Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel Fordoknak (az újabb...

A dízel Fordoknak (az újabb típusoknak is) mért van olyan jellegzetesen hangos dízel hangja?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha két eltérő típusú dízel kocsit (közös nyomócsöves, turbós mindkettő) egymás mellé állítunk, mondjuk egy Opelt meg egy Fordot, akkor jó eséllyel csukott szemmel is meg lehet mondani, hogy melyik a Ford, mert jóval hangosabb.

Ez mitől van? Van valami konkrét technikai oka, vagy csak véletlen?


2014. jan. 5. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Dízelnek sose lesz benzinhangja.
2014. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem is ezt kérdeztem!

Idézem:

"Úgy értem ha két eltérő típusú DÍZEL(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) kocsit..."

2014. jan. 5. 10:42
 3/14 anonim ***** válasza:
A bátyám Ford dízeljének semmi jellegzetes hangja nincs. Pár éves a kocsi, Focus kombi.
2014. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondjam, nem tudom, de én is csukott szemmel megmondom, melyik a VW, melyik az Opel és melyik a Ford, ha éppen alapjáraton mennek, de a 220 CDI-nek (Merci) is van egy jellegzetes hangja.
2014. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na, én is pont így vagyok vele. :)
2014. jan. 5. 14:37
 6/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Na, most kipróbáltuk. Beindítottam a céges Octavia dízelt, (1,5 éves, 1.6), a dízel V60-as Volvom (1 éves, D4 AWD 2.4), bátyus Focus dízelét (1.6) és egy S-Max-ot (3 éves, 2.0), ami szintén dízel. Mindegyiknek van egy jellegzetes hangja, mindre helyesen tippeltünk. De pont a 2 Fordnak volt olyan hangja, amivel semmivel jobban nem tűntek ki az Octavia mögül. A legmarkánsabb hangja a Volvonak volt.
2014. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy motoron belül is el lehet állítani úgy az előtöltést, hogyha nem látod, nem tudod, az a motor volt-e.
2014. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nekem a szomszédomnak van egy Ford Fusionja. Újonnan vette, most olyan 8 év körüli lehet. Olyan jellegzetes kemény járása van, hogy ezer közül is megismerem hogy hazajött a szomszéd.

A munkahelyemen egy Ford Connectet hajtok. Szintén hasonló.

Kollégámnak van egy Ford Focusa, a legújabb változat, talán még egy éves sincs. Az is olyan.

De ha utcán látok egy dízel Fordot, azt is megismerem a hangjáról.

Csak emiatt gondoltam.

2014. jan. 6. 10:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy hangosabb egy Ford diesel, mint egy Opel, Renault, stb...


Legalábbis én nem tapasztaltam, pedig van a családban. Az lehet,hogy ha kopásnak indul, akkor felerősödik, "jellegzetessé" válik a hangja.

2014. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondjuk, hogy bármelyik is hangos, hanem nagyon jellegzetes a hangja.
2014. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!