Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem kötik be magukat az...

Miért nem kötik be magukat az emberek?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el, hogy olyan kényelmetlen, én mindig bekötöm magam, észre sem venni, azt se hiszem el hogy elfelejti az ember, csak 1 mozdulat
2013. dec. 9. 22:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én azért bekötöm magam mindig! Nem véletlen találták ki! Az meg, hogy más nem éri fel ésszel és simán túlélhetne övvel egy balesetet, de nincs bekötve és szétkenődik a flaszteron 30m-t repülve azt meg pont lesz#rom nagy ívbe.
2013. dec. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szokták mondani: "Aki hülye haljon meg!"


Milyen igaz.

2013. dec. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az eddigi kilométereimből legalább i milliót mentem öv nélkül. Volt két közepesen súlyos balesetem, egy autóval, egy kamionnal - öv nélkül - és élek.

A személyautómban hosszabb úton bekötöm, mert csipog a nyavalyás és nem hagyja abba. Egyszer láttam egy boltban Görögországban minden típushoz való övcsat - végeket, én hülye nem vettem.

Kamionban nem leszek napi 9 - 10 órát odaszíjazva az öléshez. Tisztában vagyok a kockázattal, sok balesetet láttam már. Más meg bagózik, holott tudható, sokkal nagyobb így az esélye a tüdőrákra, mégis szívja, és még fizet is érte.

2013. dec. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nincs értelme azon vitatkozni melyik a biztonságosabb. Van egy-két kivétel, de az esetek túlnyomó többségében az öv életet ment.


Én mindig bekötöm magam, mert úgy érzem biztonságosnak a vezetést. Egyáltalán nem kényelmetlen számomra.


Aki meg nem köti be magát ne csodálkozzon a büntetésen. Az államnak szüksége van dolgozó emberekre, autóvezetők többsége meg ide tartozik. Megvédenek, hogy tudj fizetni, ennyi.

2013. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Mert buták.

Én mindig bekötöm magam rutinszerűen. Nem is tudatosul bennem. Ahogy beülök rögtön nyúlok az övért.

Na meg egész úton sem szeretném a pittyegést hallgatni. :)

2013. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Hakapeszi


Élsz...Mert szerencséd volt. S mi van, ha legközelebb se leszel bekötve, de megmentett volna?


Odaszíjazva, odakötve az üléshez. Úgy beszéltek mintha valóban mozdulatlanra odafogna az üléshez. Nem hiszem, hogy bárkit ennyire zavar. Túl van játszva a dolog már...

2013. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha meg ment hanem! Ez a nagy bírságolás akkor is jogtalan azért ha valaki nem köti be az övet!Tudom nem a rendőrök tehetnek róla ,de ha az állambácsi nem a saját zsebét nézné hanem azt hogy az emberek biztonságba legyenek elég lenne annyi is ha a rendőr megállítja az embert ,hogy elmondja milyen veszélyes öv nélkül vezetni,nem pedig a csekket nyomni az emberek kezébe!

Ez kb olyan pl ha valaki nem akar gyereket és koton nélkül baxik és lám besikerül a gyerek ,akkor ezek szerint ezeket az embereket is meg kéne bírságolni?

2013. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16. De zavar. Kamionban napi 9 - 10 órát oda vagy szíjazva (már ha bekötöd). Én autópályán gyakran felhúzott lábbal, vagy törökülésben ülök, ebben akadályozna az öv. És soha nem szólt érte egy rendőr sem, ezt akkor hozzák elő, ha meg akar büntetni, de minden rendben, nincs más. Ismerek helyeket, ahol távcsővel nézi a rendőr, ott bekötöm, máshol már csatolom is ki.

Olyankor szoktam még bekötni, ha pl. Skandináviában ha nagyon csúszik télen, és benne van a pakliban, hogy a legjobb odafigyelésem ellenére is becsúszhatok az árokba.

Szerencsém van...Meg még mi mindenben volt már szerencsém. Az élet csupa veszély.

2013. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szedjenek csak bírságot. 1-2%-tól eltekintve, akik nincsenek bekötve, súlyosabban sérülnek egy balesetben. Az ő gyógyulásukat ki fizeti? A TB - vagyis mi mindannyian. Amúgy a biztosító sem fizet nem vagyoni kártérítést - ha vétlen vagy persze - ha nem voltál bekötve. Nem véletlenül.
2013. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi erővel azt is megbírságolhatják aki beköti az övet,vagy cigizik az autóban,hangosan hallgassa a zenét ez utóbbi nagyon elvonja a figyelmet,nem hallja a megkülönböztető jelzést használó autókat mentő tb.Sőt még azokat is meg lehetne bírságolni akinek TV és DVD lejátszó van az autójába beépítve mert mind mind elvonja a figyelmét a sofőrnek és ezzel is balesetet okozhat.Ennyi erővel ezekre és még sok mindenre is lehetne bírságot kiszabni!
2013. dec. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!