Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemények a Yamaha Jog...

Mi a vélemények a Yamaha Jog 27V típusú robogóról (50ccm)?

Figyelt kérdés
Yamaha Jog 27V, vélemény, robogó, 50ccm
2013. nov. 2. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz kis gépek ezek ha nem hajtod szét.Alacsony,kényelmesebb mint egy bws.

Ha szupi a festése akkor egy szép kis járgányt lehet belőle varázsolni.

EGy jó tanács:csak jómínőségű szintetikus 2t olajat használj!Én az unixban szoktam venni a 2t repsol olajat mert ott occsó! Üdv!

2013. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ezekben a Jog-okban van e már folytás?

Sajnos az enyém külsőle nem olyan tökéletes, mértani első tulaj szó szerint szétbaszta. Motorikusan tökéletes. Egyébként milyen időközönként kell alapvető karbantartást csinálni rajta? Tehát dugó csere,...stb.

Most télen akarom külsőleg is rendbe hozni.

Szerinted mennyit ér egy normálisabban kinéző, de amúgy tökéletes 27V?

2013. nov. 2. 23:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Változó árak mennek,ha patika állapotú amiben kevés a km akkor 80-100 ezerért is el lehet adni.Gyakorlatilag már 20-30 ezer ft-ért tudsz venni ilyet ami ramaty állapotban van.

Nos amit érdemes róla tudni:2t így használj mindig szintetikus olajat Én személy szerint az unixban szoktam vásárolni repsol 2t olajat mert ez ott a legolcsóbb,de ennél olcsóbban vagy inkább ugyanoplyan árban már a xado.hu oldalon van 2t olaj ami revitalizál(nagyobb vasba ezt használom és tényleg jó).

Ha sokat használod szezononként akkor a szíjat és a görgőket cserélni kell.HA a görgőid kopottak akkor nehezen pörög fel ha a szíjad kopott akkor hallod hogy pörög de nem megy(ez akár a kopott kuplungra is jellemző).GYertyából Én az ngk gyertyát ajánlom azt minden szezonban cseréld és mindig legyen nálad egy kulcs és egy jó gyertya mert ha útszélén leállsz ez legyen az első amit meg kell nézni,gyertyáknál előfordul hogy egyszer csak meghal.HA teheted a hajtóműolajat is a hátsó hajtóműnél azért cseréld azt a másfél decit,azzal nem ártasz neki.Még annyi ha sima gyertyapipád van azt érdemes drágább páravédősre kicserélni ebből is van ngk vagy egy amolyan piros szilikonos pipa.Télire elereszd le a benzint a karbiból és akkor tavasszal nem kell kimoháznod!

Mégvalami:Légszűrőre is szeononként nézz rá.szerfintem 10ezrenként kell cserélni de sosem árt ha tisztán kezded a szezont

2013. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link] ez hátha segítségedre lesz!

Üdv!

2013. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mégvalami:Ha nagyon sokat akarsz rákölteni annak reményében hogy majd visszajön az a pénz amit beleöltél,mikor majd egyszer eladod akkor inkább ne tedd.
2013. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg fél szintetikus olajat használok, de már nem sok van belőle. Tervezem, hogy veszek egy szintetikus 2T Motul vagy az általad javasolt Repsol olajat venni neki, de még Castrol-on is gondolkodtam.

Szerinted az számít, hogy hol és milyen üzemanyagot tankolok? Én pl. a Shell-nél szoktam Shell V-Power Nitro+ -t tankolni. Fölösleges ilyet adni neki vagy jobban szereti? Most nem azt kérdeztem, hogy megéri-e vagy, hogy milyen drága.

Az a baj, hogy nem tudom mennyi km van benne...a mutató 7902 km-nél áll, abból 300km-t én raktam bele. Mikor vettem akkor nem számolt az óra, de ezt hamar kijavítottam. Azokat a hiba jelenségeket írtál nálam nincsenek, így szerintem arra nem költök idén télen.

Gyertyát, légszűrőt veszek.

Neked mennyit megy? Nekem teljesen gyári és egyenes úton, nyélgázon pillanatok alatt 60km/h-ra gyorsul. Ha csak egy picit húzom már 50km/h. Nagyon bírom a kis dögöt. A hülye gyerekek krepegős, agyontuningolt hulladékait gyorsulásban ott hagyom, csak mivel a Jog-nak 60 a vége, így lassan, de lehagynak.

2013. nov. 3. 15:28
 7/12 anonim ***** válasza:

folytás kivétele után simán megy 80-at is,de akár az is lehet hogy olyan az áttételed.

De Én azt mondom nem érdemes tunningolgatni,mert azzal rontasz a fogyasztáson és amegbízhatóságon is.

2013. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ami az üzemanyagot illeti,100-ast tartósan ne használj,legalábbis valaki mondott nekem egy olyat hogy sok helyen a 100-ast etanollal csinálják így a keverék nehezebben keveredik el a benzinben és ez gondot okozhat,bár az az igazság hogy nem tudom hogy van e valóság alapja,amit tudok ha jobb benzint töltesz bele,azzal könnyebben indul a masina,és Én mikor robogóba tankoltam mintha többet ment volna végre egy 3-4km/H-val de lehet ez csak úgy jött ki valamiért...

Tulajdonképpen nem baj ha a jobb benzint tankolod bele de szerintem a 98nál jobbat felesleges,viszont eldugott kutaknál a kockás benzint meglehet érezni!

És egy jó tanács etalolt ne tankolj bele soha!Én sajnos nekem sikerült,messzire nem mentem vele.... :)

2013. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hol és milyen fojtás van benne?


Ha kiveszem a fojtást, de csak kíméletesen használom (,mint eddig, akkor is romlik a fogyasztás?). Mennyivel romlik egyébként? Te kivetted/kivetetted a fojtást?


Akkor felváltva fogom tankolni. Én úgy veszem észre, hogy "folyékonyabban", halkabban jár a motor, meg amit Te írtál. :)

Etanolt nem akarok etetni vele? [Neked hogy sikerült azt tankolni?]

2013. nov. 3. 18:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Etanolnál fiatal voltam és tudatlan és a kutas sem szól :)
2013. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!