Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motrok mért drágábbak mint...

A motrok mért drágábbak mint az autók?

Figyelt kérdés

Szóval a motor mért drágább mint az autó?

Elvégre autó sokkal nagyobb,ergó több mindent kell legyártani,mert ha úgy vesszük egy suzuki újonnan kb 2.5m

Egy normális motor meg kb 3m de mért? Eleve nem kell hozzá műszerfal,ajtók sok aluminium,kárpit sok ülés stb...

Motornál pl csak egy ülés kell,műszerfal nincs csak két műszer.Szóval ez a kérdés régóta izgat.

Továbbá azt se értem mért van a motornak ennyi fokozata,ezt úgy nem értem mert pl más országokban tök könnyen meg lehet szerezni egy motor jogsit,és nem kell ilyen h 2év motor jogsi kell hogy feljebb léphes meg ilyenek.

Bukósisakot se értem,mért kötelező? Jó persze lehet nem védi akkor a fejedet semmi de ez csomó országban nem kötelező,döntse el mindenki maga mért kell ráerőltetni,ha meg meghal nem az én bajom.



#autó #motor #drága #jobb #autó vs motor
2013. dec. 21. 11:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, sok embernek még autóból sem adnék 80 lóerőset, nemhogy motorból. Lehet, hogy te már tapasztaltabb, higgadtabb vagy, viszont nem egy történetet hallottam már, hogy apuci megvette a Hayabusát a fiának, és szó szerint aznap meghalt a srác vele. Igaz, ez nem egy 80 lovas példa volt, de szerintem megérthetnéd a korlátozásokat.


Egy fiatal, balesetmentes BMW sofőr

2013. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nézd,egy normális apa tudja mikor kell a fiának venni egy autót,nyílván ha gazdag vagyok akkor kap tőlem egy BMW-t ha tudom hogy nem fog felvágni vele,ergó nem lenne baleset.

Meg amúgy is utálom hogy pár hülye ember miatt szopok,akkor legyen úgy a motorosjogsi hogy lerakod mondjuk csak A-ra mert ez létezne,szóval lerakod A-ra 18 évesen és csak minimum 20 vagy 22 évesen vezethetnél 35kW nagyobb motort,mert ez így nagyon unfer dolog hogy kocsira lerakod és akár egy Ferrárit is elvezehtesz,addig egy motornál minek ennyi jogsi nem?

Szóval meg lehetne ezt oldani jobban is mint ami a mostani rendszer,mert motorosoknak eléggé gáz hogy ennyiszer el kell menni motorjogsit lerakni,ami ugye + pénz és idő,és nem fer ez.

2013. dec. 21. 20:26
 23/27 A kérdező kommentje:
+ népszerűsíteném is a motorozást mert eléggé elegem van ezekből a nagy dögökből az utakon,motornál még az is jó hogy eléggé nehéz vele tömegbalesetet okozni,mert pl mész motorral felborulsz maximum az hal meg aki a motort vezette.
2013. dec. 21. 20:29
 24/27 A kérdező kommentje:
Viszont olvastam egy márik motoros oldalon hogy A korlátozás néküli jogsit lerakhatod A2-es 2 éves motorjogsival 20 évesen,A2 nélkül tehát motoros jogsi nélkül meg 24 éves kortól,ez szép és jó csak hogy ez mindig messze van a 18 évesen Ferrárit vagy Lamborghini-t vezethetek dologtól,szóval akkor is szopacs van még mindig.
2013. dec. 21. 20:39
 25/27 A kérdező kommentje:

Szóval vissza tértem mert rohadtul idegesít már,tököm kivan már azzal hogy 17 évesen lerakom B kategóriára a jogsit és 1001 LE Bugatti Veyront is vezethetek,ez meg még is mi a tököm már?! Motorból meg van 4 féle jogsi ami mindenhogy szopat!

Egy normális motor 500-600ccm-től kezdődik,a 250ccm-es motoroknak nincs semmi értelme mert egyszerűen nem lehet tartani a tempót,országúton meg 8 ezren pörög a motor és visít ami idegesítő hosszútávon tehát az ember idegeire megy.De még is az embert 18 évesen ilyen motorokra kényszerítik ahelyett hogy mint más országban letehetem korlátlanra,de sőt némelyik kicsit szigorúbb országban meg úgy működik a dolog hogy ha megvan az A2 akkor 2 év múlva automatikusan küldik az A azaz a korlátlan jogsit a régit meg el lehet dobni és nem kell semmi féle 60e Ft-os vizsgákkal szarakodni!

Tehát a kormánynak ennyire kell a pénz vagy jó szopatni a népet? Mert ez rohadtul nem fer hogy B jogsival akármit vezethetek ami nem haladja meg a 3500kg-ot míg motoron csomó jogsi van,ami ha meg is van ismét vissza kell ülni a padba és kifizetni a következő fokozatot...

2014. júl. 6. 20:05
 26/27 A kérdező kommentje:

Jah és azzal ne jöjjetek hogy autóban ott vannak a 3 betűs rendszerek mert a fizika törvényét azok sem befolyásolják.

Amúgy meg motoron is van ABS meg fékrásegítő meg minden féle kacatok,autóban meg naponta olvasni hogy ilyen Ferrári meg olyan Ferrári karabolozott ment neki a fának driftel stb...

2014. júl. 6. 20:09
 27/27 A kérdező kommentje:

Na elnézést hülyeséget írtam,csak még régebben érdeklődtem meg a hülye interneten is régebbi cikkeket olvastam erről úgyhogy bocs.

Valójában az A2 vel bármekkora köbcentis motort vezethesz,csak 48LE lehet a maximum ami nekem bőven elég!

Így lehet egy jó kis 600-as yamahám ami cserébe keveset is fogyaszt :)

Úgyhogy tényleg bocs de január óra megváltozott ez az egész...

De mit szóltok az új Yamaha MT 07-hez? Természetesen a 35kw-osra ami tök ugyan úgy néz ki csak fojtás van benne :D

Ne nézzetek gazdag gyereknek csak megtetszett ez a motor és lehet gyűjtök rá :)

2014. júl. 7. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!