Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem kötik be magukat az...

Miért nem kötik be magukat az emberek?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el, hogy olyan kényelmetlen, én mindig bekötöm magam, észre sem venni, azt se hiszem el hogy elfelejti az ember, csak 1 mozdulat
2013. dec. 9. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én kényelmetlenül érzem magam, ha nem kötöm be az övet.
2013. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Grielean ***** válasza:

Én a magam részéről el tudom hinni, hogy valakinek kényelmetlen. Noha én magam is úgy megszoktam a vezetésórák alatt még anno, hogy akkor érzem magam kényelmetlenül, ha nincs bekötve.

Amúgy én úgy vettem észre, hogy sok embernek magával a büntetés elvével van baja. Mondván, jogos a büntetés, ha úgy közlekedik az ember, ha másokat veszélyeztet. De a be nem kötött öv ki másra veszélyes, saját magán kívül? És ezért büntetik meg?

Hiába vagyok én is öves, ezzel teljesen egyet tudok érteni. Legalább azt hadd döntse már el mindenki önmaga, hogy saját magára mennyire vigyáz!

2013. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem az emberekbe, én egyszer felejtettem el bekötni magam és oylan furcsa volt úgy vezetni, mintha meztelen lettem volna vagy nemtudom.

Én nálam már alapból benne van az hogy övet be kell kapcsolni.

2013. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Aki emiatt megdöglik, az meg is érdemli. Én még taxiban is bekötöttem mindig az övet. Sokat autózom. Még addig is bekötöm, ha csak eszembe jut inkább arrébb parkolni pár métert.


Nézd meg mennyire tört az Audi, mennyire a terepjáró. Mégis a kulák halt meg a drága kocsijában, mert pénze volt, de esze már nem h bekösse az övet.

2013. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Hát te így érzed. Mások nem feltétlen. Egyébként én is be szoktam kötni.
2013. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Lehet hogy életet ment,viszont van olyan is amikor pont az öv okozza valaki halálát pl légszomjat kap miatta vagy belezuhan egy folyóba és bepánikol és megfullad a vízben,vagy éppen pont az menti meg hogy kizuhan a szélvédőn!Szóval érvek ,ellen érvek egyaránt vannak,hozzáteszem nálunk a rokonságban ketten is azért maradtak életbe mert nem volt bekötve az öv!

Egyet értek azzal,hogy azért mert valaki nem köti be magát miért kel több tízezer ft bírságot fizetnie (ez egy jó pénzbehajtás semmi több)

Mindenkinek szíve jogának kéne eldöntenie ,hogy becsatolja e az övet vagy nem!Én sem szeretem az övet de megszokásból bekötöm,de számomra is nagyon kényelmetlen idegesítő dolog!

2013. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én is mindig bekötöm magam. Már tapasztaltam is, h milyen hasznos egy karambolban. Szerintem sokak szerint egyszerűen ciki; vagány dolog nem bekötni magad. Egyébként nem csak magát veszélyezteti ezzel. A youtube-on van egy csomó kisfilm, ami azt mutatja be,h mi történik akkor, ha csak 1 ember nem köti be magát a kocsiban.
2013. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem, és nem is szoktam magam bekötni. Kényelmetlen rövid és hosszútávon is. Egyet értek azzal, amit előttem írtak, hogy legyen az az én felelősségem, hogy bekötöm-e vagy sem. Hiszen, ha vállalom a kockázatot, hogy kilépek az utcára (sajnos már ebben is van kockázat a mai világban), akkor az autóban is el tudom dönteni be akarom-e kötni vagy sem. Viszont azt egyáltalán nem értem, hogy mások ezért miért szólnak le, sose zavart, ha valaki beköti magát mellettem, de az én dolgaimba ne szóljanak bele, és az vesse rám az első követ, aki még semmi veszélyeset nem csinált az életben!
2013. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

[link]


4-es vagyok, lemaradt a link :S

2013. dec. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utolsó úgy csinálsz mint ha még nem történt volna soha baleset máshol .Haltak már meg övvel és anélkül is nagyrészt szerencse kérdése!
2013. dec. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!