Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olyan helyen ütök el vkit...

Ha olyan helyen ütök el vkit ahol gyalogosnak nem lenne szabad mászkálnia és az autóm megsérül, akkor azt ki fizeti ki?

Figyelt kérdés

Csak kötelező biztosításom van, casco nincs.


Én minden szabályt betartok, nem haladom meg a sebességkorlátozást, de mégsem tudok megállni. Függetlenül attól, hogy az ember meghal-e, ki fogja nekem vki fizetni a kárt?? Vagy ilyen esetben mi van?


2009. nov. 13. 14:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%
Ez jellemző a hülye autósokra,hogy nem az érdekli őket,hogy lett-e valami baja annak,akit elütött,hanem az,hogy mi lesz a szaros kocsijával!Ki fizeti meg az autóján esett kárt,és még neki kell vérvételre mennie,mikor ő mindent szabályt betart!
2009. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
ma 14:42: ja hát mondom a volt egy ugyanilyen kérdés a KRESZ-es könybven, csak döglött kutyával. Úgy látszik a döglött kutya és a részeg ember nem egy kategória. :D
2009. nov. 13. 14:49
 13/16 anonim ***** válasza:
11%
hát döglött kutyán átmehetsz, azmár döglött.
2009. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
34%

Sok olyan baleset történik részeg gyalogol vagy bicajozik, aki ép kikkerüli ránt egyett a kormányon, padkára fut, vagy telibe veri a szembe jövőt, a sérült autók az utasokkal ott marad, a részeg meg felszívódik...


Sajnos reflex hogy elkapja a kormányt az ember, de ha hidegen gondolkodhatnék én a részeggen döccennék, mint telibeverjek egy szembejövő ártatlan családot.

2009. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem mérlegelt:

- Ha a részegen átment akkor tuti ő lesz a hibás. Nem sok ember szeretne pedig a börtönben szappanért hajolgatni.


Azonban ha sávot vált:

- Ha a sávodba csak részben lóg bele akkor nem lesz baleset

- Ha jobban belelógna akkor még mindig előtted visszatérhet a sávjába

- Ha nem sikerül neki visszatérni a sávba, akkor a szembejövő reflexeinek hála ő is reagálhat az eseményre

- Ha a szembe jövő sem figyel eléggé akkor mind a ketten a fékre fognak taposni, így eléggé lelassulnak ahhoz, hogy ne haljon meg senki

- Ha nem sikerül eléggé lelassulni akkor az autó biztonsági felszerelése tovább csökkenti a súlyos sérülések számának esélyét.


Szóval míg a gyalogost elütve tuti, hogy meghal valaki addig egy elkerülő manővernél közel sem biztos.

2009. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves 14:43-as válaszoló, ez nem "az autósok hülyesége", szerintem ez bárkire jellemző lehet, hogy a saját kára érdekli először, amikor ő minden szabályt betartva, rendesen csinál valamit, és valaki más butasága vagy nemtörődömsége miatt kerül ő is veszélyes helyzetbe.

Mellesleg hülyék és bunkók is mindenhol vannak, autósok, motorosok, kamionosok között is. De azért a gyalogosokat se kell félteni. Vannak köztük is olyan ostobák és kamikaze-jelöltek, akik csak az autósok reflexeinek vagy lélekjelenlétének köszönhetik a testi épségüket, akár már több alkalommal is.

2012. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!