Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel Fordoknak (az újabb...

A dízel Fordoknak (az újabb típusoknak is) mért van olyan jellegzetesen hangos dízel hangja?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha két eltérő típusú dízel kocsit (közös nyomócsöves, turbós mindkettő) egymás mellé állítunk, mondjuk egy Opelt meg egy Fordot, akkor jó eséllyel csukott szemmel is meg lehet mondani, hogy melyik a Ford, mert jóval hangosabb.

Ez mitől van? Van valami konkrét technikai oka, vagy csak véletlen?


2014. jan. 5. 09:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

De, azt mondjátok,hogy hangos.

"mért van olyan jellegzetesen hangos dízel hangja"

2014. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem elsősorban a hangerejére céloztam, hanem az erőteljességére. Olyan erőteljes, markáns, jellegzetes a kopácsolása más dízelhez képest.

Ezért gondoltam, hogy esetleg valami más technikai megoldást használ a Ford. Pl eltérő motorvezérlés, más sűrítés, stb... vagy csak szimplán más a motortér hangszigetelése. Nem tudom...


"Nem gondolom, hogy hangosabb egy Ford diesel, mint egy Opel, Renault, stb...

Legalábbis én nem tapasztaltam, pedig van a családban."

Nekem is van egy Opel 1.7CDTI, de az valahogy másnak hallom alapjáraton. Persze az is dízel, kopogós, de valahogy mégis más.

2014. jan. 8. 08:55
 13/14 Dominiq Toretto ***** válasza:
Nekem IS Dízel Ford-om van.Mondeo 2.0 TDDI ÉS Valóban jellegzetes Kopácsolós(mintha Mindjárt széthullana)hangja van Viszont csak hideg Motornál,Üzemi hőmérséklet elérése után,"Relative"Teljesen elhalkul és semmivel nem zajosabb Mint egy Kategóriatárs.C-Vectra,Passat,Laguna,vagy éppen Kimerem Mondani a E46 320D Bmw-t na az sem csendesebb. Ez egy Transitba Szánt teherautó motor,ami anno olyan jólsikerült,hogy 2000 évvégétől belerakták,a zászlóshajó Mondeo ba is.És a Duratorq Diesel Az ijen hangos,ez ezzel jár.Ezt Vigasztalja az az 5-6 Literse fogyasztás :D Aki pedig nembírja a zajt az vegyen Benzinest :D
2015. márc. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Viszont ott van a Focusba szerelt 1.6 TDCI ami talán az egyik legcsendesebb és legfinomabb járású dizel. Mig az 1.8-as és 2.0-ás valóban iszonyú hangos.
2015. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!