Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Vettem egy autót amit...

János93 kérdése:

Üdv! Vettem egy autót amit nem bírtam át íratni! Az autót eladtam úgy hogy kivolt töltve a részemről az adásvételi és hogy ő majd vissza küldi nekem lepecsételve mert ő kereskedő?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok az emberkéről és papírt se kaptam amit leadhatnék az autóról hogy eladtam! De az autórol megvannak az adataim ha az segít valamiben! Mit tudok tenni hogy jelentsem le hogy én eladtam az autót? (első autó vásárlás volt gratulálni nem kell ) ??

2014. jan. 8. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemész az okmányirodába, elmondod, hogy eladtad az autódat, de az adás-vételi szerződésed "elfújta" a szél. Ha szerencséd van és az új tulaj átíratta a gépet, akkor leveszik a nevedről. Ha nem íratta át, az cumi, akkor várhatod a szabálysértési és egyéb bírságokat. Esetleg, ha nem fizeted be utána a súlyadót, egy idő után hivatalosan kivonják a forgalomból.
2014. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ajajj :(

Nem teljesen tiszta a helyzet. Tehát vettél egy autót, azt nem írattad át, majd ugyanezt az autót eladtad később?

Ha nem volt a neveden, akkor el sem adhattad, tehát az a szerződés, amit elküldtél igazából csak WC-papírnak jó, hiszen nem adhatsz el olyat, ami nem a tiéd. (most papírokról beszélek, nem arról, hogy kinél van, és ki használja.)

Tehát először azzal az emberrel kell lerendezni a dolgot, akitől VETTED, vele kell írni egy adás-vételi szerződést (nyomtatványboltban lehet kapni). Mindenképpen személyesen együtt töltsétek ki, kelleni fog két tanú. Ha megvan az érvényes szerződés, akkor kötsz rá biztosítást, csináltatsz egy eredetiségvizsgálatot, majd ezekkel bemész az Okmányirodába, hogy a te nevedre kerüljön. Erre 15 napod van vevőként, szóval úgy írjátok rá a dátumot a szerződésre, hogy ebbe még beleférj.


Amint a te nevedre került, lehet eladni. Írsz a vevővel egy adás-vételi szerződést, aminek a nálad maradt példányával ismét Okmányiroda (eladóként csak 8 napod van rá), és lekerül a nevedről.


De a lányeg, ha nem írtad át anno az autót, akkor az nemhogy a vevőd nevén nincsen, de még a tiéden sem, szóval a jelenlegi tulajdonos az, akitől vetted anno a kocsit. Minél hamarabb tedd ezeket meg, mert ha a kereskedő megpróbálja majd eladni, és akkor nem lehet átírni majd a kocsit, akkor szépen elkezd majd a rendőrség is kérdezősködni, hogy kiknél és hogyan is járt ez az autó.

2014. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig akartam gratulálni...


Ilyen esetben a helyes eljárás az, hogy akinek eladod, annak átadod a kocsi papírjait, a papírokban szereplő tulajdonos és közted készült adásvételi első, eredeti példányát (második példányt megtartod!), a vevővel pedig írtok egy újabb adásvételit, amin te vagy az eladó, ő a vevő és az első két példány az övé, a második kettő a tiéd.


Én azt gondolom, hogy ez a valaki nem hogy kereskedő, hanem egy téged átverő csaló.


Nála vannak a papírok, az előtted lévő tulajdonos pedig leadta az okmányirodában a szerződést. Így az okmányiroda tudta szerint nálad lesz az autó, tőled fogják követelni, hogy írasd a nevedre.

De mivel nincs papírod arról, hogy eladtad, így nem tudod igazolni hogy nem kell a nevedre írnod.

Azt nem is mondom mi lesz, ha valami bűncselekményhez használják az ország túlsó felében, aztán majd járhatsz a rendőrségre hónapokon keresztül.


Az egyetlen megoldás az lehet, hogy megpróbálsz a figurával egyezkedni, gondolom a telefonszáma megvan.

Vagy persze megpróbálhatsz hivatkozni az adásvételi elvesztésére.

2014. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én miért nem tudok kifogni ilyen hülyéket, amikor autót akarok venni?...
2014. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
eddíg tudom hogy eléggé gáz a helyzet ... de nekem megoldás kéne !
2014. jan. 8. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:

egy jó tanács utólag.

Ha nem tudod átíratni az autót, mert mondjuk 2-300 ezer forint lenne, akkor legyen a papíron egy külföldi név, hogy külföldről veszik meg, akitől veszed leadja az okmányokat, és véglegesen kivonják a forgalomból, aztán tudod néha használni P rendszámmal.

Ugyanez, ha nem akarod fizetni tovább rá az adókat, keresel a piacon egy külföldi állampolgárt és eladod neki papíron, az autót meg "nálad felejtette"

2014. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!