Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motrok mért drágábbak mint...

A motrok mért drágábbak mint az autók?

Figyelt kérdés

Szóval a motor mért drágább mint az autó?

Elvégre autó sokkal nagyobb,ergó több mindent kell legyártani,mert ha úgy vesszük egy suzuki újonnan kb 2.5m

Egy normális motor meg kb 3m de mért? Eleve nem kell hozzá műszerfal,ajtók sok aluminium,kárpit sok ülés stb...

Motornál pl csak egy ülés kell,műszerfal nincs csak két műszer.Szóval ez a kérdés régóta izgat.

Továbbá azt se értem mért van a motornak ennyi fokozata,ezt úgy nem értem mert pl más országokban tök könnyen meg lehet szerezni egy motor jogsit,és nem kell ilyen h 2év motor jogsi kell hogy feljebb léphes meg ilyenek.

Bukósisakot se értem,mért kötelező? Jó persze lehet nem védi akkor a fejedet semmi de ez csomó országban nem kötelező,döntse el mindenki maga mért kell ráerőltetni,ha meg meghal nem az én bajom.



#autó #motor #drága #jobb #autó vs motor
2013. dec. 21. 11:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

miert dragabb? mert szazadannyit lehet belole eladni mint autobol, es a kisszerias gyartas draga, sok mindent kell kezzel legyartani. a suzuki kb. froccsontott muanyag az egesz belul.


miert van sok fokozat? ha tudod mire valo a sebessegvalto, akkor ezt a kerdest magad is meg tudod valaszolni. ha nem, olvass utana.


miert kell 2 evig kismotorozni? azert, hogy ne legyen minden heten tizenot halalos baleset abbol, hogy valaki 0 gyakorlattal kiszall a kanyarban 160-nal az ezres gixerrel.


bukosisak miert kotelezo? pl. pont miattad, meg a hozzad hasonlo 'bator gyerekek miatt', mert az ugynevezett ingyenes egeszsegugyben pl. en fizetem a te rehabilitaciodat, amikor legyalulja a fejedet az aszfalt.

2013. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%

"ha úgy vesszük egy suzuki újonnan kb 2.5m

Egy normális motor meg kb 3m"


Normális motorhoz normális autót kéne venni! Máris nem olcsóbb. A suzuki autóban igazi hulladék, életveszélyes szarok. Motorkerékpárokban viszont az egyik legjobb.

2013. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

A motor jellemzően sporteszköz, míg az autó inkább közlekedési eszköz. A költséghatékonyság kevésbé szempont a sporteszközöknél. Persze vannak kimondottan sportautók is, de azokat nem igazán kapod meg 2.5 misiért. Meg vannak közlekedési célú motorok, amik jelentősen olcsóbbak 3-nál.


Az autó- és motorgyártók nem csak az autó legyártásán keresnek, hanem a fenntartásán is. Az autókat általában egész évben és több mindenre használják, és a több alkatrész miatt több minden el is romlik rajta. Ezen mind lehet keresni.


A nagy motorok veszélyesebbek, mint a kicsik. Ezért sztem jó az, ha nem engedjük nagymotort vezetni, pláne utast szállítani azt, akinek a motorjogsi megszerzéséhez szükségesnél nincs nagyobb tapasztalata.


A bukósisak meg olyan, mint a biztonsági öv... nem a te bajod, amíg nem a te szélvédődről kell agyvelőt kapargatni. Balesetek történnek, a megelőzésükön kívül a következmények minimalizálására is kötelezni kell a közlekedőket.

2013. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

"Egy normális motor meg kb 3m"

Esetleg a Ducatik meg full extrás Hayabusák kerülnek ennyibe, de azokat nem a Suzukival, hanem a Ferrarikkal kéne összehasonlítani, mert velük vannak pariba. Akkor még mindig drága a motor?


"Továbbá azt se értem mért van a motornak ennyi fokozata"

Mert az emberek sajnos hülyék - teherautót vagy buszt sem vezethetsz személygépjármű jogosítvánnyal, akkor azok nem különböző fokozatok?


"Bukósisakot se értem,mért kötelező"

Oké, akkor aki nem ért miért az, annak mától nem kötelező :D

2013. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Fokozatot nem a váltókra értettem,mert azzal nincs problémám hanem a jogsi fokozatokkal,tehát míg autóból megszerzet a B jogsit,és azzal majdnem minden nagy dögöt vezethetsz,addig motron mindig kell csináltatni jogsikat.

Holott aki a B-t leteszi az se gyakorlatias,még is sokan már 18 évesen ilyen nagy BMW-ket vezetnek akkor motornál minek? Autónál is így kellene akkor "és nem lenne annyi baleset"

2013. dec. 21. 11:55
 6/27 A kérdező kommentje:
Motroknál* elnézést.
2013. dec. 21. 11:56
 7/27 A kérdező kommentje:

Meg azért egy ferárrit nem hasonlítanék egy 3m sportmotorhoz,értem én hogy majdnem egyforma gyorsak csak épp Ferárriba 600LE dolgozik míg motorba kb 60LE,vagy kicsivel több tehát mint egy autóba,akkor mért is drágább?

Igaz motor nem romlik el olyan gyorsan ezért alkasztészekkel nem lehet keresni,de akkor kéne nyitni külön Motorszerelő műhelyeket ahol ezeket megcsinálnák és máris meg lenne oldva.

2013. dec. 21. 11:59
 8/27 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak! A 2,5 milliós Suzukihoz ne egy szupersport motort hasonlítsunk már! Ennek a "megfelelője" motorban egy CBF125, ami 700 ezer Forint.

A 3 milliós mondjuk 600RR-t autók közül meg egy TT RS-hez vagy Alfa 4C-hez kéne nézni.


Egyébként sportmotoroknál soha nem az anyagköltséget fizeted meg, hanem a szakértelemet. Amit ma megvehetsz újonnan, azzal a technikával pár éve még világbajnokok mentek. A fejlesztések közvetlenül a versenysportból szivárognak át.

2013. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Értem,de én akkor is örülnék ha vezethetnék egyszer egy ilyent majd: Triumph Thruxton élőben láttam egyszer és annyira megtetszett,69 LE-s 900ccm-es,végsebessége kb 200km/h

Viszont igen ebbe is igazad van,de én azt nem értem hogy B jogsival majdnem minden kocsit vezethetsz,sokszor 0 tapasztalattal renelkező emberek kapnak jogsit amit már gondolom mindenki látott az utakon,akkor motornál meg minek így? Autónál is van olyan aki 0 tapasztalattal ilyen 300LE-s Mercit kap ami simán viszi a 250-et és azzal is árokba hajthatsz,nyílván aki hülye és kanyarba 160-al akarja bevenni annak nem való a jogsi,persze úgy is megkapja szal mind1

2013. dec. 21. 12:12
 10/27 anonim ***** válasza:

Persze, de a 300 lovas Merciben ott van a világ összes 3 betűs csodája. ABS, ESP, ASR, kutyatöke. Ezt egy 18 éves plázacica is elvezeti. Ha nem csinál nagy ökörséget nem fog elszállni vele az útról. Egy modern autó sok minden hülyeséget megbocsát ám.. A 180 lovas sportmotornál ilyen nincsen!

Számolgass picit egy 180-200 kilós motornál kb. 1LE jut 1KG-ra! A 1,5 tonnás 300 lovas Mercinél meg 1LE 5KG-ra. Hatalmas különbség ám..

2013. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!