Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leromlott a simsonom teljesítm...

Kiro113 kérdése:

Leromlott a simsonom teljesítménye, miért?

Figyelt kérdés
Annyira azért nem vészes amikor megvettem bicikli km óra volt rajta és a 77km/h kivitte,(ez nyáronn volt) mostanában a hidegek miatt induláskor nehezebben ált be az alap járat,gondoltam álittok rajta(ezt egykétszer meg csináltam)de most valamivel gyengébb normális úton csak 73-mal tud menni,kicsit szarabb úton nyögve éri el a 70-et,befojásolja valamennyire a teljesítményt a karbi állítás?(nem tudom hogy számítt-e de amikor meg vettem nagyon bejött hogy tudmenni 77-et,mivel elötte egy babetta 207-esem volt ami 30-al ment,így volt amikor hosszab szakaszon is fullon menetem,gondoltam ide írom mert lehet hogy fontos)nem vagyok valami nagy motor szaki.
2013. nov. 17. 18:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ez nem gyári Simson, ugye? Mert az sose megy 77-el. Max 60-65-el.

És igen, természetesen a karbi beállítása nagyon nagy mértékben befolyásolja a teljesítményt. Sőt, az befolyásolja a legjobban. Hogy állítottad be? Könyv szerint, vagy magadtól?

2013. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
a levegő benzin arány csavart is eltekerted? mert ha azt eltekerted akkor romolhatott a teljesítménye, ha csak az alapjárati csavart tekerted akkor nem romolhatott a teljesítménye, de számít hogy milyenre sikerül bekeverni a keveréket mert ha olajosabb akkor az jobban fogja a motort, meg az is számít hogy hátszél vagy szembeszél van vagy esetleg szélcsend, 70 felett már sokat számít hogy milyen szél van, nyár elején lehet hogy szélcsendbe mérted vagy hátszélben, most meg lehet hogy szembeszélbe
2013. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
nem gyári a motor de nem tuningolt,és csak az alapjárat állító csavart tekertem el,és volt egy pici hátszél is.
2013. nov. 17. 19:23
 4/24 A kérdező kommentje:
magamtól állítottam be
2013. nov. 17. 19:23
 5/24 anonim ***** válasza:

Azért áll be nehezebben az alapjárat, mert hideg van - hidegindítás után egy darabig a fulladozás/köhögés rendben van. Aztán bemelegszik és jónak kell lennie.

Egyszerűen a hideg alkatrészekre hajlamosabb kicsapódni a benzin a beszívott levegőből, ezért kell pl. a szivató, amit ilyenkor hosszabb ideig kell használni mint nyáron.


Tekerd vissza a csavart ahogy volt és oké lesz megint. Mármint ha tudod mennyit és melyik irányba tekergettél rajta. Ha nem, akkor be kell állítani rendesen.

2013. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"nem gyári a motor de nem tuningolt"

akkor szamár húzza vagy mi a fene? :)


alap 50-es simson esélytelen, hogy 65 fölött menjen, még a 65 is kész csoda...

2013. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy te milyen kokány simsononn ültél eddig,de az átlag simsonok ki viszok a 70-et,plusz én csak 55 kg vagyok szóval szerintem ez is közre játszik,de a 70 km/h minden simson tudja!ha csak nem szar.
2013. nov. 17. 20:05
 8/24 A kérdező kommentje:
bizonyíték: http://www.youtube.com/watch?v=q6S7woL-upU NEM az én motorom.
2013. nov. 17. 20:08
 9/24 anonim ***** válasza:

aha, érdekes...

az én 8,4 lóerős sendám megy 85-öt, a 70-es 4 felömlős simsonom, ami olyan 7 ló körül van, meg 83-at, de szerinted egy 3,7 lovas alap simson fut 77-et? eleve áttételek miatt el sem forog addig, de ereje sincs hozzá...

amúgy a bicaj óra tudtommal 26 colos kerékre van méretezve...

2013. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

hy!

Ha nem szintetikus olajat használsz akkor térj át a szintetikusra mert az lekormolja a gyertyát a kipufogót,és nagyobb az esélye a megragadásnak.Ha a kipufogó is piszkos az is okozhat alapjárat elvesztését de akár a légszűrő csere vagy karbitisztitás is lehet hogy ráférne hogy jó legyen.Aztán van még olyan ha gyengébb is a motor,hangosabb,csattog kopog akkor javasolt a fúrás,felújítás.És mégvalami ha a karbid nem jól van belőve akkor is okozhat teljesítménycsökkentést,ha kell rövid magyarázat a beállításra írj rám és elmagyarázom.Üdv!

2013. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!