Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okoz-e gondot vezetésnél a...

Okoz-e gondot vezetésnél a magassarkú cipő?

Figyelt kérdés
A tanfolyamon azt tanították, hogy lapossarkú cipőben kell vezetni, de úgy látom hogy sokan vezetnek magasban is. Tényleg okozhat ez valami gondot, vagy bátran vegyem fel én is a magas cipőt vezetéshez?
2009. nov. 26. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én felveszem, de arra ügyelj, hogy a gumiszőnyegbe ne akadjon be a tűsarok, mert az baj! Egyébként, ha sokat kuplungolok, fáj a vádlim, ha túl magas a sarok, mivel "spicc"-ben nyomod a pedált. :) Nők vagyunk... :)
2009. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én próbáltam vezetni magas sarkú csizmában, de nem volt túl jó, mert nem éreztem biztonságosnak a vezetést.

Nem azzal volt gond, hogy egyenes úton nyomom a gázt,hanem azzal,amikor városban vezettem, lámpák, váltogatások,lassítások, parkolás, a ,,finom" mozgások.

Próbáltam magas sarkú szandiban is, de az sem volt jó, ahhoz meg lusta voltam, hogy átvegyek egy másik cipőt, így inkább zokniban vagy mezítláb vezettem, bár először az is furcsa volt, de könnyen megszoktam.

Abban vezess,amiben biztonságosnak érzed a vezetést. Biztos van olyan,akinek magassarkúban is megy, de az nem én vagyok...

2009. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Emberfüggő.. bár én nem hordok nagyon magas sarkú cipőket de pl ha felveszek egy kb. 3 cm magas sarkú (nem tűsarok) cipőt akkor abban kényelmesebben tudok vezetni mert jobban kitudom támasztani a sarkam mint lapos talpú cipőben.
2009. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kétségkívül nem biztonságos, de én szinte csak magassarkút hordok, és mivel hosszú évek óta így vezetek, megszoktam.
2009. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én egyszer tűsarkúban ültem motorra :D azóta soha többet! kín szenvedés volt :D meg egy kivételes alkalom. amúgy esküvőre mentem.


amúgy mindig csizmában vagyok. van olyan ami kévony-lapostalpú és egy másik, aminek kb 5 centis sarka van, de ilyen "teltsarok", vagy minek mondjam :S

am. enduróm van

2009. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
2009. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld ki. Én tudok de nekem nem igazán kényelmes ,mert eléggé instabil főleg a tűsarkú. Volt hogy a szőnyegbe fúródott a sarka és összegyűrtem a szőnyeget. Ezért általában leveszem (kivéve a csizmát)és mezítláb vagy harisnyában vezetek ,először fura érzés viszont nagyon kényelmes érdemes kipróbálni. Néhány alkalom után már kiderül hogy mennyire érzed a pedálokat főleg a csúcsforgalomban araszolásnál vagy egy szűk parkolóhelyre való beállásnál ahol nagyon finom mozdulatokra van szűkség .Ha nem megy nyugodtan vedd le magassarkút.
2010. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nekem igen. Egy fékezésnél a magassarkú papucsom sarka beakadt a szőnyegbe ,a lábam kicsúszott belőle és nekimentem az előttem álló autónak. Azóta a magassarkút inkább leveszem ,mezítláb könnyebb és biztonságosabb.
2010. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!