Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olyan helyen ütök el vkit...

Ha olyan helyen ütök el vkit ahol gyalogosnak nem lenne szabad mászkálnia és az autóm megsérül, akkor azt ki fizeti ki?

Figyelt kérdés

Csak kötelező biztosításom van, casco nincs.


Én minden szabályt betartok, nem haladom meg a sebességkorlátozást, de mégsem tudok megállni. Függetlenül attól, hogy az ember meghal-e, ki fogja nekem vki fizetni a kárt?? Vagy ilyen esetben mi van?


2009. nov. 13. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
első körben neked és ha nem a te hibádból történt, akkor polgári peres úton megpróbálhatod visszaszerezni a pénzt.
2009. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Azt fogják mondani, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél. Sajna, ha valaki eléd ugrik, akkor is téged marasztalnak el, pedig ez bizony előfordulhat. Hogy ilyenkor ki fizet, azt nem tudom, mivel a gyalogosnak nincs felelősségbiztosítása testre. (Még ha amúgy az autójának lenne is, ha nem azzal okozta a kárt neked, akkor amiatt nem fizetnek.)

Tudom, nem teljesen ide tartozik, de mi egyszer egy tehenet ütöttünk el a sötétben. Egyszer csak ott termett az úton, fékeztünk, meg minden, de a végét elcsíptük, sajna. A tehénnek nem lett semmi baja, még horzsolása sem, de a kocsi jól összetört, meg a fék is gajra ment, és némi tehénlepényt is kaptunk. Akkor valamennyit fizetett a tehén biztosítója, pedig csak valami mezőgazdasági általános biztosítása volt. :)

2009. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 tamasoft ***** válasza:
63%

Elég bonyolult helyzet.

Tudni kell, hogy a gyalogost akkor sem szabad elütni, ha esetleg szabálytalanul közlekedik az úttesten. Mindig mindenkor - elvileg - úgy kell közlekedni, hogy az ilyen nem várható eseményeket is el tudjuk kerülni (pl. várakozó autók közül kilép egy szűk utcában)

Mivel a gyalogos nem jármű, ezért neki kötelező felelősség biztosítása nincs, ezért ez kilőve.

Ha a baleset bekövetkezéséért a gyalogos tehető felelőssé, akkor polgári peres eljáráson keresztül érvényesítheted kárigényed vele szemben.

Egyéb esetekben (ha nem a gyalogos a vétkes) a casco jöhet szóba, ha van.

2009. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tamasoft ***** válasza:
57%
14:28-as, :29-es vagyok szinte azt írtad amit én 20 mp múlva :-)
2009. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
F*szák a magyar törvények. Nem elég, hogy járkálhatnék ide-oda a hülye ember miatt, aki nem tudja hol kell közekedni, még az autót is csináltassam. Gondolom vérvétel is van ilyen esetben, hogy nem fogyasztottam-e alkoholt, vallomást is kell tenni. Nagyon rosszul van megoldva.
2009. nov. 13. 14:31
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, bármennyire is nem fogja fel az emberek nagy része, autót vezeti rohadt nagy felelősség. Persze jogsit kaphat szinte bárki, de ettől ez még egy komoly dolog.

Te vagy az erősebb, tehát neked mindenképpen jobban kell figyelned, mert ha elütsz egy gyalogost, akkor ő neki nagyobb az esélye arra, hogy meghal.

2009. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én meg múltkor úgy jártam, hogy egy 1-1 sávos úton mentem, elég nagy forgalom volt. A szemben jövő sávból majnem nekem jött vki, mert az árokpartól egy full-részeg ember kiesett az útra. Az autós, hogy ne üsse el, elkapta a kormányt, átment a szembejövő sávba(ahol jöttem) és majnem nekem jött. A hülye részeg miatt.

Ha jól tudom, akkor van olyan törvény, hogy ilyen helyzetben mérlegelni kell, hogy mivel okozunk kisebb kárt. Én igaz kuyával nem részeg emberrel tanultam, de ilyen helyzetben erősen kell fogni a kormányt és inkább átmenni az emberen. Ha nem tudok lehúzódni, akkor lehet midketten meghalunk + az utasok. Szerintem rosszul cselekedett a másik sofőr.

2009. nov. 13. 14:37
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
14:28 vagyok... úgy tűnik egy rugóra járt az agyunk :)
2009. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

azúgyvan h azérvan kitalálva pl lakott területen az 50-es tábla, mertha ilyenkor eléd ugrik egy gyalogos, akkor azonnal megtudsz állni ha a kocsid jó műszaki állapotban van és teis figyelmes vagy.

ha nemtudsz megállni, akkor teleszel a hibás, pl mert nemmentél 50el, VAGY mert a kocsid műszaki állapota nemtökéletes, VAGY mert figyelmetlen voltál.

úgyhogy te leszel a hibás kb mindenhogy. rendkívüli esetek vannak persze, de általában gyalogossal szemben miondig az autós a hibás.

2009. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

ja....amúgyszerintem a sofőr jól cselekedett, h nemment át az emberen :D

ilyen határozat vagy törvény nincsen h inkább menj át az emberen, mert az sehogysem fogja azt túlélni, ellenben h átrántja a kormányt, és ő is, és teis a megfelelő sebességgel közlekedtek, és figyelmes vezetzők vagytok, akkor teis tudsz még idejében reagálni.

a másik meg, h automata reflex h nemmegyünk át az emberem..:D

2009. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!