Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyes autósok miért tapadnak...

Egyes autósok miért tapadnak az előtte lévő se. Ggébe és miért száguldanak úgy, mint az állat, akár rossz úton, akár rossz látási viszonyok között? 28/F

Figyelt kérdés

Szombaton késő este mentem egy útszakaszon, ahol 70-nel lehetett menni. Azonban olyan sűrű köd volt, hogy szinte majdhogynem a kocsim elejéig láttam csak... Emiatt nem is mentem még 70-nel se, csak körülbelül 50-nel. Mögém ért valaki, és métereken keresztül tapadt rám. Kur\/a idegesítő volt, de aztán megelőzött persze. Biztos bénának hitt, amiért ilyen lassan megyek, habár én meg őt nem értem, amiért ilyen szar viszonyok között képes ész nélkül menni...


Egy másik eset szintén szombat estéről... mentem egy utcában, ahol 50 volt a megengedett, azonban az elég szar út miatt én még annyival se szívesen megyek. Hajtottam kb. 30-cal, maximum 40-nel. Erre valaki mögém érkezik, tapad rám szorosan, kivág és előz. Legalább 60-nal tuti ment azon a fos úton, ahol én 30-40-nél többel nem mertem, mert féltem a kocsimat.


És még mindig ugyanerről az estéről egy 3. eset. 50-nel lehet menni, én megyek kb. 60-nal /ekkor éppen jobb volt az út és a látási viszony is :)/, a mögöttem lévő tapad, előz, majd méterekkel arrébb egy körforgalom, ahol szépen lassíthatott is be. Volt értelme előznie? /ráadásul úgy, hogy eleve én is 10-zel túlléptem az 50-et.../



Amúgy ezek máskor is megtörténnek velem, de most ezt a 3 szombat esti példát hoztam fel.


Miért mennek úgy egyes barmok, mint az állat? Nem érdekli az, ha szart se lát? Vagy neki röntgen szeme van, átlát a ködön? Vagy ott a szar út? Ő nem félti a kocsiját? Ugyanis akik így türelmetlenkednek, azok többnyire Mercisek, BMW-sek, VW Passatosok, VW Borások, Seatosok, Audisok... A szombat esti 3 előzést is 3 nagy dög kombi követte el, bár a típusukat nem láttam. Szóval simán félthetnék ők is az autójukat, mert azért csak nem egy filléres Kis Polsky-val járnak...



2013. nov. 18. 07:10
1 2 3
 11/21 Dörmögő ***** válasza:
De lehet hogy a jobbra ívelő kanyart te nem látod be viszont a kamionban magasa ülve be lehet látni ha nem erdős vagy beépített a kanyar.
2013. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Utolsó: mondjuk ez igaz. :)


Audis... Te pedig jellemzően úgy írsz, ahogy az ilyen nagyképű, nagy arcú senkik szoktak. Azok, akik nagy, tágas, erős német autókkal mennek és azt gondolják, ők mindenkit lenyomhatnak.

Egyrészt: nem vagyok a kis pajtásod. Másrészt: te iszonyatosan el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy attól, hogy 3 szaros luxusfos megelőz, mert lassan megyek a ROSSZ körülmények miatt, nem tudok vezetni... Hogy miért nem megyek annyival, amennyit a forgalom és a körülmények megengednek? Pont ez az, hogy annyival megyek. Ha szar az út, nem nyomom neki, mint a hozzád hasonló eszetlen ökör. Ha köd van, szintúgy. Viszont azt látom, hogy az ilyenfélék, mint te, mernek menni a rossz utakon. Én nem merek, kész. ha tönkre akarod vágni a kocsidat vagy balesetezni akarsz, a te dolgod. Csak tartsd tiszteletben, hogy vannak olyanok, akik bizony sűrű ködben és rossz úton jogosan mennek jóval a sebességhatár alatt. Jaaaaa, hogy takarodjak az útról, mert neked menned kell? Látod, pontosan ez jellemző rád, és a hasonló felfogású emberekre, akik Audikkal menőznek. És még te jössz a fajtámmal? Vicces, hogy egy Audis írja ezt rám, hogy én hiszem azt, hogy csak én vagyok az úton. :))) Egyébként honnan veszed azt, hogy ha mellém érsz, akkor gyorsítok? Pont ez az, hogy rohadt lassan megyek, mivel nem látok semmit a ködben. Szóval te nagyon benéztél valamit, ó, te hatalmas Audis...


9-es, neked meg igazad van. Előbb-utóbb úgyis a boncasztalon végzi, ha nem vesz vissza, de ő tudja. Bár másokat nem kéne veszélyeztetniük az ilyen embereknek, mint ő. :S

2013. nov. 18. 14:28
 13/21 anonim ***** válasza:

"Harkonnen :

"2.) Miért baj ha rád áll, az ő gondja lesz ha nem tud megállni! Belső tükröt kapcsold éjszakai állásba, oszt' hadd menjen, valakinek valahol mindíg szüksége van friss vesére, szaruhártyára... "


Vagy a tiéd, mert ha hirtelen jön valaki szemből, rád húzza a kormányt."


Miért húzná? Ha előznek szoktam segíteni, ha kell lehúzódással, lassítással.


Az Audisnak meg igazat adok, tessék haladni, mert az indokolatlan lassú haladás még nagyobb veszélyforrás!

2013. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kinek mi indokolatlan, szerintem a sűrű köd épp elég indok a visszafogott tempóra... Mellesleg ha valaki eszetlen előzésbe kezd, nehogymár én rántsam a kocsit az árokba, hogy ő aztán otthagyjon és továbbmenjen...


A tapadós sofőrökre meg külön allergiás vagyok, függetlenül attól milyen idő van, bár általában azért csak jó időben szoktak tapadni még az ilyen Audis féle emberszabásúak is, mikor 2 méteres távolságból követ félig átlógva a másik sávba, szerencsére még a ködlámpája és a menetfény is ég a xenon mellett általában, ilyenkor én is behúzódok középre és felkúrom a ködfényt meg ráteszem a lábam picit a fékre, csakhogy biztosan minden egyes lámpa égjen, hisz fő a láthatóság (ha te vakítasz én is foglak)...


Mellesleg, ha 90 a megengedett, és én én 90-el haladok, marhára nem kell segítenem az előzést, mivel eleve szabálytalanul előzöl hiszen előzés közben SEM szabad átlépni a megengedett sebességet, másrészt pedig ha ennyire hülye vagy, hogy beláthatatlan útszakaszon veszélyes előzésbe kezdesz... innentől kezdve a TE hibád ha nekem nincs időm lesatuzni, te meg rám húzod a kormányt, én meg kiforgatom a kocsid hátulját és borulsz az árokba, csakis a TE hibád lesz, remélem tudsz róla.

2013. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9-es Vegyél már vissza kib4szott arcodból te bugris! Mit képzelsz te kivel beszélsz? Kibelezlek, köcsög, megtudom kivagy, ne félj! Aztán vihet anyád virágot a sírodra! Imádkozz, hogy felfordulj, mert ha én talállak meg azt a napot is megbánod, hogy a világra jöttél!
2013. nov. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Napkiraly ***** válasza:
ködben azt a megoldást választom, hogy kivilágítom a kocsit mint a karácsonyfát (sokan a lámpát se kapcsolják fel,ma reggeli tapasztalat), és annyival megyek, hogy ha valami álló autó bukkan fel, még meg tudjak állni, de épp elég gyors ahhoz, hogy ha a 9-es jön hátulról, ne repüljön belém. Igazából ha a látótávolság engedi, akkor lehet előzni is.
2013. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azok a fránya sztereotípiák mindig tévesen és ok nélkül alakulnak ki... igaz Audis barátom? :)
2013. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Beviz Elek ***** válasza:

Te agyatlan! Azért mert nem kötelezö (szerinted) segíteni az elözést még megteheted. Pl azért, mert ha nem fér be, akkor rádhúzhatja a kormányt. Ha lassítasz, akkor eléd megy be.

Ö a hibás, a biztosító fizet, de a féltett fosodat rakjatja rendbe a szerelö, addig pedig szívhatod a fogad.


A másik pedig: a kresz elöírja, hogy a veszélyt a lehetöségekhez képestbel kell hárítani. Nincs kivétel. Nem fontos, hogy ki, miért, hogy, mikor idézte elö. Ha teheted, neked segítened kell.


De: szabály nélkül is természetesnek kellene lenni. Ha nem az, az téged minösít.


Sokkal jobban, gyorsabban stb lehetne közleledni ha nem ilyen gyökerel lennének az úton.


Az pedig, hogy valaki elözni akar, bemegy a seggedbe, te pedig behúzódsz középre meg mindent lámpáról gondoskodsz... ennél parasztabb dolgpt nem hallottam. Elvenném a jogsidat és a biciklitölnis eltiltanálak.


Mit fáj neked, ha valaki tud vezetni és nem akar bámészkodni mõgötted?

2013. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én miért tudok normális távolságról előzni egy 1.3-as "fossal"?

Az nem előzés, hogy bejön mögém és 5 km-en keresztül a seggemben lóg mikor látja, hogy folyamatosan jönnek szembe, és beláthatatlan kanyarokkal tűzdelt úton haladunk... A közút nem versenypálya, hogy padló-satu módon kövessük egymást és lógjunk egymás seggében, mivel csak ott nem kell arra számítani, hogy hirtelen váratlanul fékezni fog az elöl haladó!!!!

Mert akkor ez fog történni:

http://www.youtube.com/watch?v=nW_RfudK8nU


Én miért tudok ilyenkor visszahúzódni és miután kitisztult az út megelőzni?! A követési távolságot előzéskor is be KELL tartani zsenikém, és csak a másik sávban lehetsz közel... inkább tőled kéne elvenni a jogsit... ha meg olyan előzésbe kezdtél ami veszélyes, és nem adja ki, az meg már a te bajod, legközelebb majd időben elindulsz, vagy veszel egy ferrarit ami jobban gyorsul.


Mellesleg ha tudnál előre gondolkodni, akkor messzebbről indítanád a "támadást", hogy mondjuk ne mögöttem 2 méterről lépj a gázra, hanem mire mellém érsz már legalább 20km/h-val gyorsabban menj, AHOGY A KRESZ ELŐÍRJA és akkor sokkal rövidebb úton tudsz bejönni elém anélkül, hogy NEKEM satuzni kéne azért, mert TE idióta vadbarom módon vezetsz. Ha már a jogsinál tartunk...

2013. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egyébként a vezetési tudás és az őrült, MÁSOKAT VESZÉLYEZTETŐ vezetési stílus között hatalmas a különbség. Attól te még nem tudsz vezetni, hogy eszetlenül, vakmerően nyomod a gázt barátom.

Majd ha így megfogod az autót, akkor állítsd magadról, hogy tudsz vezetni, addig kérlek még csak a gondolatával se játssz el, hogy tudsz...

http://www.youtube.com/watch?v=QD17cX9MvNg

2013. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!