Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Krómozás menete?

Krómozás menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két régi kerékpárlámpám, ezt szeretném krómoztatni. A rozsdamaró most dolgozik rajta.

Utána alapozó kell rá? Vagy így vigyen krómozni?

Mennyiért csinálhatják? Előtte kell valamit csinálni valamit?


Utánaolvastam, de nem nagyon értettem az alábbiak közti különbségeket:

Krómozás, polírozás, porfestés, galvanizálás,homokszórás.


Válaszokat előre is köszönöm!


2013. dec. 22. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fémtiszta felület kell. Te gondolom nikkelezésre gondoltál. Én Ménteleken tudok egy mühelyt Kecskemét mellett . Üsd be a gépbe -galvanizálást ,és ott keress egy mühelyt ,és ott érdeklödj. Krómozást föleg a kemény kivitelt a hidraulikus munkahengerek felületén alkalmazzák. Jármüvek csillogó felületét nikkelezéssel alakitják ki. Horganyozzák pl. utánfutók fémrészeit, csavarokat drótot stb.Itt idegen fémet elektrolizissel , galvanizálással, vagy un. tüzi úton viszik fel a kivánt femre. Porfestéstnél a por alakú festéket ráfújják a fémre ami elektrosztatikusan rátapad majd betolják egy kemencébe ahol gyakorlatilag ráolvasztják, pl hüiögepek tárolórekeszei.Homokszórás speciális festékszórószerü pisztoly ami csak homokot fúj nagy erövel ,amit föképp tisztitásra alkalmaznak,rozsda stb eltávolitás. Polirozás az nagyon finom csiszolás
2013. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta, neked nikkelezés kell.

Ehhez a felületet karcmentesre kell polírozni megfelelő gépekkel, ugyanis a bevonat csak pár mikron vastagságú, ha smirglivel átcsiszolod látszani fognak a karcok.

Legtöbb galvanizáló üzemben(galvanizálással viszik fel a nikkelt) vállalnak felület előkészítést is. Szóval igazából a festéket sem szükséges leszedned róla, mindent megcsinálnak. Az ár pedig eljárástól és helytől függően változik.

Pl Edelényben is van egy ilyen üzem. Ott viszonylag olcsón dolgoznak.


Az előttem szóló leírta a többit. Még annyit hogy a homokszórás a szemcseszórás egyik fajtája. De sokan helytelenül a szemcseszórásra használják a homokszórás szót.

Szemcseszórás történhet többféle anyaggal, pl: acélgolyókkal, szódabikarbónával, homokkal... de pl örült dióhéjjal is csinálják. Ez attól függ hogy milyen felületet kell tisztítani.

2013. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2014. szept. 25. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!