Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leromlott a simsonom teljesítm...

Kiro113 kérdése:

Leromlott a simsonom teljesítménye, miért?

Figyelt kérdés
Annyira azért nem vészes amikor megvettem bicikli km óra volt rajta és a 77km/h kivitte,(ez nyáronn volt) mostanában a hidegek miatt induláskor nehezebben ált be az alap járat,gondoltam álittok rajta(ezt egykétszer meg csináltam)de most valamivel gyengébb normális úton csak 73-mal tud menni,kicsit szarabb úton nyögve éri el a 70-et,befojásolja valamennyire a teljesítményt a karbi állítás?(nem tudom hogy számítt-e de amikor meg vettem nagyon bejött hogy tudmenni 77-et,mivel elötte egy babetta 207-esem volt ami 30-al ment,így volt amikor hosszab szakaszon is fullon menetem,gondoltam ide írom mert lehet hogy fontos)nem vagyok valami nagy motor szaki.
2013. nov. 17. 18:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

10-ik válaszolónak kösz a segítséget.9 edik csináltam a küllőre egy egy tartót amire fel tuttam erősíteni a mágnest ami a jeladónak továbítja a jelet.Amit a sebességről írtam nem kötelező el hinned,mivel sajnos nem tudom bizonyítani egyenlőre,de a mikor ujra jó idő lesz tenni fogok fel videót

a sebességéről.addigis it egy 70/4-es szimó vég sebessége http://www.youtube.com/watch?v=RHyU48yiG4w

2013. nov. 17. 20:54
 12/24 A kérdező kommentje:
itt van még egy ennek a leírásában is benne van hohy nem tuningolt http://www.youtube.com/watch?v=JCRe34rim7s
2013. nov. 17. 20:59
 13/24 anonim ***** válasza:

jólvan, majd ha beállsz egy aerox vagy egy sr robogó mellé meglátod mennyi valójában a 75 km/h... úgy otthagy ahogy csak akar, mert azok valóban tudnak 75-80-at, de egy alap simsontól esélytelen...


[link]


Displacement: 49.80 ccm (3.04 cubic inches)

Engine type: Single cylinder, two-stroke

Power: 3.70 HP (2.7 kW)) @ 5500 RPM

Top speed: 60.0 km/h (37.3 mph)


a bicaj óra mellesleg mint mondtam, 26 colos kerékre van méretezve tudtommal, a simsoné meg csak 16-os, ez hatalmas különbség, és rengeteget csal felfelé az óra, mivel a mágnes csak annyit mér, hogy egységnyi idő alatt hányszor fordul körbe a kerék, de nem mind1, hogy 1 kerékfordulattal ~1,7 métert (16 colos felni + simson gumi magasság), vagy ~2,1 métert (bicaj kerék gumimagassággal együtt 26 col ha jól tudom) teszel meg...

és láss csodát, ez pont 62-63 km/h-ra vezet vissza 77-ről, de kívánom, hogy legyen igazad...

2013. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Tudtommal a bicikli órának a mágnesét ugyan oda rakod fel,legyen az akármekkora kerék csak beleférjen.

Ami nem tunning simo miért ne mehetne 77-et?Nem tunning robikból is simán kihúzod a 80-at.Iga ehhez a fojtásokat ki kell venni,ki kell reszelni.De ha csak egy sportkipufogó van rajta az is sokat dob,de ha első kis lánckerék mérete nem gyári akkor is előfordulhat az ekkora különbség.Amúgy enyhe leejtőn nem elképzelhetetlen kihúzatni egy gyári simsont.

2013. nov. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

A gyári Simson a kizsírozott szakadékban éri el a 77 km/h sebességet.

Amiket belinkeltél videókat az egyiken PL:70/4

A 70-es 4 felömlős Simson szerinted mi ha nem tuningolt??

2013. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
00,mosd a ki a csipát a szemedből mert van egy másik is,de a te kedvedért belinkelem még egyszer: http://www.youtube.com/watch?v=JCRe34rim7s
2013. nov. 18. 15:16
 17/24 anonim ***** válasza:
downhill... nézd már meg milyen meredek lejtőn megy lefelé ember...
2013. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen lehet hogy lejtőn ment le de ha a gyerek húzta volna neki akkor nem lassult volna le.És MR egyértelmü kapitány nyugottan irogathatsz bármit,de a simóm ugyan úgy vinni fogja a 77-et,nem kötelező elhinni én nem kényszerítelek rá.

Ezt a kérdést azért tettem fel hogy megoldást talájak a problémámra,nem vagyok olyan hülye, hogy hüjeségeket írok oda mert lehet hogy akkor a tanácsoknak nem tudom hasznát venni.

2013. nov. 18. 15:47
 19/24 anonim ***** válasza:

Te írtad azt hogy "nem vagyok valami nagy motor szaki"

De a karbit így kell beállítani:

[link]

Én állítottam már pár Simsont 60-ast is de azok se mentek 77 km/h sebességgel :):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Ilyen hülyeségen nem fogok vitázni.

2013. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Valahogy én is így vagyok ezzel, nem 1 motorom volt már, csak érzem, hogy a simson nem megy annyira mint pl a senda, még a 70/4f sem rezó nélkül. Azért az alap simson alig 6000-ig pörög ki, a senda meg 11-ig, nehogymár ugyanannyit tudjon...
2013. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!