Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő, női motorosként ilyen...

Kezdő, női motorosként ilyen motor jó lenne szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


A2 kategóriára megyek tavasszal,motort eddig nem vezettem,autót majdnem két évig folyamatosan.

Autókhoz elég jól értek,de motorokhoz semennyire,környezetemben nincs segítség :(

Nem tudom mire kéne figyelni,mi alapján választani.

Olyan motort keresek,ami nem robogó,könnyen lehet hozzá alkatrészt venni és keveset eszik.Hosszabb utakra is szeretném majd használni.


(22 éves vagyok).


2013. dec. 16. 02:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Hány ezer km számít már soknak?

Pl kocsinál nekem a 200,000-től sok.

2013. dec. 16. 02:47
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Bazki..


Én is rohadtul irigy ember vagyok. Na de egy 400 ezres motor miatt ilyen beszólás? na neee


Azt hittem a linkben valami minimum 3 milliós motor van. Hiába látom a link nevét h 400 bandi akármi, rohadtul nem értek hozzá. De egy 400 ezres cucc miatt kicsit erős az ilyen beszólás.


Am én csak annyit írnék a témával kapcsolatban h szerintem rohadt életveszélyes a motorozás és nem leszel így hosszú életű. Igazából nem is értem mi a jó benne. Én mindig is autós voltam. Meg max nyáron egy kis biciklizés, de akkor is ritkán, inkább autó.

2013. dec. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Elsőre szerezz be egy motoros pasit! :) (pl Engem) :)

Na jó a viccet félre értve a facén van egy olyan hogy Motoros társ és barát,ő motoros csaj jelöld be és írj neki hogy hirdessen hogy motoros pasikkal ismerkednél és hátha tudsz ismeretségre szert tenni,vagy van egy olyan oldal ami komondottan csajoknak van [link]

Az ilyen suzuki soros négyes nagyon jól megy viszont szervizelésbe gázabb.Próbálj olyat nézni aminek mondjuk kevesebb hengere van mint a sor 4-nek mert ott hamar kopnak a dugók is ,nos ezeknél már lehet rossz állapotút kifogni 50 ezer km-től is ,ez nagyon tulajfüggő.

Amit nézz:minél kevesebb km legyen benne.Egy aktív motoros átlag szezonja kb 10 ezer km szóval hogy legyen valami kiindulási pontod hogy mennyit mehettek vele.Nos szerintem 20ezer km-ig olyannak kell kinéznie mint ha a szalonból hozták ki.Ha kopott az ülés,a színe akkor az már többet ment mint 50 ezer az bizti,sőt talán jóval többet mint 50ezer.Sok függ hogy milyen tulaja volt és hogy mennyire cseréltek benne olajokat.

Figyu!

Egy jó tanács!

Elsőre tedd le a jogsit és azután vegyél mocit,mert utána már te is jobban tudod hogy mit akarsz és talán a sulinak van több mocija is amit kitudsz próbálgatni(mi korlátlanon folyamatosan cseréltük a gépeket) :)

És ha nem is tetszik az egész mert nem vezettél mocit akkor nem vész kárba a pénzed.Ha pest megyei vagy tavasszal ha készen vagy gurulhatunk egyet!Ha érdekelnek szép túraútvonalak azt is tudok ajánlani.

Még valami:

Télire egy kis olvasnivaló: [link]

2013. dec. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat:)


Nem vennék előre motort,csak elkezdtem nézegetni,mert így mire odajutok már sok fogalom rendeződik bennem és tanulok sokat,olvasgatok teszteket-véleményeket.

Ennek a motor fajtának megtetszett a külseje (a linken lévőnek még a színe is),ez csak egy alap aminek a tulajdonságaitól ellehet rugaszkodni és tartani valami felé a választgatásban.

Tizenévesen utaztam párszor motoron utasként,az érzés eszméletlen,de mindig vártam a pontot amikor nem leszek már túl vakmerő és készen állok a rendes motorozásra.

Utolsó: neked milyen motorod van?

Esetleg nem tudjátok hogy kb mennyibe kerül egy ilyen festés,ami a linken van?

2013. dec. 16. 03:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Kezdőnek mindenképp jó lesz, én CBF250-el kezdtem, 5 évig azt hajtottam, nagyon megkedveltem, most BMW K100 RS van, nem mai járgány, de így belegondolva nagyon is jól jött rá előtte az az 5 év a kisebb gépen.
2013. dec. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Gondolom a kérdező nem a saját pénzéből veszi.
2013. dec. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Milyen márkát érdemes nézni,amihez könnyű alkatrészeket venni Magyarországon?


Nem értek pár válaszolót,miért ne lehetne rá pénzem?Ami a sajátom?22 évesen bőven munkaképes vagyok,tudok félrerakni is..valóban nem 1 milkás motorokat nézegetek és a kocsim is 20 éves,de ettől függetlenül 400 ezret összekaparni sok idő alatt,nem túl nagy ördöngőség sok hónap alatt:)

2013. dec. 16. 13:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Én leragadtam a 250-es ETZ-nél :) Őt már soha nem fogom eladni pedig nemrég megint megakarták venni.Gyakorlatilag majd idővel lehet hogy veszek mellé nagyobbat,valószínűleg veteránt,nos mellé akár egy 350-es ts Jawa-t is vennék vagy egy Uralt vagy egy régi sor4-es Kawát amivel tuti lenne bajom :) Az MZ-ből azt kell hogy mondjam hogy nagyon jól ki lettek ezek találva,jól is mennek,és lehet őket technikásan is vezetni.Én idén csak 3xor jártam be vele Mátrát ,Balcsira is kiugrottam vele és Pest körüli domborzatokat végigjártam kanyarvadászat és túra céljából.És nem tagadom tök jó ,mert akárhol leparkolok,mindenkivel beszélgetek egy kört,a régi öregek is afteroznak egy picit hogy ilyen volt nekik is anno,a motoros társak is azt mondják hogy nekik is ilyen volt fiatalabb korukban(kivéve akinek több pénze volt és egyből csúcsgépet vesznek)Én ültem már több gépre is fel,ültem olyanra hogy szempillantás alatt 120 és észre sem veszed :) Nekem akkor is kényelmesebb az MZ-zém,ha kell vele is lehet gyorsulgatni egy amolyan 100-ig ,nem hiába hívták őket csúzlinak :)

Most úgy is tél van a CSAM-osok(csajokamotoron) szoktak szervezni szerintem találkákat két kerék nélkül is(csatlakozz hozzájuk és ők tudnak egy pár dologban segíteni,talán eladó jó állapotú motort is tudnak.

És eddig milyen mocin voltál benzintyúk?

2013. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia,köszi a válaszod,pesti vagy?

Kawasaki ninja volt azt hiszem,böhöm nagy és hangos és gyors és nagyon zöld!Meg egyszer hosszabb úton valamilyen yamaha kétszemélyes robogón is,az legalább nagyon kényelmes volt nézelődtem a tájra,azzal volt az első utam.Imádtam.

Amúgy DH-ztam sokáig,csak sosem mertem bezingépre váltani..

Cross motorozás nagyon bejönne szerintem,azt még nem próbáltam sőt,még magamtól sem vezettem motort csak kicsi robogót,szóval először megtanulok simán motorozni. :)

2013. dec. 16. 20:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Pesti,de közel lakom Pesthez ,fiatal koromban Pesten laktam.Sokszor jártam be idén mocizni is :) Szombat este nagyon jó a motorozás a városban :) Lehet versenyezni lámpáról lámpára,átrohanó gyalogosokat rémisztgeti visszaváltással és gáz húzással ,fel lehet gurulni a Citadellához ahol gyönyörű éjszaka a kilátás(csak ne menj egyedül hogy nehogy kiraboljanak) :) Sokat voltam idén dugókban is ,le a kalappal idén a kocsisok elött,nagyon toleránsak és figyelmesek voltak !
2013. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!