Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Engedélyem nélkül fújták le...

Engedélyem nélkül fújták le az autóm. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Két hete vásároltam egy 3 éves autót. A vételárba beletartozott a kasztnin található két kissebb (fél-tenyérnyi) horpadás javítása. A javítást kizárólag akkor szerettem volna igénybe venni, ha nem festik újra a felületett, ebben szóban meg is állapodtunk. Ennek ellenére értesítés nélkül mégis lefújták a fél autót. Úgy érzem ezzel csökkent az autóm értéke, hiszen eladáskor töröttnek vélhetik. Kérhetek-e valamiféle kártérítést, van-e értelme jogi útra vinni? Mit tegyek, hogy a legkevésbé legyek vesztese a történetnek?

Válaszotokat előre is köszönöm.


2008. júl. 8. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha szépen meg van csinálva a fényezés, akkor szerintem semmi gond vele. Mivel itt egy három éves autóról van szó és most vetted, gondolom 1-2 évig meg fogod tartani, tehát az autód értéke amikor el akarod majd adni nem azért fog csökkeni, mert átfényezték és töröttnek vélik, hanem azért, mert egyszerűen már kb. 5 éves lesz.
2008. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Hát igencsak kiverném a balhét, és megmondanám az eladónak hogy x összeggel kártalanítson vagy mehet ügyvédet keresni! Jogosan vagy felháborodva, ne hagyd magad!!
2008. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na, most két teljesen ellentmondó segítséget kaptam. Légyszi írjatok még, hogy valamerre billenjen a mérleg. :)
2008. júl. 9. 07:54
 4/13 anonim ***** válasza:

örülj hogy megcsinálták ingyen ez horpadásonként minimum 20000 Ft.


az exem autófényezö volt és sokszor ment a kereskedö haverjával autokat venni. (néha én is mentem velük) az exem már ránézésre vágta volt-e fényezve egy egy elem. volt egy ilyen kis müszerük ami megnézte milyen vastag hányszor volt festve. de az exem azt is tudta hogy az baleset vagy csak koccanás vagy macska kaparás miatt lett festve. mivel egy törött kocsinak nem csak egy egy elemét fúják hanem akkor törik mondjuk a fél eleje az már látható. pl normál a lökhárítok fujása az bárkivel megesik hogy meghuzza. vagy egy oldalt sérülés. igazábol ilyenkor csak azt keresik hogy össze volt törve vagy nem. ha van pár elem megfújva mert a gyerek végig karcolta az oldalát nem veszít az árrábol, ha megvolt rendesen törve akkor elöfordulhat. de egy fényezés nem ront a helyzeten.


mivel szóban egyezettek meg írásban meg az van hogy megcsinálják ezért sokmindent nem tudsz tenni. de én nem aggódnék ilyen miatt.

2008. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Mivel csak szóbeli megállapodás volt, ezért sokmindet nem tudsz tenni az ügy érdekében, jogi útra se terelheted. Az lett volna a jó, ha írásban állapodtok meg, mert akkor lenne "bizonyíték ellene". Amúgy ettől a lefújástól szerintem annyira nem csökken az autó értéke.
2008. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Már hogyne csökkenne!! Magyarázd már meg a következő vevőnek hogy "ááá nem azért van lefújva mert összetörték hanem mert ingyen csinálták meg csak úgy brahiból" persze.
2008. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már csak azt nem tudom, miért kellett egyáltalán fújni. Úgy tudom a kissebb horpadásokat ki tudják ütni, illetve vákummal visszarántják. Attól félek, hogy simán rágitteltek és lefestették. Szerintetek?

2008. júl. 9. 11:34
 8/13 anonim ***** válasza:
azt nem írtad hogy melyik részét?
2008. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Két horpadásról van szó. Egy a vezető oldali ajtó közepén (nem éles/kontrasztos horpadás). Egy másik ugyanezen az oldalon az első kerék mögötti elem alsó sarka (nem horpadás inkább behajlás).
2008. júl. 10. 11:24
 10/13 anonim ***** válasza:
csökkenti az értékét (egy autokereskedonek mosom a kocsikat ez a munkám) a fönököm is ugy szokta hogy kimegy németbe vagy a neten néz autot oda megy megkérdi volt-e festve aztán átnézi egy speciális mérővel és onan má ezred vagy század miliméter pontosan kidobta a mérő az adatot és összehasonlitotta a többivel(többi elemmel) és tudta is de amugy tudta hogy pl az AUDI VAGY VW VAGYAKÁRMI FESTÉSE MILYEN VASTAG!!!!!
2008. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!