Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad Volkswagen-t venni?...

Szabad Volkswagen-t venni? Vw-sek olvassátok eeel (kételyek lent)

Figyelt kérdés

Rövidesen autóvásárlásra kerül sor. A probléma, hogy Vw fan vagyok és mindenképp azt is szeretnék venni.

A műszaki dolgokról mindent tudok, de ott van az a téma, hogy nagyon lopják a Volkswageneket...

Ha vennék egy igásló jellegű autót és azt ellopnák, csak sík ideg lennék, mert egy valag pénzem elúszott, de ha egy Vw-m lenne és azt ellopnák... Biztos hogy a kardomba is dőlnék, mert a Vw nekem több mint egy autó, pláne ha az enyémről lenne szó...

Szépítgetni is akarom(NEM tuningolni), de alapjaiban nem hobbi autó lenne, rendesen szeretném használni, az meg nem állapot, hogy ha valahol otthagyom az autót, semmit nem tudok csinálni mert mindig a plafonon van a pulzusom a kocsi miatt.

Végül, hogy konkrétan miben gondolkodok: Golf II, Jetta II, Vento, esetleg Golf III (még nem sikerült dönteni)

Tehát úgy mindenkinek az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e mondani valamit erre az egész Vw lopásos dologra.

Volkswagenesek, tőletek meg az lenne a kérdésem, hogy ti hogy bírkóztok meg ezekkel a dolgokkal, vagy hogy vagytok vele?

Válaszotokat előre is köszi!



2013. okt. 30. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Új korában a Bora egy ideig elég előkelő helyen állt a lopási listán. :)


Ne parázz, a 15-20 éves VW-kal már nem hiszem, hogy foglalkoznak a tolvajok. Ezeket fillérekért, rizikó mentesen be lehet hozni nyugatról alkatrésznek.

2013. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A huszonéves VW-k már régen lecsengtek. De nekem A6-os Audival (végülis, márkatárs :) ) sincsen sok nyugodt pillanatom, amikor az autó az utcán áll.:) Az elején nagyon paráztam, több tízezreket elszórtam őrzött parkolóra.. Mostmár egyre kevésbé érdekel.
2013. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha ennyire parázol, akkor lehet jobb ha nem is veszel még.


És mi lesz ha valaki végighúzza az oldalát a parkolóban, akár autóval, akár kulccsal? Vagy nekitolnak egy bevásárlókocsit? Vagy beléd megy valaki hátulról? Vagy belemész egy nagyobb gödörbe és felüt a futómű?


Ott helyben meghalsz agyvérzés vagy infarktus miatt?


Az autó használati tárgy, még akkor is ha akkora VW-hogyishívják vagy, mint ide Lacháza. :) Azokat a típusokat amiket leírtál a nagyon profi tolvajoktól már nem kell félteni szerintem, a lelkes amatőröket meg el tudja riasztani egy-egy olcsóbb, de feltűnő megoldás is (pl. kormányzár).

2013. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

3-as: Azért ne túlozzuk ennyire el... :) Nyilván kiakadnék, ha ilyesmi atrocitások érnék, de most mondd hogy te nem.. :)

Azért egész más, ha a fényezés egy részét teszik tönkre, vagy behorpasztják a kasztnit, mint hogy konkrétan elviszik az egész kocsit. Az anyagi kár is kisebb meg ha hozzá vagy nőve a kocsihoz akkor azért nem ráz meg annyira a dolog, mintha volt kocsid nincs kocsid. + attól hogy összegányolták még nem leszel földönfutó, de ha elviszik..

Mint mondtam, nem hobbiautónak szánom, és tudom, hogy ő is kíméletlenül meg fog kapni mindent, amit a többi napi használatban lévő autó is független a tulajtól, ezért nem is fájna annyira a szívem, balesetek, barmok mindig vannak, együtt kell élni a tudattal.

De remélem azért érted az érvem :)

Egyébként én ilyen gép agyú vagyok vagy nemtudom, de ha utcán sétálok és hallom, hogy valaki lusta kuplungolni és nyöszörög a váltó vagy a fekvőrendőrre rámegy 30-al a leültett kocsival, sosem a tulajt szídom magamban, hanem az autót sajnálom... :D

2013. okt. 30. 14:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egy 2011-es Vw-el állok az utcán hétvégente rendszeresen (hétköznap megoldott az őrzött parkoló), pont amikor a legnagyobb a részeg diszkós horda arrafelé (tükör letörések, vandalizmus)...

És emellett még ott van, hogy neki mehetnek (igazából már neki is mehettek párszor, de eddig szerencsére csak a rendszámtáblám görbült meg 2 helyen...)

Lopástól annyira nem félek, van benne kormányzár, váltózár, és pajzs is + még pár apróság... és azért nem olyan ritka típus, az utcában is talál ugyanolyat kevesebb védelemmel... bár rühellem a tolvajokat, szerintem az életüket nem érdemlik meg...

2013. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
régi VW már nem igen lopnak, inkább az újabb típusra mennek rá (tőlem egy 2007-es Jettát loptak el másfél évvel ez előtt)
2013. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Golf II-m eladó, pontosan ezért adom el, mert sajnálom használni. Nem érdekel? :D

Mondjuk szépítgetni nem nagyon kell, mert kvázi gyári állapotú...

2013. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt se lopják jobban, mint a többi típust. Ha valakinek megtetszik, úgyis feltöri. A feltörhetetlen kocsit még nem találták fel, szóval ha kell nekik, akkor el kell búcsúznod tőle. Ez van. :)


A másik kérdésedre: 4 éve van egy Polo II-őm, ez az első kocsim. Nem azért vettem ezt, mert a márka szerelmese vagyok, hanem mert ez volt olcsón beszerezhető, és a típusról apámnak is voltak korábban jó tapasztalatai. Mivel első kocsim, az első pár hónapban én is féltve hagytam ott a kocsit a placcon, de aztán szépen lassan levetkőztem ezt a dolgot.


Egyébként az általad felsoroltak közül én egy Vento-t vennék 1.9SDI motorral, vagy esetleg TDI-vel. Jó kis gépek.

2013. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is ezen gondolkoztam, csak VW Eosban.

Nagyon szeretném, de tényleg ennyire kapós? :(

2013. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
13 éve vezetek, három kocsibol három vw, és a következő is az lesz :)kiprobáltam már sokfélét de ez bejön. Nagyfater régi 2-es jettája volt az első, azt azóta is öcskös hajtja, utána 4-es golf 1.4, nagyon szerettem :) nyugisan elvitt a világ végére is, csak szerette az olajat is enni :) És immár 4 és fél éve boldogan hajtok egy 5-ös GTI-t, azóta imádom. nagyon pozitivan állnak az emberek az ilyen rétegmodellekhez, nem is jön szembe mindenhol egy. Következő egy R32 lesz!!
2013. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!