Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyes autósok miért tapadnak...

Egyes autósok miért tapadnak az előtte lévő se. Ggébe és miért száguldanak úgy, mint az állat, akár rossz úton, akár rossz látási viszonyok között? 28/F

Figyelt kérdés

Szombaton késő este mentem egy útszakaszon, ahol 70-nel lehetett menni. Azonban olyan sűrű köd volt, hogy szinte majdhogynem a kocsim elejéig láttam csak... Emiatt nem is mentem még 70-nel se, csak körülbelül 50-nel. Mögém ért valaki, és métereken keresztül tapadt rám. Kur\/a idegesítő volt, de aztán megelőzött persze. Biztos bénának hitt, amiért ilyen lassan megyek, habár én meg őt nem értem, amiért ilyen szar viszonyok között képes ész nélkül menni...


Egy másik eset szintén szombat estéről... mentem egy utcában, ahol 50 volt a megengedett, azonban az elég szar út miatt én még annyival se szívesen megyek. Hajtottam kb. 30-cal, maximum 40-nel. Erre valaki mögém érkezik, tapad rám szorosan, kivág és előz. Legalább 60-nal tuti ment azon a fos úton, ahol én 30-40-nél többel nem mertem, mert féltem a kocsimat.


És még mindig ugyanerről az estéről egy 3. eset. 50-nel lehet menni, én megyek kb. 60-nal /ekkor éppen jobb volt az út és a látási viszony is :)/, a mögöttem lévő tapad, előz, majd méterekkel arrébb egy körforgalom, ahol szépen lassíthatott is be. Volt értelme előznie? /ráadásul úgy, hogy eleve én is 10-zel túlléptem az 50-et.../



Amúgy ezek máskor is megtörténnek velem, de most ezt a 3 szombat esti példát hoztam fel.


Miért mennek úgy egyes barmok, mint az állat? Nem érdekli az, ha szart se lát? Vagy neki röntgen szeme van, átlát a ködön? Vagy ott a szar út? Ő nem félti a kocsiját? Ugyanis akik így türelmetlenkednek, azok többnyire Mercisek, BMW-sek, VW Passatosok, VW Borások, Seatosok, Audisok... A szombat esti 3 előzést is 3 nagy dög kombi követte el, bár a típusukat nem láttam. Szóval simán félthetnék ők is az autójukat, mert azért csak nem egy filléres Kis Polsky-val járnak...



2013. nov. 18. 07:10
1 2 3
 21/21 Beviz Elek ***** válasza:

Hol olvastad, ahol elözési technikát tanítottam? Csak leírtam hogy h.lye vagy és nem kellene középre bemenni ill segíteni kellene a másikon.


Hidd el, nekem sem ugrott az 1.0 suzukit akkorát, hogy lendület nélkül elözzek. A mostani kocsim sem ugrik ennyire.


De ültem 750es bömbiben, aminek nem kellett a lendület. A kérdésben említett audik és bömbik talán jól gyorsultak... neked ez fáj?


Persze, nem kellene olyan elözésbe belemenni ami nem biztonságos. Sajnos mindenkinél elöforsulhat hogy hibázik. Igenis tessék segíteni!

2013. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!