerőben nem nagy különbség van köztük!Nekem is volt carinám egyszerű szívódízel változatú igaz én már nem használom de az öregemnél napi szolgálatban van az autó már 21 éves és még mindig teszi a dolgát!Jól kitalált járgányok,nekem egyszer sem robban le ,pedig egy ideig ezzel járkáltam ki németbe.

Egy ilyen autóról beszélek

[link]

[link]

2014. jan. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Sz˝ardízelt ne vegyél meg.
2014. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Ezt észérvekkel is alátámaszthatnád....

Dízel sokkal takarékosabb.

2014. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
bocsi igazad van vannak kombik csak valamiért úgy gondoltam abban a pillanatban hogy golf hatchback passat kombi... lehet azért mert még félkómás volt...2 perccel a válasz írása előtt keltem :D
2014. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nem para,de egyre többen mondogatják,hogy inkább benzines kombit vegyek és azt alakítsam át gázosra,mint a mostani opelem,mert sokkal megbízhatóbb.

Viszont ha veszek egy régi szívódízelt olcsón megjavíttatok rajta mindent faszán,akkor azon sem nagyon van hibafaktor nem? Kimegy a világból.

2014. jan. 10. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!